https://www.instagram.com/34taf56/ | instagram

Taksisine Binenlere Sunduğu Ücretsiz Yiyeceklerle Şaşırtan Şoför Ahmet Tutkun

Favorilerime
Ekle

Birazdan görüp görebileceğiniz belki de en misafirperver, en düşünceli taksicilerden biriyle tanışacaksınız.

Kendisi, taksisine binen müşterilerine adeta evinde ağırladığı bir misafirmiş gibi davranıyor. Her türlü ihtiyaçlarına çözüm olabilmek adına taksisinde birçok hizmet sunuyor.

Bize de lafı fazla uzatmadan sizi Taksici Ahmet Tutkun ile tanıştırmak düşüyor.

Tüm taksi şoförlerine örnek olabilmesi dileğiyle...

5 yıldır taksi şoförlüğü yapan Ahmet Tutkun, bir yolcusuyla yaşadıklarının ardından nefis bir karar alıyor

İstanbul'da yaşayan, evli ve bir çocuk babası Ahmet Tutkun yaklaşık 5 yıldır taksicilikle uğraşıyor. Bir gün, taksisine binen bir yolcuyla yaşadıklarıysa onu mesleğinde nefis değişiklikler yapmaya teşvik ediyor.

Kendi dinlediği müziği beğenen yolcunun sesi açtırmak istemesi üzerine "Araçta Bluetooth bağlantısı var istiyorsan bağlanabilirsin." diyen Tutkun, o gün müşterisinin taksi yolculuğunu söylediği bu ufacık cümleyle, hiç farkına varmadan güzelleştirmiş. Ardından aynı yolcunun sürekli onu tercih etmek istemesiyse Ahmet Tutkun'un aklına şahane fikirler gelmesini sağlamış.

Taksisine çeşit çeşit yiyecek ve içecek koymakla kalmayan düşünceli taksici, internet hizmeti bile sunuyor

Müşterisiyle yaşadıklarından aldığı ilhamla harekete geçen taksici Ahmet Tutkun, o günden sonra taksisine yavaş yavaş çeşit çeşit içecek, çikolata, kek ve atıştırmalık koymuş. Yolcuların kolayca erişebileceği şekilde koyduğu bu yiyecek ve içeceklerden de hiçbir şekilde ücret almamış tabii.

Taksi yolculuğuna ek olarak sunduğu bu ücretsiz hizmetlerle her geçen gün daha da çok takdir görmeye başlayan Tutkun'un taksisinde yolcular interneti de diledikleri gibi kullanabiliyorlar üstelik. Müşterilerinin konforlu bir yolculuk geçirmesi için elinden geleni yapan bu taksicinin aldığı olumlu tepkiler de her geçen gün artıyor tahmin edebileceğiniz gibi.

Yaptıklarıyla müşterilerini şaşırtan Ahmet Tutkun'un mesleğine gösterdiği özen ve sevgiye hayran olmamak imkansız

 instagram

instagram

Özellikle İstanbul gibi birçok insanın taksi yolculuklarına dair yakındığı bir yerde, taksisinde sunduğu hizmetlerle gönülleri fetheden Ahmet Tutkun, yaptığı açıklamayla da bir kez daha takdiri hak ediyor aslında. Bir anda herkesin ilgisini çeken yenilikleriyle ilgili olarak Tutkun şöyle diyor:

"Bunu söyleyince kimse beklemiyor, alışmamışlar. Çok ilginç tepkiler geliyor. İnsanların hoşlarına da gidiyor. Küçük bir nüans, ince bir düşünce, çok maddi değeri olan bir şey de değil. Hani derler ya ‘yarım elma gönül alma’ hakikaten insanların gönlünü alıyor. Araç içerisinde çok kısa sürede o samimi duygular ortaya çıkıyor. Hakikaten dostane sohbet ortamı oluşuyor.

Turistler için çok faydalı bir uygulama oldu. Kendi insanımız için herkesin cep telefonunda interneti bulunuyor. Genelde kullanılmıyor ama yabancı misafirler için uluslararası internet kullanımı çok pahalı, onlar için çok iyi oluyor."

Unutmadan, Ahmet Tutkun'u Instagram üzerinden takip etmek isterseniz sizi hemen 34taf56 adlı Instagram hesabına doğru alabiliriz.

Kaynak: MilliyetDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?