İçildiğinde En Az Hamburger Kadar Kilo Aldıran Kalorili 12 İçecek

Favorilerime
Ekle

Kilo alamama da kilo verememe gibi bir sorun aslında. Çoğumuz gıptayla baksak da kilo alamayan insanlar bu durumlarından bir hayli şikayetçi. Hepimizin çevresinde vardır ya da tanık olmuşuzdur, kilo almak için gece kalkıp makarna, börek yiyenler ya da çayına 7 tane şeker atarak içenler... Bu örnekler bööööyle uzayıp gider.

Hatta bir yazımızda da kilo alamayan insanların bildiği gerçeklere de değinmiştik. Yani bu dertli durumun oldukça farkındayız.

Bu arada kilo almak için de bir beslenme uzmanından yardım almanız gerektiğini vurgulayalım.

Aralarında bol bol kahve çeşitleri, meyve suları, smoothie'lerin olduğu, içildiğinde yüksek kalorisi nedeniyle kilo aldıran içecekleri sayalım.

Sıcak olarak da içebilirsiniz: Nutellalı buzlu kahve

Kahve, süt ve Nutella ile hazırlanan bu kahveyi sıcak ya da soğuk olarak içebilirsiniz.

Bir de üzerine krema ve dondurma da eklerseniz işte o zaman içimi inanılmaz mutlu eder, acayip de kilo aldırır.

Aslında hep içeriz: Latte

Şekersiz, yağsız süt ile içildiğinde fazla bir kaloriye sahip olmayan latte, krema, yağlı süt, şeker ve aromalı şuruplar ile birleştiğinde kilo aldıran kahveler arasında yerini alıyor.

Çikolatalının gücü adına: Mocha

mocha

mocha

Mocha adı verilen çikolata şurubu ile hazırlanan bu kahveye bir de çikolatanın kendisiyle hazırlanan bir sos eklendiğinde değmeyin keyfine

Yoğun kremalıdır kendisi: Caffe con panna

İçerdiği süt ve kahve kremasının yoğunluğu bir de vanilyalı dondurma ile birleşiyor. İçimi biraz ağır bir kahve ama kalorisi de bol

Hayranı bol tutkunu çok: Frappuccino

Starbucks icadı bir içecek olur kendisi. Diğer kahveler gibi krema ile harmanlanır, üzerine karamel ya da çikolata gibi soslar da eklendiğinde amacına ulaşmış bir içecek olur. 

Dondurmalı kahve değil, kahve soslu dondurma: Affogato

Sütlü veya vanilyalı dondurmanın üzerine kahve eklenmesiyle oluşan tatlı mı tatlı bir kahvedir bu affogato. Orijinalinde espresso ile hazırlansa da üzerine dökülen kahveye şeker, şurup gibi öğeler de eklenebiliyor.

Aklınızda bulunsun: Muzlu hurmalı smoothie

Muz, ceviz, hurma, isteğe bağlı bal ile hazırlanan bu smoothie, lezzeti kadar kilosuyla da meşhur olabilir. Tarifimizde yarım yağlı süt kullandık ama sizin kilo almaktan bir korkunuz yoksa ya da zaten kilo almak istiyorsanız tam yağlı bir inek sütü kullanabilirsiniz.

Ananas sevenlere: Ananaslı smoothie

Şekerli bir meyve olarak bilinen ananasın seveni çoktur. Pastaların üzerinde, meyve salataların içinde gözler hep onu arar. Bu şekilde hazırlayacağınız bir smoothie de kilo almak için ideal olabilir.

Göz atmak isterseniz: Ananaslı smoothie tarifi.

Yine hatırlatma ihtiyacı duyduk, bu tarifimizde de yağsız süt kullandık ama siz yağlı süt kullabilir, baharat yerine bal tercih edebilirsiniz.

Kurutulmuş meyvelerden destek alabilirsiniz: Meyveli smoothie

Kuru incir, kayısı, ananas, üzüm gibi kalori değeri yüksek olan meyve kurularıyla da kendinize lezzetli bir smoothie hazırlayabilirsiniz. Hatta kısacık bir tarif de verecek olursak: 5 yemek kaşığı tam yağlı yoğurt, bir adet muz, bir avuç kurutulmuş meyve ve tercihinize göre meyveli bir sodayı blender'dan geçiriyoruz. Üzerine biraz bal, hoooop mis misss.

Siz muz yerine çilek, vanilya özütü, ahududu, hindistan cevizi sütü de kullanabilirsiniz

Smoothie olur da milkshake olmaz mı: Oreo milkshake

Oreo Milkshake Tarifi

Oreo Milkshake Tarifi

Smoothie'lerden dem vurup da yaz dostu milkshake'leri atlamak olmazdı. Yaz bitmeye yüz tutmuş olsa da bu bilgilerin elinizin altında bulunmasının faydası olacağını düşündük.

Burada boynu bükük kalmasın diye Oreo milkshake örneğini verdik ama siz evinizdeki meyveleri, yağlı sütlerle birlikte üzerine bir de bal, pekmez ya da krokan ekleyerek kalorili içecekler hazırlayabilirsiniz.

Aralarında en masumu ve yapımı en kolayı: Ballı muzlu süt

blogspot

blogspot

Ballı muzlu süt... Annelerin kilo almayan evlatlarına her gece uykudan kaldırıp cebren ve hile ile içirdiği içecektir kendisi. Anneden anneye pekmezli gibi malzemelerle alternatifleri değişse de muz ve süt ikisilinin hep kilo aldırdığına inanılmıştır. Doğrudur da

Bir sıkacağa bakar: Taze meyve suları

meyve-suyu-havuc-portakal

Çok yoğun kilo aldırma özelliği var diyemeyiz ama taze sıkılmış meyve sularının genellikle 1 su bardağında 150 kalori bulunuyor.

Ancak şekerli meyveler ile hazırlayacağınız bir meyve suyu, diğerlerine nazaran daha çok kilo aldıracaktır. Bunun için elma,ananas,havuç üçlüsünden rahatlıkla yardım alabilirsiniz. 


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?