Kahve Bardaklarına Çizimler Yaparak Dünyayı Gezen Türk Gezgin Berk Armağan

Favorilerime
Ekle

Hayalleri gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç değil ve bunun için bir mucizeye ihtiyacınız yok. Çok istemek, yürekten inanmak ve bunun için çalışmak hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

Tıpkı Berk Armağan'ın hikayesinde olduğu gibi.

En büyük hayali dünyayı dolaşmak olan ancak maddi yetersizlikler yüzünden bir türlü o güzel uçaklara atlayıp gidemeyen Berk'in hayali karton kahve bardakları sayesinde gerçek oluyor.

Onun hikayesi herkese ilham versin.

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/05/game-of-thrones-ejderha-yumurtasi.jpg |

facebook

Berk Armağan 22 yaşında. Hala İstanbul Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisi olan Berk'in dünyada en çok istediği şey dünyayı gezmek ve yeni yerler keşfetmek.

Ancak bu yaşına kadar Türkiye içinde bile Tekirdağ ve Balıkesir dışında hiçbir yere gitmemiş olan Berk ilk adımını otostopla İstanbul'dan İzmir'e giderek atıyor. Sonrasında Türkiye'nin tüm batı sahil şeridini ve İç Anadolu'nun bazı şehirlerini bu şekilde geziyor.

Berk dünyayı gezme hayalini gerçekleştirmek için kahve bardaklarına çizim yapmaya başlıyor

instagram

Ama Berk'in asıl amacı dediğimiz gibi yurt dışına çıkmak ve dünyayı keşfetmek. Bu hayalinin önündeki engel ise maddi yetersizlikler. Berk de nasıl para biriktirebileceği konusunda kafa yormaya başlıyor ve çizim yeteneğini paraya dönüştürmek aklına geliyor.

Hiç resim eğitimi almasa da yakın arkadaşlarının doğum günleri için bardaklara çizimler yapan ve çizimleri çok beğenilen Berk bu fikri geliştirmeye karar veriyor. Ve eline alıyor kalemi, kahve bardaklarına çizimler yapmaya başlıyor. Bu sefer hayalini gerçekleştirmek için çiziyor Berk ve gerçekten de çok başarılı işler çıkarıyor.

Taksim'de çizdiği bardakları satmaya başlayan Berk ihtiyaç duyduğu parayı biriktiriyor

facebook

Berk sonra bu çizim yaptığı bardakları satmak için Taksim'e çıkıyor ve çok ilgi görüyor. Üyesi olduğu Interrail Türkiye grubunda da destek toplayıp sesini sosyal medyada duyuran Berk, bardaklardan kazandığı parayla seyahat parasını toplamayı başarıyor.

Ve Berk'in hayalleri gerçek oluyor

instagram

Berk 32 gün içinde Makedonya'da Üsküp, Matka, Sırbistan'da Belgrad, Bosna Hersek'te Saraybosna, Mostar, Karadağ'da Podgorica, Kotor, Budva, Perast ve Ukrayna'da Lviv, Kiev olmak üzere 5 ülke, 11 şehri baştan sona dolaşıyor. Gezerken de çizim yapmayı bırakmıyor ve buralarda da kahve bardaklarını çizimleriyle süslüyor.

#1bardakmama: Sokak hayvanlarına da yardım ediyor

instagram

Berk yeteneğini sadece kendi hayalleri için değil ihtiyaç sahibi herkes için kullanmaya kararlı. Öyle ki ülkeye döndüğünde sokak hayvanlarına mama yardımı yapabilmek için #1bardakmama projesini başlatıyor. Çizdiği bardakların satışından kazandığı parayla 100 kiloya yakın mama topluyor ve sokaklardaki hayvanları doyuruyor.

Avrupa'yı gezmeye devam etmek istediğini söyleyen Berk, "Bardak çizmeye devam ediyorum, geldiğimde ‘yetim çocuklar’ için proje gerçekleştirmeyi düşünüyorum" diyor.

Berk'ten son bir haber daha var: Arif v 216 bardağı sahiplerinin elinde

instagram

Nefis olmamış mı? :)

Kalbi en az hayalleri kadar büyük olan Berk'i bize yeniden hayallerimizi gerçekleştirmek için cesaret verdiğinden gönülden destekliyor ve tebrik ediyoruz.

Berk Armağan'ın maceralarını Instagram hesabı Seyyahart üzerinden takip edebilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?