Ma Jolie Pastanesi Giriş

Ma Jolie Patisserie: Masallarda Bahsi Geçen Şekerden Ev

Favorilerime
Ekle

Fransız butik pastaneleri kadar güzel, masallarda bahsi sıklıkla geçen cadının şekerden evi kadar iştah açıcı, Acarkent’in korunaklı ve kendine özgü yapısı içinde butik çikolata ve pastaya açılan nostaljik mekan Ma Jolie'nin tatlarını Yemek.com olarak yerinde denedik. İşletmeci şef, güler yüzlü ev sahibesi Özge Zeynep Olgar, fotoğraflarını da çektiğimiz en sevilen pasta tariflerini bizimle paylaştı.

Ma Jolie Pastanesi Vitrin

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Ma Jolie Patisserie Acarkent, Vitrin

İsmini Fransızca’da “Canım, tatlım, güzelim” anlamlarına gelen ve sevgi dolu bir tınısı olan Ma Jolie kelimelerinden almış. Sanat eseri niteliğinde pastaların teşhir edildiği sahnenin hemen arka tarafında kalan üretim istasyonundan yükselen çikolata ve tatlı kokuları, vitrinde arz-ı endam eden pastalar, mekanın mottosu olan ‘Oh la la, c’est jolie’, ‘Aman Tanrım, çok güzel, çok şirin’ övgülerini sonuna kadar hak ediyor. Sergilenen tüm ürünlerle küçük bir kız çocuğuna hitap eder gibi konuşmak istiyorsunuz.

Ma Jolie Pastanesi İç Mekan

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Ma Jolie Patisserie Acarkent, İç Mekan

İşletmeci şef Özge Zeynep Olgar’ın çocukluk hayali, MSA’da aldığı eğitim sonrasında şekillenen yeni dönem çalışma hayatı sonrasında yerini buluyor. Turkuaz ve beyaz renklerin ağırlıklı olduğu butik cafede aynı anda 14 kişi ağırlanabiliyor.

Ma Jolie Pastanesi İç Mekan

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Ma Jolie Patisserie Acarkent, Oturma Bölümü

Siparişe göre akla hayale gelmeyecek çizgi film karakterlerinden, arzu ettiğiniz kompozisyonların hayat bulduğu, sadece şeker hamuruna sığınmadan üretilen katlı pastaların yanı sıra makaron, cupcake, kek, tart ve tatlı-tuzlu kurabiye çeşitleri Ma Jolie şefleri tarafından günlük olarak hazırlanıyor.

Beş çayı ya da kahve keyfinize dostlarınız dışında eşlik edecek başka konuklar da var. 1850 yılından bu yana çikolata üretiminde dünyanın ilk ve en büyük çikolata markalarından olan Belçikalı Callebaut’un kuvertür çikolatalarının hayat verdiği özenle ve tek tek üretilen çaylı, Türk kahveli, fıstıklı, Hindistan cevizli çeşit çeşit çikolata, tadına bakmakta muhtemelen geç kaldığınız zencefilli ve beyaz çikolatalı drajeleri yerinde tatmanın dışında arzu ettiğiniz kadar satın alıp, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Ma Jolie Pastanesi Dekorlar

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Ma Jolie Patisserie Acarkent, Pastacılık Dekorları

Aynı anda sınırlı sayıda kişiyi misafir edebilen butik cafede kalabalık bir doğum günü partisi organize edemezsiniz ancak Özge Hanım ve ekibinden catering&organizasyon desteği alabilirsiniz. Özel anlarınıza renk katacak tebrik kartlarını, desen desen cupcake kitlerini ve kek standından davetiyesine kadar tamamen kağıttan üretilen parti malzemelerini satın almak isterseniz sipariş verebilirsiniz.

Ma Jolie Pastanesi Parti Süslemeleri

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Ma Jolie Patisserie Acarkent, Parti Süslemeleri

Soluklanmak ve binbir ayrıntıyla süslü mekanda huzurun tadına varabilmek için masal diyarına yol almanız ya da arzu ettiğiniz çizimi hünerli ellere bırakıp, Türkiye’nin her yerine yollanabilen özel gün pastanızın hayalini şimdiden kurmaya başlayabilirsiniz.

Ma Jolie Pastanesi Şef Özge Zeynep Olgar

Ma Jolie Patisserie Acarkent, Şef Özge Zeynep Olgar

Şefi Tanıyalım: 2001 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel çalışma hayatına başladı ve 2011 yılına kadar çeşitli kurumsal firmalarda görev yaptı. Hayallerini takip etmeye karar verdikten sonra Mutfak Sanatları Akademisi'nde profesyonel pastacılık ve ekmekçilik eğitimini tamamlayan Olgar, Swissotel İstanbul Bosphorus pastanesinde çalıştıktan sonra 2013 yılı itibariyle butik pastalarını Ma Jolie için hazırlıyor.

Ma Jolie Patisserie, Acarkent'e nasıl gidilir?


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Ma Jolie Pastane


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?