Düzenli İçildiğinde Selülitlere Zımpara Etkisi Yapacak 8 İçecek

Favorilerime
Ekle

Kadınların korkulu rüyasıdır selülitler, haklılar da. Dış görünüşe önem verilse de, verilmese de herkes dikkat eder.

Şimdi... Elimizde mükemmel bir fırsat var hanımlar. Yaz bitiyor bu da koca bir kış var önümüzde demek. Tabii ki bütün bir kış yan gelip yatmayacağız, yapabildiğimiz kadar yoga, yürüyüş, pilates gibi aktiviteler yapacağız.

Ek olarak da kendinizi bu sağlıklı ve mucizevi içeceklere emanet edeceksiniz. Onlar neler mi?

Buyursunlar.

Selülitin baş düşmanı: Su

Vücudunuzdaki ödem içtiğiniz suyla doğru orantılı değildir. Dolayısıyla asla su içmeyi ihmal etmemeli ve günde en az 2-2.5 litre su içmelisiniz. İçeceğiniz su cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Ekşidir ama etkilidir: Limon suyu

İçeceğiniz limon suyu, selülitle içten savaşmanın en etkili yollarından biridir.

Ancak hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir nokta var, yarım bardak limon suyunu yarım bardak ılık içme suyu ile karıştırarak içmelisiniz.

Kimse bilmez ama: Erkeçsakalı çayı

Çayırmelikesi olarak da bilinen bu çiçekleri demleyerek bir fincan içebilirsiniz. Her fincan başına iki tutam erkeçsakalı yeterli olacaktır.

Biraz zor bulunan bir bitkidir ama "Aktarlar" yazımızda yer alan aktarlarda muhakkak bulacaksınız.

Tatlı mı tatlı: Ananas suyu

Kendisini de tüketebileceğiniz ananas, içerdiği bromelain enzimiyle deforme olan kollajen yapıyı ortadan kaldırıyor, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı oluyor ve içerdiği C vitaminiyle tıpkı greyfurtta olduğu gibi cildi pürüzsüz hale getiriyor.

Turunçgiller tam bir mucize: Greyfurt ve portakal suyu

Greyfurt Suyu

Turunçgil meyveleri selülitle savaşta yardımcı olabilecek meyvelerdir. Vücudumuzda biriken yağ hücreleri, cildin kollajen lifleri denilen tabakayı zorlayarak cildin yüzeyine yaklaşır ve selülit görünümü ortaya çıkar. Bu meyvelerin sularını tükeretek ortaya çıkan görüntünün en aza inmesini sağlayabilirsiniz.

 

Ve tabii ki: Yeşil çay

Metabolizmayı hızlandırdığı ve yağ oluşumunu engellediği bilinen yeşil çay, selülitin yol açtığı portakal kabuğu görünümüne iyi gelen içeceklerden biri olarak kabul ediliyor. İçerdiği teobromin ve kafein maddeleri, vücutta depolanmış olan yağın çözülmesine yardımcı oluyor.

Mucizevi bir antioksidan: Domates suyu

Domatese canlı kırmızı rengini veren ve özellikle kadınlar için mucizevi bir antioksidan olarak kabul edilen likopen maddesi kan dolaşımını canlandırmaya da yardımcıdır. Uçaklarda tat alma duygumuzu harekete geçiren domates suyu, tüketildiğinde selüliti de yok ediyor.

Salatalarınız artık ona emanet: Elma şırası sirkesi

sarapgibikadinlar

sarapgibikadinlar

Eğer hızlı bir vücut detoksu yapmak istiyorsanız, yemeklerinize elma şırası sirkesi ekleyerek başlayabilirsiniz. Bağırsaklardaki zararlı bakterilerin temizlenmesine yardımcı olan bu sirke aynı zamanda karın ve kalça bölgesindeki ödemlere de iyi gelecektir.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?