http://noshon.it/blog/2013/12/11-creative-ways-package-cookies/ | noshon

Streç Filmin Evin Her Köşesinin Kurtarıcısı Olduğunu Gösteren 11 Pratik Bilgi

Favorilerime
Ekle

Hayatınızı kolaylaştıran, ufkunuzu genişleten, "Gerçekten bu işe yarar mı?" diye merak ettiren Pratik Bilgiler köşemizin bugünkü konuğu streç film.

Evet, yiyeceklerimiz kurumasın, bayatlamasın diye onunla sarıp sarmalıyoruz. Evet, ekmeklerimizi daha taze tutup peynirlerimizi kurumadan saklamamıza büyük katkıları oluyor.

Ama koskaca bir rulo streç film sadece bunları yapmak için kullanılmamalı. Mutlaka kullanabileceğimiz başka yerler var dedik. Öyle güzel, öyle pratik bilgiler çıktı ki inanamazsınız.

Yeni filizlenen bitkilerinizin toprak içindeki kısmını streç filmle sararak daha hızlı büyümelerini sağlayabilirsiniz

Tohumları ektikten sonra toprağın çevresini gevşek bir şekilde sararak toprağın nemini hapsedebilir, bu sayede köklerin daha hızlı beslenip bitkinizin daha hızlı büyümesini sağlayabilirsiniz.

Buzdolabına koyacağınız ev yapımı pasta ve dondurmalarınıza şekil vermek için streç film kullanabilirsiniz

Özellikle mozaik pasta yaparken hepimizin kullandığı bu yöntem, aslında buzdolabında bekleteceğimiz ve havalı bir şekil vermek istediğimiz her yemek için kullanılabilir. Renk renk dondurma ve çeşit çeşit pastaların var olan şekillerinin bozulmaması için de streç film yardımcı olacaktır.

Yiyecek hediye etmeyi düşünüyorsanız streç filme sararak hem taze kalmalarını hem de havalı gözükmelerini sağlayabilirsiniz

Sevimli kurabiyeler, tatlı mı tatlı çörekler hediye etmeyi düşünüyorsanız biraz streç film biraz da yaratıcılıkla yapamayacağınız hediye paketi yok.

Streç film ile meyve ve sebzelerin olgunlaşma sürecini hızlandırabilir, aynı zamanda taze kalmalarını sağlayabilirsiniz

Muz gibi birçok sebze ve meyvenin varsa saplarına streç film sararak daha uzun süre taze kalmalarını sağlarken meyve ve sebzeleri bir kutuya koyup üzerini streç film ile kapatarak hızlıca olgunlaştırabilirsiniz de. Streç filmle her şey mümkün.

Yemeklere saldıran sineklerden streç film ile kurtulabilirsiniz

Havalar ısınmaya başladıkça mutfakta her yemeğin üzerinde beliren sineklerden kurtulmak için bir tabağın içine sineklerin ilgisini çeken kokulara sahip bir sıvı koyun. Ardından tabağın üzerini streç filmle sarın ve üzerine birkaç delik açın. Sinekler bu deliklerden girebilir ama çıkamaz.

Acil durumlarda streç filmi bandaj olarak kullanabilirsiniz

Ciddi bir yaralanma geçirdiğinizde hızlıca bandaj yapmak için mutfaktaki en iyi alternatifiniz streç film. Acil servise gidene kadar dikkatli bir biçimde yaranızı streç filmle sarın.

Takı gibi küçük ve bir arada durması zor olan eşyalarınızı taşırken kaybolmamaları için streç film ile sarabilirsiniz

Bir odanızı yeniden düzenlemeye veya taşınmaya karar verdiyseniz streç film sayesinde takı gibi küçük ya da değerli eşyalarınızı güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Hem yerleri bozulmaz hem de zarar görme ihtimalleri azalır.

Streç film sayesinde buzdolabı temizliğinizi kolaylaştırabilirsiniz

Buzdolabındaki her rafı streç film ile kaplarsanız içi kirlendiğinde streç filmleri söküp atmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Streç film kullanarak siyah noktalarınızdan da kurtulabilirsiniz

Siyah noktalarınızın bulunduğu alana vazelin sürüp streç filmle sararak bir süre bekleyin. Ardından streç filmi çıkarıp soğuk su ile yıkayın. Siyah noktalarınızın çıktığını göreceksiniz.
Daha sonra streç filmi çıkarıp soğuk suyla yıkayıp kurulayın.

Ojelerinizi sanat eserine dönüştürmek için streç filmden yardım alabilirsiniz

Ojenizi sürdükten sonra kurumasına çok izin vermeden streç film ile şekiller yapabilir ya da iki üç renk ojeler kullanmak için streç filmden yardım alabilirsiniz. Renklerden birini sürdükten sonra streç filmle istediğiniz şekli çizerek diğer renkleri o bölgelere uygulayabilirsiniz.

Pencereden gelen sıcak ya da soğuğu önlemek için streç film ile camınızın önünü kaplayabilirsiniz.

tintandgraphics

tintandgraphics

Camınızda küçük çatlaklar ya da yarıklar varsa bunları, küçük parçalara ayırdığınız streç film ile kapatarak dışarıdaki çok sıcak ya da soğuk havanın içeri girmesini engelleyebilirsiniz. Camın önüne tamamen streç film çekmek de bir başka işe yarar yöntem.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?