https://www.instagram.com/karakoygulluoglu/ | instagram

Evde Bayram Tatlısı Yapamayanların Tek Tıkla Sipariş Verebileceği İstanbul'daki 12 Nefis Tatlıcı

Favorilerime
Ekle

Bayramı bayram yapan geleneklerden biridir tatlılar. Bayram denince akla ilk olarak baklava gelse de tüm şerbetli tatlılar bayram ikramlarının gözdesidir. Sevdiklerimizle bir arada olup tatlı yiyip tatlı konuşmak demek. Mutluluk demektir.

Vaktimizi evlerimizde geçirdiğimiz bu bayramda da bu tatlı gelenekten vazgeçecek değiliz tabii ki. Evde tatlı yapmaya vakit bulamayanlar ya da baklava konusunda kendine güvenemeyenler için bu mekanlar tatlıların en iyilerini, en lezzetlilerini sunuyor. Size düşen de bu birbirinden lezzetli mekanların menülerine göz atmak ve canınızın istediği tatlıyı tek tıkla sipariş vermek oluyor. Hadi o zaman sizi hiç bekletmeden bu mutluluk dolu buluşmanın adreslerini bir bir açıklayalım.

Herkese baldan tatlı bayramlar!

Not: Bu içerik ilk olarak 1 Temmuz 2016'da yayınlanmış, 4 Mayıs 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Her daim taze: Saray Muhallebicisi 1935

Aniden bastıran tatlı krizlerine çözüm olarak şehirdekilerin sıklıkla başvurduğu adreslerden birinde, Saray Muhallebicisi'ndeyiz. Bu kadar ilgi görmesinin sebebi tabii ki tatlılarının enfes olması. Menüsünde kazandibinden sütlaca, çok sevdiğimiz sütlü tatlılar da var ama biz bu kez bayrama yakışır nefis şerbetli tatlılarına şans verelim ve cevizli, fıstıklı çıtır çıtır baklavalarının tadını çıkaralım diyoruz. Klasik baklavalardan daha farklı bir lezzet isterseniz ekmek kadayıfı, şöbiyet, tel kadayıf gibi lezzetleri de değerlendirebilirsiniz.

Beşiktaş'tan Şişli'ye, Kadıköy'den Ataşehir'e, her iki yakada da birçok şubesi bulunan mekanın evinize en yakın şubesini keşfetmek için hemen şuraya göz atabilirsiniz.

Saray Muhallebicisi 1935 Osmanbey adres: Merkez Mah. Halaskargazi Cad. Payraş Apt. No: 147/B, Osmanbey, Şişli, İstanbul

Fatih sakinlerini böyle alalım: Dilek Pastanesi

Pastanesi kadar yemekleriyle de göz ve karın doyuran Dilek Pastanesi geleneksel tatlılarda da iddialı. Menüsünde fıstıklı şöbiyetten baklavaya, cevizli ev baklavasından samsa tatlısına uzanan bir "kiloluk tatlılar" bölümü dahi var. Bu yıla damga vuran isimlerden soğuk baklavanın da en lezzetlilerini Dilek Pastanesi'nde bulabilirsiniz, bizden söylemesi. Üstelik bu leziz tatlılar evinize gelsin istiyorsanız tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklamak, bizden hatırlatması. Fatih'ten uzakta oturuyorsanız telaş yok, mekanın şehirdeki diğer şubelerine hemen şuradan göz atabilir ve evinize en yakın olanı şipşak seçebilirsiniz.

Dilek Pastanesi adres: Akşemsettin Mahallesi, Fevzipaşa Caddesi, No 21/A, Fatih, İstanbul

O bir klasik: Karaköy Güllüoğlu

1843 yılından bu yana hizmet veren, baklava konusunda şehrin en iddialı adreslerinden biriyle, Karaköy Güllüoğlu ile devam ediyoruz. Onu bu denli özel yapan İstanbul'un ilk baklavacısı olması ve yıllardır kalitesini bozmadan muazzam baklavalar hazırlaması. Güllüoğlu'nda cevizli, fıstıklı, çikolatalı baklava, fıstıklı gelin bohçası, kuru baklava, diyabetliler için özel baklava, şöbiyet, dolama ve baklava burger gibi muhteşem seçenekler bir arada. Menüsünü incelerken hangisinden ya da hangilerinden alacağınıza uzun süre karar veremeyebilirsiniz, bizden söylemesi. Bu kararsızlıktan sizi kurtaracak önerimiz de hazır: Kararsızlar mekanın menüsünde yer alan "karışık baklava" seçeneğini değerlendirerek bir seferde birçok farklı lezzetin tadını doya doya çıkarabilir.

