ipad-iphone-cocuk-oyunlari

Minikler Mutlu Olsun Diye: Çocuğunuzla Birlikte Oynayacağınız iPhone ve iPad Oyunları

Favorilerime
Ekle

Çocuklar artık teknolojiyle büyüyor. Çizimleri tabletlerde yapıyor, daha 3 yaşındayken babalarını arayabiliyor, oyunlarda bizden daha yüksek skorlar yapıyorlar. Anneler ve babalar da çocuklarının bu alışkanlıklarını bir yandan severken diğer yandan endişeleniyorlar.

Aslında endişelenme konusunda da haksız değiller. Uzun, gerçekten çok uzun saatler boyunca bilgisayar ya da tablet başında kalan çocuklarda anatomik bozukluklar başlayabiliyor. Bu yüzden belirli zaman aralıklarında çocuklarınızla birlikte oyun oynadığınızda hem birlikte verimli bir zaman geçirmiş oluyorsunuz hem de çocuğunuzun alışkanlığını gerçekten eğlenceli saatlere çevirebiliyorsunuz.

Minikler için hem mutlu edici, hem öğretici hem de keyifli zaman geçirmeye yardımcı 12 adet oyunu bir araya getirdik. Bazı oyunlarda burger yapmayı öğrenirken bazılarında bir yumurtayı büyütecekler.

Ne olursa olsun oyunların çocukların zihin gelişimindeki katkısını unutmamak gerekiyor, yaratıcılıklarını artırdığını da söylemeden geçemeyeceğiz. Önemli olan belirli zamanlar arasında ve sizinle birlikte oynaması.

AA Yummy Sushi Blast

AA-Yummy-Sushi-Blast-itunes-indir

Büyüklerin severek oynadığı Candy Crush'a benzeyen oyunun çocuklar için hazırlanmış hali. 4 yaşının üstündeki çocukların da oynaması için uygun. Ayrıca bölümler ilerledikçe gelen yeni özelliklerle eğlence seviyesi de artıyor.

İndirmek için tıklayın.

Benim Om Nom’um

benim-om-nomum-itunes-indir

Cut the Rope'un tatlı sevimli kurbağası Om Nom ve Om Nelle'yi yetiştirmeye geldi sıra. Daha önce yalnızca karnını doyurduğumuz On Nom'a bu kez her şekilde biz bakıyoruz. Duş aldırıyor, uyutuyoruz. Çocukların sorumluluk duygularını geliştirmede katkı sağlayacaktır.

İndirmek için tıklayın.

Strawberry Shortcake: Berry Rush

berry-rush-itunes-indir

Çocukların bayılarak oynadığı Temple Run ya da Subway Surfers'ın daha sevimli hali. Bu kez minik kahramanımız çilekleri yiyerek enerji alıyor. Çocuğuna yemek yemeyi sevdirmek isteyenler için birebir.

İndirmek için tıklayın.

Chili Fish

Chili-Fish-itunes-indir

Eğitim kategorisi altında yayınlanan Chili Fish, bir balığın rengarenk hikayesini anlatıyor. Aynı zamanda oyundaki basit İngilizce 5-6 yaşındaki çocuklar için oldukça öğretici. Çocuğunuza yavaş yavaş İngilizce öğretebilir, yaratıcılığını güçlendirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

Egg Baby

egg-baby-itunes-indir

Om Nom'da olduğu gibi Egg Baby de yumurtaya iyi bakmak üzerine kurulmuş bir oyun. Miniklerin sevimli yumurtanın büyümesi için onu takip etmesi gerekiyor. Büyüyen yumurtaya farklı kıyafetler giydirip eğlenebilirsiniz. Uygulama içi satın alma özelliği nedeniyle çocuğunuz oynarken yanında olmayı unutmayın

İndirmek için tıklayın.

Feed’em Burger

feed-em-burger-itunes-indir

Miniklerin yeteneklerini geliştirmek, hangi hobi ya da mesleğe yönelecekleri konusunda yardım etmek istiyorsanız Feed'em Burger tam size göre. Belki de içlerinden dünyaca ünlü şefler çıkacak. Ancak önce Feed'em Burger'la pratik yapabilirler.

İndirmek için tıklayın.

Fruit Farm Tilt: A Rolling Adventure

Fruit-Farm-Tilt-A-Rolling-Adventure--itunes-indir

Çocuğunuzun el ve göz koordinasyonunu geliştirmek ve daha iyi reflekslere sahip olmasını istiyorsanız Fruit Farm Tilt'i deneyebilirsiniz. Yuvarlanan bir karpuza hakim olmaya çalışacak olan minikler için güzel bir egzersiz olacaktır.

İndirmek için tıklayın.

Ice Cream Jump

ice-cream-jump-indir-itunes

Çocuklarınızın keyifle vakit geçireceği bir uygulama daha. Oldukça basit ancak onlar için büyük bir eğlence olacağı kesin. Üstelik hareket eden minik dondurma yüzlerindeki gülümsenin de nedeni olacaktır.

İndirmek için tıklayın.

Ice Pop Maker by Bluebear

Ice-Pop-Maker-by-Bluebear-itunes-indir

Burger yapmak istemeyen minikler için dondurma yapma dersi karşınızda. Ice Pop Maker, Bluebear tarafından piyasaya sunulan bir oyun. Eğer Bluebear'ın diğer oyunlarına bakma fırsatınız olursa yiyecekle alakalı her şeyi yapabileceğiniz kocaman bir oyun alanına sahip olacağınızı göreceksiniz.

İndirmek için tıklayın.

Ned Nibbler

Ned-Nibbler-itunes-indir

Yemek laboratuvarından kaçan Ned'in hayatına tanık olacağınız bir uygulama Ned Nibbler. Bu oyunda çocuğunuz için en iyi öğreti ise çok az ya da çok fazla yemek yemenin zararlı olabileceği konusunda. Böylece çocuğunuza abur cubur yemeklerden uzak durması konusunda kendisinin öğreneceği bir alan yaratabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

Pudding Monsters

pudding-monsters-itunes-indir

Puzzle oyun olarak da adlandırabileceğimiz ve gittikçe zorlaşan bölümleriyle Pudding Monsters, gerçekten çocuğunuzun zekasına katkıda bulunabilecek bir oyun. Çünkü her bölümde birden fazla ihtimali düşünmeleri ve ona göre hareket etmeleri gerekiyor. Sonraki yıllarda Sudoku çözebilecek minikler için.

İndirmek için tıklayın.

Snot - the jelly splash game

snot-the-jelly-splash-indir

Jöle Snot'un çok daha yükseğe çıkabilmesini görev olarak sunan Snot - the jelly splash game'de çocuğunuz keyifli dakikalar geçirecek çünkü hem çizimler hem de Snot karakteri onlara çok eğlenceli gelecek. Denemekte fayda var.

İndirmek için tıklayın.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?