istanbul-kruvasan-mekanlari-2023

İstanbul Kruvasan Rehberi: 36 Saatte Tam 22 Kruvasan Denedik!

Favorilerime
Ekle

Yasemin Şef'le 36 saatte toplam 22 farklı kruvasan denemeye hazır mısınız?

Son yıllarda popülaritesi artan yiyeceklerden kruvasanın nefis kokusuna kendimizi kaptırıyor ve Yasemin Şef ile birlikte Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na, şehrin tüm öne çıkan kruvasancılarını tek tek geziyoruz.

Şefimizden kusursuz bir kruvasanın nasıl olması gerektiğine dair alacağınız şahane tüyolar eşliğinde siz de bu mekanlardaki kruvasanları denemek üzere nefis bir lezzet turuna çıkabilir, kendi favorilerinizi kolayca belirleyebilirsiniz.

Hadi o zaman, Yasemin Şef'le mis gibi tereyağı kokusunun izinde İstanbul sokaklarını adımlamak isteyenleri önce eğlence ve lezzet dolu videomuza, hemen ardından da aşağıdaki yazımıza doğru alalım.

Bu mekanları ve adreslerini bir köşeye not etmeyi ve fırsat buldukça her birini tek tek ziyaret unutmayın diyor ve sizi detaylı bilgileri vermek üzere hemen aşağıda bekliyoruz. Unutmadan, canınızın kruvasan yemek istediği her an Yemeksepeti'nden tek tıkla sipariş verebileceğinizi de hatırlatalım: Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!


Hem Anadolu hem de Avrupa Yakası'ndaki mekanlara yukarıda özel olarak oluşturduğumuz haritadan kolayca ulaşabilir ve kendi haritalarınıza da ekleyebilirsiniz.

Anadolu Yakası Kruvasan Mekanları

anadolu-yakasi-kruvasan-haritasi

Kruvasan Dünyası

kruvasan-dunyasi-2023

İlk durağımız Maltepe'de yer alan Kruvasan Dünyası! Sadece görüntüsü bile iştah açan kruvasanlar bulabileceğiniz bu adreste, kruvasanlar katlanma şeklinden tutun hafifliğine, pişme derecesinden tutun içinde kullanılan tereyağı miktarına kadar her açıdan nefis! Ortadan ikiye böldüğümüzde ortaya çıkan gözenekleri de tam olması gerektiği gibi olan bu nefis kruvasanlar fiyat-performans açısından da bir hayli mutlu ediyor. Burada, sade kruvasanın fiyatı 20 TL.

Kruvasan Dünyası adres: Feyzullah, Şht. Hikmet Alp Cd. No:28, Maltepe, İstanbul

Nicel Bakes & Scoops

nicel-2023

Maltepe'de yer alan ikinci durağımız Nicel Bakes & Scoops. Katlarını en uç kısmında dahi tek tek görebileceğiniz kadar iddialı kruvasanlarıyla Nicel, mayalanma sürecinden pişirmesine, her aşamasında kruvasana hak ettiği değeri veren adreslerden. Her lokmada çıtırtısını ve mis gibi tereyağı kokusunu hissedeceğiniz kruvasanlar bulabileceğiniz bu mekana ilk fırsatta uğramalısınız. Mekanda sade kruvasanın fiyatı 35 TL.

Nicel Bakes & Scoops adres: Feyzullah, Dumlupınar Cd. 19/A, Maltepe, İstanbul

Beyaz Fırın

beyaz-firin-kruvasan-2023

Maltepe'den sonra Suadiye'ye doğru ilerliyor ve Yasemin Şef ile birlikte üçüncü durağımız olan Beyaz Fırın'da soluğu alıyoruz. Şehrin birçok farklı noktasında şubesi bulunan adreslerden Beyaz Fırın da kruvasan konusunda yüz güldüren mekanlardan. Kruvasanı sıcacık servis etmeleriyle puanları toplayan mekanda buram buram tereyağı kokan nefis kruvasanlar sizi bekliyor. Mekanda sade kruvasanın fiyatı 50 TL.

