Tüm İçeceklere Rio Festivali Yaşatan Renkli Buz Küpleri

Favorilerime
Ekle

Yazın etkisini hala fazlasıyla gösterdiği bu günlerde insan serinlemek için her yola başvuruyor. Dondurma ya da buz gibi limonata en tercih edileni sanırım. Bunları göz önünde bulundurarak özellikle de akşam yemeğine misafiriniz varsa, yaptığınız limonatayla hatta ikram ettiğiniz suyla bile mini bir şov yapabilirsiniz.

Emin olun masaya servis yaptığınız zaman karnaval tadında görsel bir şölen oluyor.

Ayrıca sıcaklarda vücudun kaybettiği su oranını da düşünürsek tüketmememiz gereken içeceklerin başında aslında su geliyor. Bu renkli buz küpleri su içmeyi sevmeyenler için suyu eğlenceli bir hale dönüştürecek.

Nasıl mı? İşte böyle.

Kalıplara dondurmak üzere meyve şurubu döküyoruz

Meyve şurubu yerine tabii ki meyve suyu da kullanabilirsiniz. Hatta meyve püresi de harika oluyor. Sadece renklendirici ve gıda boyası kullanmayın, sağlıksız çünkü onlar.

Hazırladığınız buz küpleri işte böyle görünecek

Meyve suyuyla hazırladığınız buz küplerini yakıştığını düşündüğünüz her türlü gazlı/gazsız içeceklerinizde kullanabilirsiniz.

Renkli buz küplerini jel kullanarak da hazırlayabilirsiniz

Marketlerde toz karışım halinde satılan meyve aromalı jelleri kullanarak da hazırlayabilirsiniz. Renkli bir buz küpü elde edeceğiniz gibi içeceğiniz bittikten sonra bardakta hala soğukluğunu koruyan jelleri yiyebilirsiniz. Üstelik çok keyifli.

Meyve püresi özellikle gazoza çok yakışıyor

Ama siz ev yapımı limonatalarınızda da kullanabilirsiniz. Karpuz mesela inanılmaz yakışıyor limotaya, bizden söylemesi.

Buz küplerini meyvelerle de hazırlayabilirsiniz

Meyveyle hazırladığınız buz küplerini ikram ettiğiniz sularda kullanabilirsiniz. Meyvelerin kendisi, meyve suyu kullanarak hazırladığınız küplere nazaran suyun içinde daha hafif bir tat bırakacaktır.

3 malzemeyle bile içecekleriniz çok daha renkli

Çok fazla limonata dedik ama çok yakışıyor ne yapalım? Siz bu kombinasyonu limonata başta olmak üzere yine içeceğiniz suda ya da hazırladığınız meyve kokteyllerinde kullanbilirsiniz.

Hazırladığınız meyve küpleri de işte böyle görünecek

pinterest

pinterest

Artık gerisi biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış, ancak birkaç taviseyede bulunacak olursak; hazırladığınız granül kahveleri de dondurup sütle servis yapabilirsiniz. Ya da alkollü bir kokteyl yapmak istiyorsanız kullanacağınız içeceğin içine sadece bu küpleri koyabilirsiniz, aromasını oradan alacaktır. Birazcık daha şov yapmak istiyorum derseniz eğer: buzlarınızı nane, fesleğen, biberiye yapraklarıyla hazırlayıp, şampanyalarınızı bu buzlardan oluşan yatakta servis yapabilirsiniz.

Aklınıza gelen farklı bir fikir olursa da bize yazabilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?