Tek Bir Şeyi Yemeyerek 2 Hafta İçinde Aknelerinden Kurtulan Güzellik Blogger'ı

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253423 takipçi1752 içerik

Sıkça Yenen Konular

YENİ
Zeynep Çetin
Nisan 7
Öznur Doğan
Aralık 2, 2014
YENİ
Vestel
Nisan 12
Mert Öndaş
Aralık 8, 2015

Cassandra Bankson, 800 binden fazla abonesi olan, videoları milyonlarca kez izlenen bir YouTube yıldızı. Makyaj videolarıyla tanınan güzellik blogger'ı şu an ise farklı bir sebepten dolayı gündemde: Akneleri!

Geçtiğimiz günlerde cesur bir karar alıp makyajsız haliyle video çeken ve herkese aslında yüzünü, vücudunu kaplayan aknelere sahip olduğunu itiraf eden genç kadın çok ses getirmişti.

Şimdi ise 15 senedir ne yaparsa yapsın kurtulamadığı akneleriyle hiç ilaç kullanmadan vedalaşmış durumda.

Hikayesi çok ilginç.

"Kendimi bir sahtekar gibi hissediyorum. Çünkü o makyaj malzemelerinin altında görmenizi istemediğim bir yüzüm var"

YouTube'da makyaj videosu çeken ve çeşitli makyaj ürünlerini kullanarak kadınlara nasıl daha güzel gözükebileceklerine dair tüyolar veren popüler isimlerden biriydi Cassandra Bankson.

Herkesin güzelliğine ve cildinin kusursuzluğuna hayran olduğu genç kadın bir gün bir video yayınladı ve herkesi şaşırtı.

Bu videoda tamamen makyajsızdı ve herkese tüm yüzünü, vücudunu kaplayan aknelerini gösteriyordu. "Siz beni makyaj becerilerimden ötürü tanıyorsunuz ve seviyorsunuz. Ama oysa ki ben kendimi bir sahtekar gibi hissediyorum. Çünkü o makyaj malzemelerinin altında görmenizi istemediğim bir yüzüm var" diyordu genç ve cesur kadın.

Akneleri yüzünden intiharın eşiğinden dönen genç bir kadın

25 yaşındaki genç kadın çocukluğundan beri akneleriyle mücadele ettiğini söylüyor. Tek böbrekle doğduğu için akne ve sivilce tedavisinde kullanılan kimyasal ilaçları sağlığı için risk taşıdığı için tercih etmediğini söyleyen Cassandra ne yaparsa yapsın bu derdinden yıllar boyunca kurtulamamış durumda.

Akneleri yüzünden depresyona girdiğini ve defalarca intiharı düşündüğünü söyleyen Cassandra sonrasında tavsiyeler üzerine beslenmesini değiştirmeye karar veriyor ve tüm hayatı değişiyor.

Beslenmesini değiştiriyor ve bambaşka biri oluyor

Cassandra hayatından bir zamanlar çok sevdiği ve sık sık tükettiği süt ve süt ürünlerini çıkarıyor. Süt, peynir ve tereyağıyla tamamen vedalaşan kadın iki hafta içinde aknelerinin kendiliğinden iyileşmeye başladığını gözlemlemeye başlıyor.

Sonrasında ise bununla da kalmıyor. Araştırmalara devam eden kadın ardından beyaz ve kırmızı etle de vedalaşıyor. Bu aknelerinin iyileşmesini hızlandıran bir karar oluyor.

Son aşamada ise çiğ beslenmeye (raw food) geçiyor ünlü YouTuber. Meyve ve sebzeleri çiğ olarak tüketen Cassandra bu yiyeceklerin antioksidan olduğunu ve çiğ tüketildiğinde bedenin su ihtiyacını daha fazla karşıladığını söyleyerek cildine iyi geldiğini iddia ediyor.

instagram

instagram

Şimdi tek amacı ise kendiyle benzer sorunlar yaşayan herkese kendi deneyimlerine dayanarak yol göstermek.

Onun değişimini, yaşadıklarını ve tavsiyelerini YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

Kaynak: YouTube

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?