Beyaz Fırın adres: Suadiye, Plaj Yolu Sk. No:18 D:18, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Flân Bakery

flan-bakery-2023

Dördüncü durağımız Suadiye'de hizmet veren ve her geçen gün müdavimi artan adreslerden Flân Bakery! Artisan kruvasan yemek isteyen gerçek kruvasan gurmelerinin vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelen Flân'da rengi altın sarısından kahverengiye doğru uzanan, katlarını tek tek görebileceğiniz kadar iddialı kruvasanlar var! Çok büyük olmasına rağmen hafifliğini korumasıyla da Yasemin Şef'ten tam puan alan kruvasanlar içindeki iri ve derin gözenekleriyle, dışının çıtır çıtır oluşuyla da damaklara tam bir ziyafet yaşatıyor. Mekanda sade kruvasanın fiyatı 40 TL.

Flân Bakery adres: Suadiye, Yazanlar Sk. No:7 D:1, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Matters

matters-2023

Suadiye'den devam ediyor ve beşinci durağımız Matters'a varıyoruz. Şekliyle ve tam kıvamında kızarmış olmasıyla daha ilk bakışta mutlu eden kruvasanları, mis gibi tereyağı kokusu, çok muntazam bir şekilde hazırlanmış katları ve içindeki hafif sarımsı nefis dokusuyla da dikkat çekiyor. Çıtır kruvasan severlerin bayılacağı dış katmanı her lokmada çıtırtısıyla size eşlik etmeye hazır. Burada sade kruvasanın fiyatı 48 TL.

Matters adres: Suadiye, Pembe Gül Sk. No:1, Kadıköy, İstanbul

Bröd

brod-2023

Nefis kruvasanların izinde altıncı durağımız yine Suadiye'de yer alan mekanlardan Bröd. Ekşi mayalı ekmekleri başta olmak üzere birçok lezzetiyle sadece Suadiye ve çevresinde yaşayanların değil tüm İstanbulluların çok sevdiği adreslerden biri haline gelen Bröd'de tam kıvamında pişirilmiş, gözenekleri içinde eşit bir şekilde yayılmış, dışı çıtır içiyse yumuşacık ve esnekliğini koruyan kruvasanlar sizi bekliyor. Kruvasanlarını listemizin Avrupa Yakası bölümünde ziyaret ettiğimiz mekanlardan Origami'den alan Bröd'de sade kruvasanın fiyatı 45 TL.

Bröd adres: Suadiye, Mücahit Sk. No:6B, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Sour & Sweet Artisan Bakery

sour-sweet-2023

Suadiye'deki son, listemizdeki yedinci durağımız olan Sour & Sweet Artisan Bakery'deyiz şimdi. Her yerini eşit bir şekilde pişirmeyi başardıkları kruvasanları, her katmanını ayrı ayrı görebileceğiniz kadar özenle hazırlanmış olması, içinin nemli ve bulutumsu yapısı, dışınınsa çıtırlığıyla sizi kendine hayran bırakacak kadar lezzetli. Burada sade kruvasanın fiyatı ise 40 TL.

Sour & Sweet Artisan Bakery adres: Suadiye, Kazım Özalp Sk. No:38, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Maggie’s Bakery

maggies-2023

Şimdi de Göztepe taraflarına doğru gidiyor ve Maggie’s Bakery'nin kruvasanını denemek üzere yerimizi alıyoruz. Altın renginden biraz daha fazla pişirdikleri kruvasanları tek tek gözüken katmanları, dışının çıtırlığı, damakta iz bırakan kaliteli tereyağı ve içindeki derin gözeneklerle nefis bir kruvasan yeme deneyimi sunuyor. Mekanda sade kruvasanın fiyatı 47 TL.

