ask-acisina-ne-iyi-gelir

Ayrılık Sonrası Tükettiğinizde Aşk Acısını Unutturacak 10 Sihirli Yiyecek

Favorilerime
Ekle

Hiç istemeyiz ayrılık olsun, insanlar üzülsün, çikolata krizlerine girelim, kilo alalım. Ama kasımda başka olan aşkın, ayrılığı da var. Bu da pek tabii gerçek.

Umarız ihtiyacınız olmaz ama eğer bir gün aşk acısı çekerseniz bu listemizdeki yiyeceklerden booolca tüketmenizi öneririz. Çünkü hepsi birer serotonin deposu ve hepinizin bildiği üzere serotonin içeren yiyecekler insana mutluluk verir.

O halde aşk acısı çekmiyoruz onların yerine mutfağa giriyoruz.

Karın da doyurur: Tahıllı gıdalar

tam-tahilli-ekmek-tarifi

B vitamini bakımından oldukça faydalı olan kepekli ve tahıllı ekmekler vücudun serotonin üretimine yardımcı olan gıdalar arasındadır. Sabahları uyandığınızda bunlardan tüketmek serotonin ve enerji seviyenizin yükselmesine yardımcı olacaktır.

Somon mesela: Deniz ürünleri

Somon gibi yağlı balıklar da serotonin üretimini hızlandırır. Bu şekilde özellikle derin su balıklarını tüketmek size mutluluk vereceği için aşk acısını da unutturacaktır.

Balık sevmeyenler için: Kümes hayvanları

Balıkta olduğu gibi aynı şekilde tavuk ve hindi gibi kümes hayvanlarının da eti amino asitler bakımından zengindir ve serotonin üretimini artırır.

Kırmızı et yok mu derseniz: Sığır ve kuzu eti

Kuzu Gerdan Haşlama Tarifi

Biz hemen hemen tüm et çeşitleri diyebiliriz serotonin içeren gıdalar için ama özellikle sığır ve kuzu etinde bulunan miktar diğer hayvanların etlerine nazaran biraz daha fazla.

Televizyon izlerken mesela: Kuru yemişler

iran-kuruyemis

İçerdiği yağlar ve bileşenler sayesinde televizyon karşısında çıtır çıtır yediğiniz kuru yemişler de serotonin seviyenizi artırmaya yardımcı olacaktır. Özellikle ceviz, ay çekirdeği, kabak çekirdeği, kaju, susam ve yer fıstığı.

Sütle içebilirsiniz: Muz

Milkshake olarak ne de güzeldir muz. Gerçi tek başına da harika bir meyvedir, az biraz kalorilidir ama olacak o kadar. Vücuttaki serotonini boşuna artırmıyor.

Hadi canım sen de mi: Domates

domates-kalp-seklinde-tansiyon

Evet arkadaşlar, domatesin inanılmaz faydalı bir yiyecek olduğunu size her fırsatta söylüyoruz ki haklı olduğumuzun bir kanıtı da budur. Domatesin içerdiği bileşenlerde de bolca serotonin mevcut.

Olgunu özellikle: Avokado

Serotonin içermesinin yanı sıra avokado, beyin fonksiyonlarını ileri düzeyde geliştirmek için gerekli besin öğeleri bakımından da zengindir. Sağlıklı ve mutlu düşünmek, aşk acısına birebir!

Vitamini kabuğunda: Patates

Yelpaze Patates Tarifi

Yelpaze Patates Tarifi


Söylenen bilgilere göre özellikle kabuğuyla fırınlanmış patates, serotonin bakımından oldukça zengin bir besin arkadaşlar. Tabii ki yalnızca fırınlanan değil, kızartılan patates de buna dahil!

Bonus: Çikolata!

cikolata-yeme-bahaneleri-2-manset

"Hani çikolata nerede, o da olmalı bu listede" dediğinizi duyar gibi olduk. Kaloriyi boş vermek kaydıyla aşk acısını unutmak için de çikolataya sığınabilirsiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?