https://yemek.com/tarif/yada-sushi-tornado-crab-roll/ | Fotoğraf: Özgür Bakır / Tornado Crab Roll Sushi Tarifi

Çin, Japon ve Thai Mutfağının Tek Wok'ta Piştiği Yada Sushi Tarifleri

Favorilerime
Ekle

İyi bir sushi yemek için illa Japonya'ya, tatlı ekşi soslu leziz bir tavuk yemek için Çin'e, hindistan cevizli çorba için Tayland'a gitmenize gerek yok.

Biz sizin yerinize bu üç ülkeyi kendi wok tavasında leziz bir şekilde pişiren, mutfaklar arası en iyi birleşimi yakalayan Yada Sushi'ye gittik ve tarifleri sizler için aldık. Canınız dışarı çıkıp İstinye dolaylarında yemek yemek isterse Yada Sushi'ye, aman efendim bu sıralar pek evde oturasım var derseniz doğru mutfağa.

Çorbasından salatasına, pilavından suşisine ve tatlısına kadar size bir sofra kuruyoruz. Seçim sizin.

Bize afiyet olsun demek düşer.

Tanıştıralım: Lagos balığı çorbası

Pürüzsüz beyaz etiyle insanın ağzında mini bir ziyafet yaratan lagos balığı, yumuşak içimli hindistan cevizi sütü ve Japon baharatı. Bir kase ile doymadığınızı hissedebilirsiniz.

O da memnun oldu: Yada Sushi’den Lagos Balığı Çorbası

Sevelim: Avokadolu tofu salatası

İçinden sağlık geçen bir salatayı sevmez mi ki insan? Sever tabii ki. Siz de sevin diye tarifini aldık, nasıl hazırlayabileceğinizi gösterdik. Üzerine bir de kızartılmış tofucuklar ekledik. Peynirlenen salata halinden pek memnun oldu.

O da sizi sevdi: Yada Sushi’den Avokadolu Tofu Salatası

Bayılalım: Sebzeli pilav

Çin'den gelen bir lezzetle karşınızdayız şimdi de. Pirinci pilav yapıp Türk mutfağına da büyük bir katkıda bulunan Çin'in en leziz pilavlarından bir tanesi. Şaşıracaksınız ama içinde yumurta bile var.

O da size bayıldı: Yada Sushi’den Sebzeli Pilav

Aşık olalım: California roll sushi

California Roll Tarifi

California Roll Tarifi

Sushi sevenler! Buradayız. Gelin, burası boy. Yani burası sushi. Bu küçük sevimli lokmaları midenize göndermeden önce soya sosuna batırmayı unutmayın. Ardından midenizden gelen coşkulu mutluluk seslerini dinleyin.

O da aşık olmuş: Yada Sushi’den California Roll Sushi

Kendimizden geçelim: Tornado crab roll sushi

Sushi her zaman çiğ balıkla yapılmak zorunda değildir diyoruz ve sushi sevmeyenlerin gönlünü almayı hedefliyoruz. Dışı patatesle kaplı bu kızarmış sushi, yepyeni bir Uzak Doğu mutfağı deneyimi yaşamanıza neden olacak.

O da pek memnun: Yada Sushi’den Tornado Crab Roll Sushi

Mest olalım: Salep soslu incir

Salep Soslu İncir Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Salep Soslu İncir Tarifi

Tüm yemekleri yediysek tatlıya geçelim. Tatlıya da biraz salep, biraz krema, biraz dondurma biraz da çikolata koyalım. İnciri lütfen unutmayalım. Kendimizi çekik gözlü hissetmeye yaklaşmışken bu fırsatı kaçırmayalım.

Sevgisi karşılıklı: Yada Sushi’den Salep Soslu İncir

Afiyet olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?