Karaköy Güllüoğlu adres: Karaköy, Rıhtım Caddesi, Katlı Otopark Altı No: 3-4 İstanbul

Öz hakiki Antep baklavası arayanlara: Köşkeroğlu Baklava

Tatlılarının o kendine has lezzetiyle meşhur bir diğer adreste, Köşkeroğlu'ndayız şimdi. Katmeri dillere destan mekanda bu kez bayramımızı lezzetlendirecek şerbetli tatlıların peşinde lezzet dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Tabii ki ilk durağımız çıtır çıtır fıstıklı baklavaları. Cevizli sevenlerdenseniz cevizli kare baklavasının da tadı efsane. Havuç dilimi, kuru baklava, dürüm baklava, fıstıklı sarma, fıstıklı padişah baklavası gibi menüde sizi bekleyen diğer baklava çeşitlerini de değerlendirebilir ya da yılın moda ismi soğuk baklavanızı alıp bayramı 2021'e damga vuran bu isimle geçirebilirsiniz. Ağızlar tatlansın, bayramda ağzınızın tadı hiç bozulmasın.

Köşkeroğlu adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, No 2/D, Beyoğlu, İstanbul

Kadıköy'ün bayram neşesi: Hamido Baklava

Kadıköy ve çevresinde yaşayanların sadece bayramlarda değil canları her tatlı istediğinde mutlaka uğradığı adreslerden biri Hamido. Ününün bulunduğu semtin çok daha ötesine uzanmasının sebebi de tabii ki yedikçe yeme isteği uyandıran nefis tatlıları. Şerbetli olmasına rağmen iç baymadan afiyetle yenen tatlıları içinden bayrama en uygun olanları da hemen sıralayalım ve seçim sürecinde size destek olalım: Mis gibi fıstıklı baklavası ve dolaması mutlaka tadına bakılması gerekenlerden. Şöbiyeti, yeşil midyesi ve burma kadayıfı da baklavaya alternatif arayanlar için biçilmiş kaftan. Meşhur soğuk baklavası derseniz, şehirde soğuk baklava yiyebileceğiniz en lezzetli adreslerden olduğunu da eklemek isteriz.

Hamido Baklava adres: Bostancı Mahallesi Kocayol Caddesi No:24A Kadıköy, İstanbul

Beylikdüzü'nde bayram lezzetlerinin adresi belli: Seyidoğlu Baklava

Dile kolay, 1952 yılından beri hizmet veren bir adres karşımızda: Seyidoğlu! Yıllara meydan okuyan lezzetleriyle her bayram olduğu gibi bu bayram da bizi yalnız bırakmayacak bu adresten vereceğiniz kiloluk tatlı siparişiyle bayramın her gününü şeker gibi geçirmek elinizde. Klasik olarak alabileceğiniz cevizli ya da fıstıklı baklavaya ek olarak mekanın soğuk baklavalarının da çok sevildiğini söyleyelim ve sizi tüm menüsünü incelemek üzere hemen aşağıya davet edelim. Buyursunlar...

Seyidoğlu Baklava adres: Bakır ve Pirinç Sanayi Sitesi, Açelya Caddesi, No:5/1 Beylikdüzü, İstanbul

Halkalı ve çevresinde yaşayanlar buraya: Fıstıkzade

Orijinal Gaziantep baklavaları yemek isteyenleri hemen bu adrese doğru da alabiliriz. Aklınıza gelebilecek, canınızın isteyebileceği hemen her türlü şerbetli tatlıyı bulabileceğiniz bu mekan aynı zamanda müşteri dostu olmasıyla da çoktan yıldızları topladı haberiniz olsun. Ne sipariş edeceğinize bir türlü karar veremezseniz önerimiz, içinde midye baklava, fıstıklı şöbiyet, cevizli ev baklavası, fıstıklı baklava, dolama ve kuru baklava bulunan nefis karışık baklavaları.