Maggie’s Bakery adres: Göztepe Mahallesi Ömerpaşa Sokak No:17B- 32, Göztepe, Ömer Paşa Sk. No:17/C, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Ethique Plant-Based

ethique-plant-based-2023

Bambaşka bir kruvasan deneyimi için şimdi de Ethique Plant-Based'teyiz. Burada klasik tereyağlı kruvasanlar yok çünkü mekan, tamamen vegan ürünler sunulan muazzam bir yer. "Tereyağsız kruvasan olur mu hiç?" diyenleri dahi şaşırtacak kadar lezzetli kruvasanlar bulabileceğiniz bu adrese vegan olmasanız da mutlaka gitmeli ve başta kruvasanları olmak üzere menülerinde yer alan vegan tatları denemelisiniz. Bir kez uğrayınca sık sık gitmek isteyeceğiniz Ethique Plant-Based'in kruvasanlarına gelince, tamamen bitkisel malzemelerle yaptıkları kruvasanları çıtır çıtır dış katmanı, içindeki büyük gözenekleri ve nefis lezzetiyle tadına bakmanız gerekenlerden. Burada sade kruvasanın fiyatı 40 TL.

Ethique Plant-Based adres: Göztepe, Volkan Sk. Pırlanta Sitesi D:B Blok No:1/1D, Kadıköy, İstanbul

Babayani

babayani-2023

Anadolu Yakası'ndaki kruvasan turumuzun 10. durağı Fenerbahçe'de hizmet veren Babayani oluyor. Kruvasan severlerin hemen her gün hızlıca bitirdikleri nefis kruvasanlarına Yasemin Şef'le ilk denememizde yetişememiş olsak da pes etmiyor ve sonraki günlerde deneme fırsatı buluyoruz. Tadına bakar bakmaz neden hızlıca bittiğini anlayacağınız kruvasanları tek tek gözüken katmanlarından dokusuna, pişme derecesinden içinde kullanılan tereyağı oranına kadar her aşamasında özenle hazırlandığı fazlasıyla anlaşılacak kadar nefis. Mekanda sade kruvasanın fiyatı 40 TL.

Babayani adres: Fenerbahçe, Hacı Mehmet Efendi Sk. 7A, Kadıköy, İstanbul

Cro & Cups

cro-cups-2023

Şehrin en sevilen semtlerinden Moda'nın girişinde yer alan Cro & Cups'tayız şimdi de. Tam kıvamında pişirildiğini gösteren nefis rengi ve elinize alır almaz fark edeceğiniz hafifliğiyle buradaki kruvasanlar da mutlaka denemeniz gerekenlerden. Adeta baklava hamuru gibi incecik bir şekilde hazırlanmış hamuruyla şaşırtan kruvasanların fiyatına gelince, burada sade kruvasanın fiyatı 35 TL.

Cro & Cups adres: Caferağa, Gen. Asım Gündüz Cd. 79/B, Kadıköy, İstanbul

Brekkie Croissanterie

brekkie-2023

Osmanağa taraflarına ilerlediğinizde karşınıza çıkacak, ambiyansıyla sizi hemen içine çekecek adreslerden Brekkie Croissanterie da listemizin olmazsa olmaz mekanlarından. Artisan kruvasanın en iyilerinden birini bulabileceğiniz mekanda içindeki katmanlarından oldukça iyi mayalandığı belli olan, derin ve büyük gözenekli ve şahane bir tereyağı kokusuna sahip kruvasanlar sizi bekliyor. Esnekliği, rengi ve dışının çıtırtısıyla da size beklediğinizden de fazlasını sunacak bu kruvasanlar için fırsat bulduğunuz ilk anda bir Kadıköy çıkartması yapmayı unutmayın. Mekanda sade kruvasanın fiyatı 51 TL.

Brekkie Croissanterie adres: Osmanağa, Yoğurtçu Parkı Cd No: 30 D:34A, Kadıköy, İstanbul

Croissantcı

croissantci-gorsel

Yine Osmanağa civarındayken uğrayabileceğiniz mekanlardan Croissantcı'dayız şimdi. İlk etapta hafifliğiyle dikkat çeken kruvasanları güzel bir şekilde mayalandığı için içindeki gözenekleri tam da bir kruvasanda olması gerektiği gibi. Esnekliği ve nemli yapısıyla da bekleneni veren bu nefis kruvasanlardan en az 2 tane yemeli. Fiyatına gelince, burada sade kruvasanın fiyatı 33 TL.

