evsizlerin-calistigi-kafe-manset

Umut Hep Var: Evsizlerin Garson Olarak Çalıştığı Kafe

Favorilerime
Ekle

Ana haber bültenlerini izleyemez olduğumuz, kafamızı çevirdiğimiz yerde sevimsiz bir haber gördüğümüz, bütün dünyada insanlığa dair umudun her geçen gün ipliğe bağlandığı, gerçekten kötü insanlarla çevrili olduğumuzu düşündüğümüz bu günlerde yüzümüzü güldüren şeyler görmek inanın çok güzel. Dünyanın neresinden olursa olsun.

Old Spike Roastery.

Umut hep var dememize vesile olan, Londra'da hizmet veren ve garsonlarını şehrin evsizlerinden seçen bir sevimli kafe. Cemel Ezal ve Richard Robinson adında iki güzel insan tarafından kurulmuş.

psfk.com

psfk.com

Tahmin ettiğiniz üzere, evsizler Old Spike'da garson olarak değil, barista olarak çalışıyor. Başka bir ifadeyle, bu işi yapabilmek için eğitim almaları gerekiyor. Old Spike, keyifle bu eğitimi veriyormuş. Bununla da yetinmeyip başka alanlarda yetenekleri olan evsizlere o alanlarda eğitim almaları için gerekli desteği veriyormuş.

Mesela çizim konusunda yeteneği olan bir evsize grafik tasarımı eğitimi verecek kadar ileri gidiyorlar. Resmen peri masalı.

İnsanlık konusunda tüm dünyaya bir yudum kahveden çok daha değerli bir ders veren Old Spike Roastery'e haddimiz olmayarak teşekkürlerimizi yollayalım ve olur da bir gün yolunuz Londra'ya düşerse gidin diyelim.

Umut var, vallahi var.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?