https://yemek.com/tarif/borcamda-kedidilli-muhallebi/ | Borcamda Kedidilli Muhallebi Tarifi

Şubat Ayı Boyunca Sofralara En Çok Konuk Edilen ve En Çok Beğenilen 10 Harika Tarif

Favorilerime
Ekle

Şubat ayı biterken bu ay mutfaklara en çok konuk edilen tarifleri bir araya getirdik. Olur da içlerinden henüz denemedikleriniz varsa daha fazla vakit kaybetmeden deneyin, gözünüzden kaçan olduysa hemen kaydedin istedik.

Neden mi? Çünkü bu tarifleri paylaştığımız andan itibaren herkes bol bol denedi, bu lezzetler her deneyenden de tam puan almayı başardı. Yapılış adımları ve tüm püf noktaları sayesinde mutfakla arası pek iyi olmayanlar bile onları en lezzetli şekilde hazırladı üstelik.

Hadi sizi daha fazla merakta bırakmayalım, şubat ayının en çok sevilenleri ve en çok denenenleriyle baş başa bırakalım.

  • Sütsüz yumurtasız pamuk kek tarifi

Bu ay içinde süt ve yumurta kullanmadan bir kek hazırlayabileceğinizi, hatta bu kekin şimdiye dek yaptığınız belki de en yumuşak, en pofuduk kek olacağını göstermek istedik. Kendisi hayvansal ürünlerden uzak duranlar için de nefis bir alternatif oldu.

Deneyenler aldıkları sonuca bayılıyor: Sütsüz yumurtasız pamuk kek tarifi

  • Kandil simidi tarifi

Bir kandil geleneği olarak kandil simitlerimizi de evde, en lezzetlisinden hazırlamayı ihmal etmedik bu ay. Sizler de bu tarifi çok sevdiniz, pastanelerden hazır olarak alınanları aratmadığını söylediniz. Öncelikle çok teşekkür ederiz.

Henüz denememiş olanları ve bir an önce denemek isteyenleri böyle alabiliriz: Kandil simidi tarifi

  • Patates köftesi tarifi

Hemen her evde bulunan 6 malzemeyle hazırlanan bu köfteler klasik köfte anlayışınızı değiştirmeye geliyor. Çıtır çıtır olup sofradaki yerini almasıyla bitmesi bir oluyor.

Onu sevmeyen henüz bulunamadı: Patates köftesi tarifi

  • Fırında kaşarlı ıspanak yemeği tarifi

Mevsim sebzelerini en lezzetli ve farklı şekillerde değerlendirmeyi sevdiğimizi sıkı takipçilerimiz bilir. İşte tam da bu düşünceyle yola çıkıp hazırladığımız bir tarif var sırada. Ispanağı herkese sevdirmeye kararlı bir tarif o.

Ispanağı mutfağına sokmayanlar bile bu tarifi sevecek: Fırında kaşarlı ıspanak yemeği tarifi

  • Şehriye salatası tarifi

Arpa şehriyeleri sadece pilavlara katarak değerlendirmek olmaz. O tek başına başrolü kapacak kadar doyurucu bir tat. Üstelik böyle sevdiğimiz salata malzemeleriyle bir araya getirince lezzeti daha da artıyor. Bu tarif tek başına ana öğün olarak da yemeklerin yancısı olarak da sofralara taşınabiliyor.

Renkleri ve sosuyla iştahınızı daha da artıracak: Şehriye salatası tarifi

  • Fırında kıymalı sebze dizmesi tarifi

Ana yemek hazırlarken için de az da olsa et kullanmayı sevenler, "Ben et yemeden doyduğumu hissetmiyorum" diyenler için sebze dizmesini bu kez kıymayla hazırladık, böyle de nefis oldu.

Şu ana dek birçok sofraya konuk oldu: Fırında kıymalı sebze dizmesi tarifi

  • Petibörlü bisküvili pasta tarifi

Çocukluğumuzda annelerimizin, anneannelerimizin bize en çok yaptığı sürprizlerden biriydi o. İşte anne elinden çıkmışçasına lezzetli, size nostalji yaşatacak o tadı yakalamak istedik, kolları sıvayıp mutfağa girdik. Sonuç: Tam da çocukluğumuzdaki gibi oldu! Sizler de onu çok sevdiniz.

Gözlerden kalpler çıkaran pratik lezzet: Petibörlü bisküvili pasta tarifi

  • Sütlaç tarifi

"Benim yaptığım sütlaç bir türlü istediğim kıvamda olmuyor" diyenler, sütlacının çok katı olmasından ya da sıvı kalmasından şikayetçi olanlar çözümü bu tarifte buldu, şubat ayı boyunca bu tarifi bol bol yapan oldu.

Şimdi sıra sizde: Sütlaç tarifi

  • 10 dakikada çikolatalı cezerye tarifi

Tatlı hazırlamanın en pratik yollarından biri bu tariften geçiyor, hazırlamak için 10, pişirmek için 15 dakikanızı ayırmanız yeterli oluyor. Yalnız baştan uyaralım, buzdolabında beklemesi gereken süre boyunca sabırsızlanmamak elde değil.

Lokmalık mutluluklar: 10 dakikada çikolatalı cezerye tarifi

  • Borcamda kedidilli muhallebi tarifi

Borcamda Kedidilli Muhallebi Tarifi

Borcamda Kedidilli Muhallebi Tarifi

Klasik bir muhallebiyi sadece 3 malzeme ilavesiyle adeta tiramisu lezzetine taşımak işte bu kadar kolay. Sunumu da çok şık üstelik.

O, bir muhallebiden çok daha fazlası: Borcamda kedidilli muhallebi tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?