Fıstıkzade adres: Halkalı Merkez Mahallesi, İkitelli Caddesi, NO:25, Halkalı, İstanbul

Acıbadem'de bayramın tadını onunla çıkar: Görgülü

Sütlü tatlılarından pastalarına, tatlı konusunda el attığı her alanda mükemmel bir başarıya ulaşan, her geçen gün müdavimleri artmaya devam eden bir mekan karşınızda: Görgülü! Tatlı konusunda bu denli iddialı bir adreste tabii ki şerbetli tatlılar da parmak yedirten türden oluyor. Mis gibi fıstıklı baklavalardan Osmanlı kadayıfına, sütlü nuriyeden cevizli ev baklavasına, üzerinden adeta bal damlayan seçenekler içinden damak tadınıza en uygun olanı hemen seçmek üzere aşağıdan bekleniyorsunuz.

Görgülü adres: Acıbadem Mahallesi, Acıbadem Caddesi, No 94, Kadıköy, İstanbul

Nişantaşı ve civarındakilerin bayramı onunla tatlansın: Dedeoğlu Baklava

Fıstıklı baklavadan şekerpareye, cevizli baklavadan kuru baklavaya, şerbetli tatlılar konusunda şehirdeki en iddialı adreslerden Dedeoğlu, Nişantaşı ve çevresinde yaşayanlar için bu bayramı tatlandırmaya hazır. Menüsünde neler neler yok ki... Sadece menüsünü incelemeye başladığınızda dahi iştahınız katlanacak ve bir an önce bayrama, o nefis tatlılara kavuşmak isteyeceksiniz, eminiz. Farklı tatlar denemek isterseniz mekanın menüsünde baklavaların dışında tel kadayıftan fıstıklı Halep'e, değişik tatlar bulunduğunu da söylemeden geçmek istemeyiz.

Dedeoğlu Baklava adres: Meşrutiyet Mahallesi, Vali Konağı Caddesi, Hacı Mansur Sokak, No 1/3, Şişli, İstanbul

Kadıköylülerin müdavimi olduğu adreslerden: Marufzade Baklavacı

Kadıköylülerin, özellikle de Göztepe'de yaşayanların şanslarından biri o. Canı şerbetli tatlı isteyenlerin kendisini hemen menüsüne attığı bu mekanda şöbiyet, midye baklava ve burma kadayıf mutlaka denenmesi gerekenlerden. Geleneksel bir bayram tatlısı isteyenlere ise önerimiz cevizli ev baklavası. Tam kıvamında şerbetiyle iç baymayan bu enfes tatlılardan damak tadınıza en uygun olanları seçmek üzere hemen aşağıdan bekleniyorsunuz. Bu lezzetleri fazla bekletmeyin.

Marufzade Baklavacı adres: Göztepe Mahallesi, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, Mukaddes Apt. No: 55/B, Kadıköy, İstanbul

Üsküdarlıları hemen böyle alalım: Mugab Gaziantep Baklavacısı

Ünü çoktan Anadolu Yakası'nın sınırlarını aşmış nefis bir adresteyiz: Mugab Gaziantep Baklavacısı. Eğer sizin için de baklava söz konusu olduğunda akan sular duruyorsa, baklavayı sadece bayramlarda değil yılın hemen her zamanı sofranıza konuk ediyorsanız ve daha da önemlisi Mugab'ın lezzetleriyle henüz tanışmadıysanız sizi hiç vakit kaybetmeden onunla tanıştıralım. Zira bu mekanın menüsünde yer alan her bir baklava kendinizi adeta Gaziantep'te hissetmenizi sağlayacak, her biri bayram sofranıza çok yakışacak.

Mugab Gaziantep Baklavacısı adres: Bulgurlu Mahallesi, Libadiye Caddesi, No 41/A, Üsküdar, İstanbul

Beşiktaşlıların dikkatine: Kafadaroğlu Baklava

instagram

instagram

İstanbul'un göbeğinde, Beşiktaş'ta yer alan, bir an önce herkesin keşfetmesi gereken adreslerden Kafadaroğlu'ndayız. Dünyanın en iyi sütlü nuriyesini yaptıkları konusunda hemen herkes hemfikir, baklavaları, burmaları, saray sarmaları derseniz onlar da en az sütlü nuriyeyi aratmayacak kadar enfes. Daha farklı alternatifler isterseniz sarı burma ve baklava dürümü de tercih edebilirsiniz. Hadi o zaman Beşiktaş ve çevresinde yaşayanları hiç bekletmeden aşağıdaki linke doğru alalım.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Ortabahçe Caddesi, No 21/G, Beşiktaş, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

leylakorg13 Ağustos 2016 13:08
Bayram tatlılarında mevcut http://www.leylak.org/bu-bayram-tatlilarini-hic-denediniz-mi.html
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?