Haftanın En Bayıldığımız Instagram Hesabı: mutfakpsikopatlari

Favorilerime
Ekle

Gün geçmiyor ki bir Instagram hesabına bakarken daha kendimizi mutlu hissetmeyelim. Geçtiğimiz hafta gevrekandgingercom'la hissetmiştik bu etkiyi. Şimdi de mutfağın psikopat adamı olarak kendini tanıtan Melih Susal'ın "mutfakpsikopatları" hesabına takıldık.

Neden mutfakpsikopatları diye soracak olduğunuzda kendi web sitesinde buna minik bir açıklama getirmiş Susal, diğer bloglardan farklı olmasını istediği için bu ismi vermiş. Fotoğrafların ve yemeklerin nasıl bu kadar profesyonel görünebildiği konusuna da değinmiş:

Ne bir aşçı, ne bir şef, ne de bir gurmeyim. Hatta yemek ile ilgili eğitim almış biri bile değilim. Fotoğraf sanatçısı hiç değilim. Bununla ilgili de hiç bir eğitim almadım. Ben sadece evinin mutfağındaki sıradan bir adamım.

Güzelliğiyle büyüleyen bu yemekleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Psikopatlığınıza sağlık.

Menemen is a Turkish dish. Scrambled eggs with green pepper and tomato. So easy to make. It's perfect for breakfast. Now let me translate this to Turkish for my Turkish friends. İnstagram fenomeni değil ama, İnstagram menemeni olsun bu! Pekala güzel insan, sana menemeni, eğer vaktim bol ise nasıl pişirdiğimden bahsedeceğim. Biberleri zeytinyağında soteledikten sonra doğranmış domatesleri ekliyorum. Sonra üzerine bi taşım sıcak su ekleyip, ağzını kapatıyorum. En kısık ateşte yaklaşık 20-25 dakika pişirdikten sonra çatalla ezerek püremsi kıvama getiriyorum. Süt ilave edip çırptığım yumurtaları ekleyip karıştırdıktan sonra pişmesi için biraz zaman tanıyorum, menemene. Ee herkesin biraz zamana ihtiyacı yok mudur? Güzel bir hafta seninle olsun, sevgiler.

Melih Susal (@mutfakpsikopatlari) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

This is double trouble. If you are vegan you'd better stop reading and scroll. It is not your stomach growling, it's your stomach screening feed me this beef now! I will be wiriting in Turkish now on. Bu yemeğe çifte bela adını verdim. Çünkü yerken biraz problem yaşıyorsun. Fotografı çekmeden önce midem guruldamıyor, adete bağırıyordu; " bunu bana yedir, bunu bana yedir!!" diye.. Pekala, eğer vejeteryansan bunu okumayı bırak ve ekranı aşağıya doğru kaydırmaktan vazgeç. Bundan sonrası pek hoşuna gitmeyeceğinden eminim. Dana döşten çekilmiş kıyma, köfte için harika bir seçim. Sonra sarımsak, kimyon, tuz ve karabiber ile yoğurup şekil verip, tava da pişiriyorsun. Şimdi midenden fırça yemek istemiyorsan, işe koyulsan iyi edersin!

Melih Susal (@mutfakpsikopatlari) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Delicate Crepes. Super fast but very very delicious!!! Healthy and great breakfast. Tur: Yemekleri, onun için tasarlanmış pişirme kaplarında pişirmemiz bazen önemsiz olsa da, bazı yemekler için bu çok önemli. Krep yapacağınız zaman, bunun için tasarlanmış bir krep tavası kullanmanız, işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Her zaman söylerim; Yemek size değil, siz yemeğe hakim olun! @emsan1973 Krep Tava'sının yanmaz, yapışmaz özelliğinden faydalanarak krep'i hem yorulmadan yapabildim, hem de tavanın ergonomik yapısı sayesinde kolayca havaya atıp diğer tarafını, spatula kullanmadan çevire bildim. Bu çok eğlenceli! Krep Oldukça kolay hazırlanabilen bir yemek; 1 fincan un, 1 fincan süt, 4-6 tatlı kaşığı toz şeker, 1 çimdik tuz ve 2 yumurtayı derin bir kabın için de buluşturun ve tortu kalmayacak hale gelene kadar çırpın. Krep tavasını ısıtın ve tavanın yüzeyinin her yanı olacak şekilde tereyağ sürün. Bir kepçe ile hazırladığınız harçtan bir miktar tavanın tam ortasına dökün. Tavayı elips hareketler yaparak malzemenin her yana yayılarak ince bir tabaka oluşmasını sağlayın. 2-3 dakika içinde bir tarafı pişmiş olacaktır. (çatalla kenarından kaldırıp, kontrol edebilirsiniz) tersini çevirin ve diğer tarafını da pişirdikten sonra servis tabağına alın. Üzerine koyacağınız tatlı, tuzlu ya da her neyse, tamamen hayal gücünüze kalmış.. Mutluluklar.

Melih Susal (@mutfakpsikopatlari) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Bonus: Hazır tatlı demişken Yemek.com Instagram hesabı da çok tatlı

 

Gnam (yutkunma sesi). Ganaj çikolata üzerine nane likörlü macaron! Gnam. #yemekcom

Yemek.com (@yemekcomm) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?