İstanbul'da Yiyebileceğiniz Açık Ara En Güzel 14 Hamburger

yemek.com
Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame ... Devamını okuyun
Ufuk Utaş
252962 takipçi401 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Şubat 6
YENİ
Cemre Özgüzel
Ekim 20
Cemre Özgüzel
Ekim 31, 2019
Duygu Arslan
Şubat 12, 2019

Artık bilmeyeniniz yoktur. Zira 1000'den fazla mekanı harman ettiğimiz bir kategorimiz var bizim: Keşfet.

1000'den fazla mekan. Hepsine gitmeye bir ömür yetmez. Bu bizim için hem iyi hem de kötü haber. Keşke hepsine gidebilseydik.

Neyse işte biz bugün bambaşka bir şey yapıyoruz. Yine mekan öneriyoruz ama aslında tam da önermiyor gibiyiz. Biraz farklı.

Biz bugün hamburger öneriyoruz. Çünkü masası için değil çoğu zaman bir hamburgerciye hamburgeri için gidiyoruz.

Ve asıl alkışı alması gerekenler onlar.

Garlic Mushroom Burger

Burger House'un yıldız oyuncularından. Katkısız dana eti, karamelize sarımsak ve soğan, cheddar peyniri, mayonez, mantar, yeşillik, domates ve turşuyla lezzetini alır. Ele avuca sığmaz.

New Yorker with Cheese

Burger Joint'in birçok insana İngilizce öğrettiği hamburgeri. Gücünü katkısız dana eti, cheddar peyniri, domates, marul, karamelize soğan, ketçap, hardal, geleneksel Türk turşusu ve özel ekmeğinden alır. Rüyada görünür, falda çıkar.

Komşu Burger

Kendileri, ev sahibi Komşu Burger'le ayni isme sahip olup hamburger köftesi, dana bacon, domates ve cheddar peynirinden oluşur. Öğle yemeklerinde yüzlerce çalışanı kendine çeker.

Lokum Burger

Nusr-et Burger'in uğruna -henüz- şiirler yazılmamasına rağmen binlerce insanın aşık olduğu burgeri. Dilimlenmiş dana bonfile, cheddar peyniri, karemelize soğan, baharatlı patates kızartması, ketçap ve mayonez eğer bir gün şiir yazılırsa şiirin mısralarını oluşturacak.

Virginia Burger

Virginia Angus'un en çok satılan hamburgeridir. Dana füme, double burger peyniri ve karamelize soğandan oluşur. 200 gramı çok canlar yakar. 240 gramı 24 saat başka bir şey yedirmez.

Camarillo Burger

mano-burger-istanbul-en-iyi-hamburci

Mano Burger'in "Ağzı sulanmayan insan bırakmayacağız" sloganıyla yaptığı (en azından bize göre) burger. Yaprak kıvırcık, domates, zeytin, edam peyniri, karamelize soğan, turşu ve mano sosu bu sloganı hazırlayan yaratıcı ekip. Zehir gibiler.

Lab Burger

Burger Lab'in Karaköy'de estirdiği rüzgarın en büyük sebebi Lab Burger. 200 gram hamburger köftesi, dana bacon, karamelize soğan ve peynir de bu rüzgarda en çok lezzet saçan fırtınalar. Mide başına.

ShackBurger

shack-burger

Doğum yeri Amerika olup da Türkiye'nin başına gelen en iyi şey Shake Shack'in kaptan hamburgeri. Amerikan peyniri, marul domates ve ShackSos'un cheeseburger'le birleşmesi sonucu sahaya çıkıyor. Her maç 3 golü var.

Jetlag Buster

Biber Burger'in insanı ev yemeğine küstüren hamburgeri. 180 gram dana eti, 3 kat cheddar, yağsız kavurma, karamelize soğan, barbekü ve mayonez de bu ev yemeğiyle olan savaşta Jetlag'a güç veren yapılar. Karamelize soğanı olan kazansın.

Superman Burger

Retro Burger'in doymayanı kıymayla dövdükleri hamburger. 300 gram dana eti, cheddar peyniri, dana jambon, halka soğan, marul, domates, mayonez ve ballı hardal eşliğinde vücut buluyor. Olimpiyat sporcusu yese dopingli sayılır.

Proost Burger

cheers-burger-proost-burger

Memleketin samimi hamburgerci köşesini dolduran Cheers Burger'in mutlu hamburgeri Proost Burger. 160 gram hamburger köftesi, emmantel peyniri, magic mantar, kibrit patates, yeşillik ve özel cheers sosuyla birlikte tabakta size adeta gülüyorlar. Karşılık verin.

Project Rokfor Funghi Burger

Burger Project'in dünyanın en uzun hamburger ismine sahip olma konusunda küçük bir ısrarı olan hamburgeri. 130 gram project köfte, project ekmeği, krem rokfor, mantar sote, taze kaşar ve pekmezli karamelize soğan da aynı uzunlukta isme destek veriyor. Keyfin süresi de uzun tabii. İyi anlaşma.

Jumboburger

foursquare/jumboburger

foursquare/jumboburger

Jumbo Burger'in aynı isimle onca yıldır sahnelerde olan hamburgeri. Özel acılı sosları ve hamburger köftesi sadeliğin havasını atarken, onca yıla karşı koymaya devam ediyor. Bu havaya alın bir ara.

Jail Burger

instagram

instagram

City Burger'in sıradanlıkla ilgili ciddi problemi olan hamburgeri. City sos, karamelize soğan, domates, marul, turşu, cheddar peynirinin bir problemi yok. Onlarla birlikte takılan közlenmiş kırmızı biber ve patlıcanın var. İyi ki de var.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?