Croissantcı adres: Osmanağa, Kuşdili Cd. NO:67/A, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Mill Bakery

mill-bakery-2023

Anadolu Yakası'ndaki son durağımız için Yeldeğirmeni'ne doğru gidiyor ve Mill Bakery'de soluğu alıyoruz. Küçük bir ara sokakta çok sevimli bir mekan olarak karşımıza çıkan Mill'de kruvasanların sizi hem lezzet hem de fiyat olarak mutlu edeceği garanti. Oldukça büyük gözükmesine rağmen kuş gibi hafif oluşu sebebiyle daha tadına bakmadan puanları toplamaya başlayan kruvasanları tek tek gözüken katmanları, incecik hamuru, nefis tereyağı kokusu ve ağızda dağılan dokusuyla gurme damaklara hitap eden bir lezzet sunuyor. Bu nefis sade kruvasanların fiyatı ise 38 TL.

Mill Bakery adres: Rasimpaşa, Yeşilay Sk. No:2/C, Kadıköy, İstanbul

Avrupa Yakası Kruvasan Mekanları

avrupa-yakasi-kruvasan-haritasi

Zayaroğlu

zayaroglu-2023

Avrupa Yakası'ndaki ilk, listemizdeki 15. durağımız Zayaroğlu karşınızda! Fatih'te hizmet veren Zayaroğlu'nda adeta çizgi filmlerden çıkmış gibi gözüken, iştah açıcı kruvasanlar sizi bekliyor. Tıpkı pastanelerden aldığınız hamur işi lezzetini yakalayabileceğiniz kruvasanları fiyat-performans olarak da yüz güldürüyor. Mekanda sade kruvasanın fiyatı sadece 12 TL.

Zayaroğlu adres: Ali Kuşçu, Darüşşafaka Cd. 4/A, Fatih, İstanbul

Viyana Kahvesi Galata

viyana-kahvesi-2023

Kendinizi adeta bir turist gibi hissedebileceğiniz, Galata Kulesi'nin hemen yanı başında yer alan adreslerden Viyana Kahvesi'ne doğru alalım sizi. Mekanın menüsünde yer alan kruvasanlar oldukça doyurucu bir boyuta sahip. Ortadan ikiye böldüğünüzde karşınıza çıkan gözenekleri, damakta bıraktığı tatlımsı lezzeti ve tereyağı kokusuyla bu kruvasanları da listenize eklemeyi unutmayın. Mekan, turistik bir bölgede olduğu için fiyatlar görece yüksek, aklınızda bulunsun. Sade kruvasanın fiyatı 79 TL.

Viyana Kahvesi Galata adres: Bereketzade, Büyük Hendek Cd. No:19/A, Beyoğlu, İstanbul

Mums Cafe

mums-cafe-2023

17. kruvasan durağımız için Karaköy'e doğru ilerliyor ve soluğu Mums Cafe'de alıyoruz. Mekanda kruvasan yanında tereyağı ve incir reçeliyle birlikte sunuluyor. Altın renginden biraz daha koyu renkli ve oldukça hafif olan sade kruvasanları, artisan kruvasan severlerin favorisi olabilecek kadar lezzetli. Tereyağı kokusuyla "Ben tokum" diyenleri dahi acıktıracak kadar iddialı kruvasanları çıtırlığı ve katmanlarıyla da beğeni topluyor. Burada sade kruvasanın fiyatı ise 72 TL.

Mums Cafe adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Fransız Gç Sokağı 1/16 D:17, Beyoğlu, İstanbul

Kruvasan

kruvasan-2023-ocak

Nişantaşı ve çevresinde yaşayanları, yolu sık sık oraya düşenleri de unutmadık ve Yasemin Şef'le birlikte Nişantaşı'nın en sevilen kruvasancılarından Kruvasan'a da uğradık. Adından da anlayabileceğiniz gibi kruvasan konusunda şehrin en iddialı adreslerinden olan Kruvasan'da sizi çeşit çeşit kruvasan bekliyor ama tabii ki biz burada da sade kruvasanlarının tadına varalım diyoruz. Mekan, taze taze hazırladıkları, boyutları da hayli büyük artisan kruvasanlarıyla dikkat çekiyor. Ortaya doğru geniş, uçlara doğruysa incelen gerçek bir kruvasan görüntüsüne sahip kruvasanlarının iç kısmındaki gözenekleri, esnekliği ve nem oranı da tek kelimeyle muhteşem. Dışının çıtır, içininse yumuşacık oluşuyla Yasemin Şef'ten tam puan almayı başaran bu sade kruvasanın fiyatı da 50 TL.

