Hayatında Yaptığı 3 Basit Değişiklikle Bambaşka Bir İnsana Dönüşen Kadın

Favorilerime
Ekle

Kilolarıyla ilgili sorunları olanlar, kilo vermek isteyenler bilir, bu süreç oldukça zorlu bir süreçtir.

Yeri gelir bir dilim pizzayla diyetler bozulur, yeri gelir arkadaş kurbanı olunur, ortaklaşa büyük bir menü bölüşülür. İnsan istediği kiloya bir türlü ulaşamayınca motivasyonu da bozulur.

İşte birazdan tanışacağınız azimli kadın size ilham olsun. Onun yaptığı basit değişiklikleri örnek alıp sizin de hayatınızı düzene sokmanız işten bile değil. Okuyunca ne demek istediğimizi anlayacaksınız zaten.

Buyursunlar...

Bu genç kadın, şimdilerde fitness eğitmenliği yapan bir Instagram fenomeni

Katie Dunlop, 30 yaşında sertifikalı bir fitness eğitmeni. Uzunca süredir de Instagram'da verdiği spor ve sağlıklı beslenme önerileri ve güzelliği nedeniyle yakından takip edilen bir fenomen. Ama bu durum, onun için 6 yıl öncesine dek böyle değilmiş.

Kendisi hayatının o dönemini şöyle özetliyor: "Sevmediğim bir iş, öz güvenimi zedeleyen bir vücut ve tamamen depresif bir ruh halinin birleşimiydi. O dönem, benim için çok ağırdı."

İşte tam da böyle bir dönemi atlatmaya çalışan Katie, "dünyanın en iyi insanı" olarak andığı babasıyla kavga ettiği bir gün gerçekten iyi olmadığını fark ediyor ve "İşte o gün kilo vermeye odaklanmak yerine iyi hissetmeye, vücuduma iyi bakmaya karar verdim" diyor.

Bu kararın ardından da tüm azmiyle kolları sıvıyor ve hayatında değişiklikler yapmaya başlıyor. Temelde yaptığı 3 basit değişiklikle de bambaşka bir insana dönüşüyor gördüğünüz gibi.

Peki o 3 değişiklik ne mi? Buyurun bir bir anlatalım.

Moda haline gelen diyetleri denemekten vazgeçiyor

Hayatında yaptığı ilk değişikliklerden biri neredeyse her gün bir yenisi çıkan moda diyet programları oluyor. O güne dek karşısına çıkan, bir anda trend olan, kahve diyeti, karpuz diyeti, üç günde 5 kilo diyeti gibi çeşit çeşit diyetlerin hepsini deneyen Katie, artık bu diyetlerden uzak duracağına dair kendine söz veriyor.

Daha önce böyle bir diyet deneyip 6 kilo vermiş olsa da hemen ardından yeniden 10 kilo aldığını, denediği tüm "moda" diyetlerin aslında hiçbir işe yaramadığını söyleyen genç kadın, o günden itibaren sadece sağlıklı beslenmeye odaklanıyor.

"Sağlıklı bir beslenme programına sahip olduktan sonra karbonhidrat tüketmek bile korkunç bir şey olmaktan çıkıyor." diyen Katie, bu süreçte kendisini asla "Şunu yiyebilirim, şunu yiyemem." diye de sınırlandırmamış. Sınırlanma duygusunun kendisini daha çok yemeye ittiğini düşünen Katie, "Sağlıklı besleniyorum, istediğim her şeyi yiyebiliyorum." gibi bir düşünceyle hareket etmeye başladığında her şey daha yolunda gitmeye başlamış.

Kendine küçük hedefler koymaya başlıyor

Önceden kendisine hep "6 kilo vermem gerekiyor ve bunu toplam 2 hafta içinde başarmalıyım." şeklinde hedefler koyan ama 2 haftanın sonunda başarıya ulaşamayınca kendini çok kötü ve başarısız hisseden Katie, bunun yerine kendine çok daha küçük hedefler koymaya karar veriyor ve "Şimdi hayatımda küçük değişiklikler yapacağım." şeklinde hedefler koymaya başlıyor.

Öyle ki başlarda kendisini çok zorlamamak ve gözünü korkutmamak için kendisine sadece 20 dakika spor yapma hedefi koyuyor. Bir beslenme uzmanı tarafından hazırlanan diyet listesinde de kendine göre ufak ve zararsız değişiklikler yapıyor. Tüm bu küçük hedeflerine ulaştığında da kendisini başarılı hissetmeye başlıyor. Bu da tabii ki hem diyetine hem de sporuna sıkı sıkıya devam etme konusunda onun motivasyonunu arttırıyor.

Benzer hedeflere ve düşüncelere sahip insanlarla kendine yeni bir arkadaş grubu oluşturuyor

instagram

instagram

Katie'nin hem fiziksel hem de zihinsel olarak daha başka, daha pozitif bir insana dönüşmesini sağlarken attığı adımlardan biri de çevresinde kendisi gibi düşünen ve kendisiyle benzer hedeflere sahip insanları arttırması oluyor.

Düzenli olarak gittiği yoga ve fitness derslerinde, benzer düşüncelere sahip olduğu insanlarla arkadaş olan Katie, bu sayede hayatında başladığı yepyeni dönem için motivasyonunu da yükselttiğini söylüyor.

Tüm bu süre içinde toplamda 20 kilo veren ve sertifikalı bir fitness eğitmenine dönüşen Katie, şimdilerde kendisiyle benzer süreçlerden geçen insanlara yardımcı oluyor.

Kaynak: delishDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?