Ülkemizin 7 Ayrı Bölgesinden Esinlenen Birbirinden Nefis 7 Atıştırmalık Lezzet

Favorilerime
Ekle

Damak tadına düşkün bir millet olduğumuzun en büyük kanıtı, her bölgemizin kendine özgü ve başka hiçbir yerde olmayan lezzetlerle dolu mutfakları. Ege'den bir zeytin kokusu gelir, Karadeniz'den balık, Anadolu'nun peynirleri çağırır ve uğramadan geçilmeyecek duraklar hiç bitmez. Gitmeyeli, görmeyeli, tatmayalı ne çok oldu değil mi?

Lezzete +1 Eşlikçi Dükkanı olarak 7 bölgemizden esinlenen muhteşem tariflerle, bu hafta sonu bu özleme bir son verelim istedik. Her biri ayrı bölgemizi temsil eden bu tarifleri, hafta sonuna özel olarak Beşiktaş ve çevresinden sipariş edebilir ve lezzet dolu bir hafta sonunun tadını çıkarabilirsiniz.

artibir-banner

Lezzete+1 Eşlikçi Dükkanı Yalnızca Bu Hafta Sonuna Özel Yemeksepeti'nde!

7 bölgeden esinlenerek hazırlanmış 7 enfes atıştırmalık lezzet bu hafta sonuna özel olarak Lezzete+1 Eşlikçi Dükkanı'nda! Yemeksepeti'nden siparişini ver, bu keyfi kaçırma!

Ege Bölgesi: Kırma Yeşil Zeytinli Nachos

ege-site

Şimdi gözlerimizi kapasak ve açtığımızda kendimizi Ege'de bulsak... Bir yaz günü, içeceğimizden soğuk bir yudum alırken güneşi selamlasak... Belki Ege'ye ışınlanamayız ama Lezzete+1 Eşlikçi Dükkanı'nın Kırma Yeşil Zeytinli Nachos tarifiyle bu keyfi evimize davet edebiliriz. "Hemen gelsin!" dediğinizi duyar gibiyiz.

Söyleyin gelsin: Kırma Yeşil Zeytinli Nachos

Marmara Bölgesi: Tava Ciğer Dürüm

marmara-ciger

Kokusu yakınlardan gelen, keyifli akşam yemeği sofralarımızın en vazgeçilmez lezzeti, tava ciğer! Onsuz bir sofra hep biraz eksik kalır. Lezzete+1 Eşlikçi Dükkan’ında, tava ciğeri lezzet dolu bir dürüm şeklinde denemeye hazır mısınız?

Hemen evinize gelebilir: Tava Ciğer Dürüm

Doğu Anadolu: Tulum Peynirli Mısır Kaburga

misir-kaburga

Her şeyin yanına yakışan, keyfini artıran tulum peyniri tariflere girince de lezzeti bambaşka boyutlara taşıyor. Bir de çok iyi uyum sağladığı bir eşlikçi bulursa tadından yenmiyor, mesela mısır! Tulum peyniri deyince iştahı kabaranları bu hafta sonu şahane bir tarifle tanıştırmak isteriz.

Siz isteyin, birazdan kapınızda: Tulum Peynirli Mısır Kaburga

Karadeniz: Çıtır Hamsi ve Limonlu Fındıklı Tarator

citir-hamsi

Karadeniz denince hamsi akla düşer uzun süre de gitmez. Balık sevmeyenlerin bile kalbinde ayrı bir yer ayırdığı hamsiyi hep aynı şekilde yemekten sıkıldıysanız size Lezzete+1 Eşlikçi Dükkanı’ndan harika bir önerimiz var. Yanında limonlu, fındıklı taratorla alışkanlık yapacak bir hamsi keyfine davetlisiniz.

Bu lezzet kaçmaz, söyleyin gelsin: Çıtır Hamsi ve Limonlu Fındıklı Tarator

Güneydoğu: Narlı Sumaklı Tavuk Kanat

narli-tavuk-kanat

Sumak, Güneydoğu’nun mutfağımıza en güzel hediyelerinden biri. O ekşimsi tadıyla buluştuğu her lezzete adeta seviye atlatıyor. Sumağı bu kez neredeyse hepimizin bayıldığı tavuk kanatla buluşturuyoruz. Narla bu şöleni taçlandırıyoruz ve mükemmel bir hafta sonuna imza atıyoruz.

Hemen gelsin ve şimdiye dek yediğiniz tüm tavuk kanatları unuttursun: Narlı Sumaklı Tavuk Kanat

Akdeniz: Tahinli Piyazlı Köfte Sandviç

piyaz-kofte

Yalnızca uçsuz bucaksız deniziyle değil enfes mutfağıyla da kalbimizi kazanmış en güzel bölgelerimizden biri Akdeniz. Bu tarif de bu güzel bölgemizden esinleniyor, piyazı köfte ve tahinle bir sandviçin içinde buluşturuyor. Ortaya hiç bitmesin isteyeceğiniz bir lezzet çıkıyor.

İlk ısırıkta aşk bir sipariş kadar yakın: Tahinli Piyazlı Köfte Sandviç

İç Anadolu: Kaşarlı Küp Sucuklu Patates Kızartması

sucuklu-patates

Patates kızartması diye yazılır gönlümüzün efendisi diye okunur. En tok zamanımızda bile en az bir tane almadan duramadığımız patates kızartması, İç Anadolu’nun lezzet esintilerine kucak açıyor ve sizi kaşar peyniriyle süslenmiş bol sucuklu bir mutluluğa çağırıyor.

Siparişi verdiğiniz gibi geliyor gönlünüzün efendisi: Kaşarlı Küp Sucuklu Patates KızartmasıYorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?