Kruvasan adres: Teşvikiye, Av. Süreyya Ağaoğlu Sk. No:10, Şişli, İstanbul

Origami Kruvasan

origami-kruvasan-2023

Nişantaşı'nda kruvasan için gidebileceğiniz en ideal adreslerden biri de Origami! Bröd'den bahsederken söylediğimiz gibi oraya da kruvasanlarını ulaştıran bu mekanın kendisinde kruvasan yemek istediğinizde de karşınıza yine mükemmel kalitede artisan kruvasanlar çıkıyor. Bir kruvasandan bekleyebileceğiniz her şeyi fazlasıyla bulabileceğiniz kruvasanları dışındaki tek tek ayrılmış katmanları, mis gibi kokusu ve tam kıvamındaki çıtır dokusuyla daha yemeden ağız sulandırmayı başarıyor. Ortadan ikiye böldüğünüzde karşınıza çıkan gözenekleri, beyaz-sarı rengi ve nemliliği de muazzam. Fiyatına gelince, burada sade kruvasanın fiyatı 50 TL.

Origami Kruvasan adres: Teşvikiye, Nişantaşı Ihlamur Yolu Sk. No:17 D:1A, Şişli, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

240 Derece

240-derece-2023

Nişantaşı'nda kruvasana doymak ne mümkün diyor ve şimdi de 240 Derece'ye doğru ilerliyoruz. Erenköy'den Ataşehir'e, İstanbul'da 6 şubesi bulunan mekanın doyurucu bir porsiyona sahip sade kruvasanları hafifliğiyle dikkat çekiyor. Sadece elinize alır almaz duyacağınız çıtır çıtır sesleriyle iştahınızı katlayacak kruvasanlarının lezzeti ve esnekliği şahane. Mekanda sade kruvasanın fiyatı 40 TL.

240 Derece adres: Teşvikiye, Güzelbahçe Sk. No.23 D, Şişli, İstanbul

Dianka's Croissants

diankas-2023

Listemizin 21. lezzet noktası olan Dianka's Croissants'a gitmek üzere Emniyetevler'deyiz. Yakınında yaşayanların her gün sipariş vermeye doyamadığı, paket servis konusunda en çok tercih edilen adreslerden biri olmayı başaran Dianka's Croissants'da kruvasanlar tereyağı kokusuyla dikkat çekiyor. Yer yer ince, yer yer kalınlaşan hamuru ve elastik yapısı sebebiyle de damakta yumuşacık bir tat bırakan sade kruvasanlarının fiyatı ise 45 TL.

Dianka's Croissants adres: Emniyetevleri, Emniyet Cd. 25 b, Kâğıthane, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Season Artisan Bakery

season-artisan-bakery-2023

Ve sıra geldi hem Avrupa Yakası'ndaki hem de listemizdeki son mekana: Season Artisan Bakery'e! Bebek'te yer alan mekanda altın sarısından biraz daha koyu, güzel bir renge sahip kruvasanlar sizi bekliyor. Katmanlarını uç kısmına doğru dahi kolaylıkla ayırt edebileceğiniz nefis dokusu, mis gibi tereyağı kokusu ve iç kısmındaki nemliliğiyle bu kruvasanlar da mutlaka denemeniz gerekenler listenizde yerini alsın. Mekanda sade kruvasanların fiyatı 55 TL.

Season Artisan Bakery adres: Bebek, Küçük Bebek Cd. No:15-17, Beşiktaş, İstanbul

Küçük bir not: Videomuzda da belirttiğimiz gibi listemizde yer alan tüm kruvasan fiyatlarında ziyaret ettiğimiz işletmelerin 18-19 Ocak 2023 tarihlerindeki fiyatlandırmaları baz alınmıştır.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?