Hem Az Kalorili, Hem de Diş Dostu: Dünyanın İlk Renksiz Kahvesiyle Tanışın

Favorilerime
Ekle

Kahve bağımlıları toplanın! Size su gibi içeceğiniz yeni bir kahveyi tanıtacağız: Clear Coffee.

Kendisi dünyanın ilk renksiz, ilk şeffaf kahvesi. Su gibi içeceksiniz derken aslında tam olarak bundan bahsediyorduk, zira kahvenin görüntü itibariyle sudan hiçbir farkı yok.

Ama bildiğiniz kahvelerden çok çok farklı.

Renksiz, şeffaf, su gibi

instagram

O kopkoyu kahveleri unutun. Çünkü yakında şişe şişe şeffaf kahveler içmeye başlayacağız.

Dünyanın ilk renksiz kahvesi olan Clear Coffee, Londra'da yaşayan Slovakya asıllı David ve Adam Nagy kardeşlerin bir buluşu. Kafein bağımlısı iki kardeş piyasadaki kahvelerin kendi ihtiyaçlarını karşılamadığını düşününce bu ürünü geliştirmeye karar vermişler.

Kahvenin dişlerde oluşturduğu lekeler tarihe karışıyor

instagram

"İkimiz de kahve bağımlısıyız. Kahvenin dişlerde bıraktığı izlerle sürekli mücadele etmek zorunda kaldık bu yüzden. Piyasada ihtiyaçlarımızı karşılayan hiçbir ürün yoktu, bu yüzden kendi tarifimizi yaratmaya karar verdik.

Enerji ihtiyacını karşılayan ama kalorisinin de az olduğu bir kahve çıktı ortaya." diyor Nagy kardeşler.

Yüksek kaliteli kahve çekirdeklerinden üretiliyor, tadının bildiğimiz kahveden bir farkı yok

instagram

Clear Coffee'nin rengi sıra dışı olsa da tadı bildiğiniz kahve tadı. Kahvenin yapımında yüksek kaliteli Arabica kahve çekirdekleri kullanılırken daha önce hiç denenmemiş bir yöntemle hazırlanıyor bu kahve. Nagy kardeşler ise "İşlenen kahve çekirdekleri kafein kaybına uğruyor, biz de bunu yüksek kaliteli doğal kafein ekleyerek telafi ediyoruz" diyor.

Daha sağlıklı bir kahve içimi artık mümkün

instagram

İçinde ayrıca hiçbir katkı maddesi, yapay tatlandırıcılar kullanılmayan "renksiz kahve" daha sağlıklı bir kahve içimi vaat ediyor.

Clear Coffee, şu anda sadece İngiltere'de satışa sunulmuş durumda. Bundan sonraki durağı ise Amerika olacak. 2 şişesi 5,99 pound olarak belirlenirken bir şişesinin tüm günlük kafein ihtiyacınızı karşıladığı söyleniyor.

Umarız Clear Coffee'nin yolu kısa sürede ülkemize de düşer. Heyecanla bekliyoruz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?