Boğaz Manzarasında Bir Şölen: Kandilli Borsa Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Yemeklerinden önce manzarasına değineceğimiz Kandilli Borsa'da Türk mutfağına dair aradığınız her şeyi bulacaksınız. Hem de her yemeğin lezzetine lezzet katacak bir sunumla.

Boğaz manzarası etkileyici sahnelere tanıklık yapıyor. Mekanın iç ve dış dekorasyonu da tarihine ve konumuna yakışır cinsten. Gelen tabakların sunumları ise adeta bir poster niteliğinde.

Hal bu olunca da yemeklerin lezzetini düşünebiliyorsunuz değil mi? Yemek.com olarak Kandilli Borsa Restaurant'ın lezzetli yemeklerini sizlerle paylaşmak için bu hafta oradaydık.

Malzemeleri hazırsa başlıyoruz.

Tam bir sağlık deposu: Enginar Dolması

Ispanak yatağında sunulan bu nefis yemeği yediğinizde bir tabakla yetinemeyeceksiniz. Enginar dolması, enginarla hazırlanacak yemekler listesinde ilk sırayı alabilir.

Enginarı çok severim derseniz: Borsa Restaurant’tan Enginar Dolması

Et ve buğdayın lezzet dansı: Keşkek

Anadolu mutfağında çok önemli bir yere sahip olan keşkek düğünlerin vazgeçilmez lezzeti. Kalabalık ortamların, etkinliklerin yemeği olsa da siz evinizde de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Anadolu'yu evinize konuk etmek isterseniz: Borsa Restaurant’tan Keşkek

Ana yemeğin hakkını vermek isterseniz: Kuzu Pirzola

Bugüne kadar yediğiniz, bildiğiniz tüm pirzolaları unutun. Çünkü hiçbiri ıspanaklı beşamel sos, patates soteyle bu denli ahenk içinde olmadı.

Baharatları çok önemli: Borsa Restaurant’tan Kuzu Pirzola

Yemeğin yanında gözleriniz onu arar: Gavurdağı Salatası

En sevilen salata tariflerinin başında gelir dedik gavurdağı salatası için. Çünkü kaşık kaşık yersiniz. Ekmek banmaktan çekinmezsiniz. Ana yemeğiniz ne olursa olsun, asla sırıtmaz yemeğin yanında.

Malzemeler hazırsa: Borsa Restaurant’tan Gavurdağı Salatası

Ve mutlu bir son için: İncir Tatlısı

Hurmalı İncir Tatlısı Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Hurmalı İncir Tatlısı Tarifi

İncirin en güzel hali diyebiliriz bu tatlı için. Yapımı kolaydır diğer şerbetleri tatlılara nazaran. Yemesi de hafif ve keyifli. Daha ne olsun!

Dondurma olmazsa olmazı ama: Borsa Restaurant’tan Hurmalı İncir TatlısıDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?