tas-kebabi-tarifi-one-cikan-yeni

Bir Hafta Boyunca Sizi "Akşam Ne Yesem" Derdinden Kurtaracak 12 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Yoğun geçen bir günü lezzetle sonlandırmanın yolu akşam yemeğinden geçiyorsa, o akşam yemeğinde ne yapacağınızı, ne yiyeceğinizi uzun uzun düşünüp kendinize zehir etmeyin bu lezzetli zamanları istiyoruz.

Hep aynı şeyi yiyormuş gibi hissedenlere, her gün akşam yemeği için ne yapacağını saatlerce düşünenlere, bir haftalık akşam yemeği hemen her zaman çok benzer olanlara... Kısacası herkese dev bir kolaylık sağlamaya; pratik, ekonomik ve sağlıklı tariflerle mideleri şenlendirmeye kararlıyız.

Bu listeyi not edin bir köşeye, haftalık alışverişinizi kolayca yapın ve yemeklerinizi uzun uzun düşünmeden hazırlayıverin.

Mis, mis.

Pazartesi geleneği olur: Tavuk fajita

Tavuk Fajita Tarifi

"Pazartesi sendromu" diye bir gerçek varken eve gidip uzun uzun sarma sarın demeyeceğiz tabii ki. Olağanca pratik ama tavuk sote kadar da sıradan olmayan şöyle nefis bir öneriyle geleceğiz.

Karşınızda: Tavuklu fajita tarifi

"Ben tavuk tüketmiyorum" diyenleri de hemen etli fajita tarifimize doğru alabiliriz.

Salı gününü yeşile boyayalım: Ispanak

Ispanak Tarifi

Salı günü biraz mutsuz bir gün, kabul edelim. Hala haftanın başı sayılıyor ama yorgunluk da iyiden iyiye kendini göstermeye başlıyor... Bu günle baş etmenin çaresi bu hafta ıspanaktan geliyor.

Yeşilin gücüne inanın: Ispanak tarifi

Çarşamba pratikliği: Kat kat makarna pasta

Kat Kat Makarna Pasta Tarifi

Haftanın ortasına geldiğinizde kendinizi hem biraz ödüllendirin hem de pratiklikten ödün vermeyin mesela. 15 dakikada hazırlayıp bir 15 dakika kadar da pişmesini bekleyeceğiniz bu güzellik tam ağzınıza layık.

Bir dilim yetmez: Kat kat makarna pasta tarifi

Perşembeyi balık günü ilan ediyoruz: Levrek

Levrek Tarifi

Akşam yemeklerine en çok yakışanlardan olmasına rağmen hep bir ihmal edilen balığı perşembe günü sofraya davet edin bu kez. Kendi suyunda usul usul pişen, 20 dakikada hazır olup tabaklara yerleştirilen bu lezzet, hem pratik hem de pek sağlıklı bir seçenek.

Balığı ihmal etmeyin daha fazla: Levrek tarifi

Cuma proteini: Yeşil mercimek yemeği

Yeşil Mercimek Yemeği Tarifi

Protein almak için koca bir hafta sürekli et yiyecek değiliz sonuçta. Onu bol bol almanın diğer pek lezzetli yollarını da bilmeli, mesela şöyle bir yeşil mercimek yemeğiyle proteini sofraya taşımalı.

Yaşasın baklagiller: Yeşil mercimek yemeği tarifi

Cumartesi günü yemek yapmak ayrı bir zevk: Lahana sarması

Lahana Sarması Tarifi

Hazır kış daha bitmemişken lahanayı sık sık sofralara konuk etmeli. Cumartesi günü de hafta içine göre daha çok vaktiniz olduğuna göre, girin mutfağa, kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek şöyle enfes sarmalara imza atın.

Lahana sevdirir: Lahana sarması tarifi

Pazara da nasıl yakışır: Sucuklu pizza

Sucuklu Pizza Tarifi

Haftanın en azından bir günü şöyle ne yediğinizi umursamadan yemek yemek isteyenlerdenseniz bu sucuklu pizza tarifini hızlıca bir köşeye not ediniz.

Onu çok seveceksiniz: Sucuklu pizza tarifi

Alternatifleri de şöylece bırakalım: Karnabahar sote

Karnabahar Sote Tarifi

Olur da listede içinize sinmeyen ya da asla yemeyeceğiniz bir malzemeyle hazırlanan yemek varsa diye alternatiflerimizi de sıralayalım istedik. Hala zamanıyken karnabaharla şöyle bir yemek de bu hafta fena olmaz hani.

Vakti geçip gitmeden: Karnabahar sote tarifi

Somonsuz asla diyenlere: Hardal soslu fırın somon

Hardal Soslu Fırın Somon

Bu hafta için size nefis bir levrek tarifi verdik halihazırda ama olur da "ben levrek sevmem" diyen varsa mesela, onlar için de en pratiğinden, en lezzetlisinden önerimiz olduğunu söylemeden geçmeyelim dedik.

Çünkü balık yemeden olmaz: Hardal soslu fırın somon tarifi

Hafiflik de buradaymış: Narenciyeli ayvalı kereviz

Narenciyeli Ayvalı Kereviz Tarifi

Kerevizi öyle herkes sevmez dedik, haftalık yemek listemize ilk sıralardan koymadık ama onu sevenleri, hafif beslenmekten yana olanları da unutmadık. Bu tarifi, makarna pasta ya da pizza gününde değerlendirerek, haftayı hafiflikle bitirebilirsiniz.

Renkleri bile içinizi ferahlatmaya yeter: Narenciyeli ayvalı kereviz tarifi

Her gün olsa her gün yenir bonusu: Tas kebabı

Tas Kebabı Tarifi

Patates ve kırmızı etin ne kadar uyumlu olduklarını uzun uzun anlatmaya hiç ama hiç gerek yok, zaten hepimizin malumu. O yüzden biz sizi doğrudan her gün olsa her gün yiyecek kadar sevdiğimiz tarifimize doğru alalım hemen.

Buyursunlar: Tas kebabı tarifi

Video bonusu: Akordiyon patates

"Evde kilolarca patatesim var, onları farklı şekilde nasıl değerlendirsem" diye düşünenlere geliyor, bir kez yaptığınızda lezzetiyle tüm haftanızı şenlendirmeye yetiyor.

Yazılı tarifi derseniz sizi hemen şöyle alabiliriz: Akordiyon patates tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?