istanbulun-en-iyi-tulumba-tatlicilari-one-cikan

En Lezzetli Tulumba Tatlısının Peşinde: İstanbul’un En İyi 4 Tulumbacısını Denedik!

Favorilerime
Ekle

Sosyal medya yöneticimiz Sena Şenkal ile Anadolu Yakası'nın en iyi pizzacılarının ardından şimdi de İstanbul'un en iyi tulumba tatlıcılarını keşfediyoruz, hazır mısınız?

İçi tam da olması gerektiği gibi pişen, dışı çıtır çıtır tulumba tatlılarının izindeki yolculuğumuza Avrupa Yakası'nın en meşhur tulumba tatlıcıları ile başlıyor, ardından Anadolu Yakası sakinlerinin müdavimi olduğu adreslerin lezzetine bakıyoruz.

Tam kıvamında şerbetiyle iç baymayan, aksine yedikçe yemek isteyeceğiniz kadar lezzet dolu tulumba tatlılarının İstanbul'daki en sevilen adreslerini keşfetmek üzere sizi önce videomuza, hemen ardından da detayları öğrenmek üzere aşağıdaki yazımıza doğru alabiliriz. Buyursunlar...

Bu mekanları ve adreslerini bir köşeye not etmeyi ve fırsat buldukça her birini tek tek ziyaret etmeyi unutmayın diyor ve sizi detaylı bilgileri vermek üzere hemen aşağıda bekliyoruz. Canınızın tulumba tatlısı yemek istediği her an Yemeksepeti'nden tek tıkla sipariş verebileceğinizi de hatırlatalım: Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma

meshur-balkan-tulumba-dondurma-1-en-iyi-tulumbacilar

İlk durağımız Avrupa Yakası Alibeyköy'de hizmet veren Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma! Tarihi ve kökeni Balkanlar'a dayanan, Osmanlı'dan günümüze dek gelmeyi başaran en klasik tatlılarımızdan tulumba tatlısının şehirdeki en lezzetli örneklerinden birine burada ulaşabilirsiniz. 1996 yılından beri hizmet veren mekan, Makedonya'dan göç eden Türk bir aile tarafından işletiliyor. Hal böyle olunca mekanda gerçek tulumba tatlısını en orijinal ve lezzetli haliyle bulmanız mümkün oluyor. Nefis.

Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma adres: Alibeyköy Merkez Mahallesi, Gaziosmanpaşa Caddesi No:4/B, Eyüp, İstanbul

Rumeli Tulumbacısı

rumeli-tulumbacisi-1-en-iyi-tulumbacilar

Şehrin en lezzetli tulumba tatlılarının izinde 2. durağımız Bayrampaşa'da yer alan Rumeli Tulumbacısı! Burda tulumba tatlısı tam da olması gerektiği gibi soğuk yağda yavaş yavaş kızartılıyor, böylece hem içi çiğ kalmıyor hem de çıtır çıtır oluyor. Mekanda tulumba tatlısının yanında borovnica isimli, özütünü Üsküp'ten getirdikleri ve tamamen doğal olan nefis yaban mersini suyundan da mutlaka içmenizi öneririz, tadı çok lezzetli!

Rumeli Tulumbacısı adres: Vatan, Çarşı Cd. No:66, Bayrampaşa, İstanbul

Osmanlı Tulumbacısı

istanbulun-en-iyi-tulumba-tatlicilari-yeni-haziran

3. durağımız için Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçiyor ve soluğu Üsküdar'da yer alan Osmanlı Tulumbacısı'nda alıyoruz. Mekanda geleneksel tulumba tatlısını en lezzetli haliyle bulabileceğiniz gibi farklı malzemelerle çeşitlendirdikleri değişik tulumba çeşitlerini de keşfedebilir ve kendi favorinizi belirleyebilirsiniz. Sena ile birlikte biz sade ve Antep fıstıklı tulumba tatlılarını denedik! İlk fırsatta siz de denemelisiniz.

Osmanlı Tulumbacısı adres: İcadiye, Cumhuriyet Cd. No:169, Üsküdar, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Rumeli Balkan Tulumba Tatlısı & Dondurma

sena-istanbuldaki-en-iyi-tulumbacilar

İstanbul'un en iyi tulumba tatlıcıları keşfimizin son durağı Ümraniye'de yer alan Rumeli Balkan Tulumba Tatlısı & Dondurma! Burası küçük, sevimli bir dükkan. Sahibi Yusuf Bey siparişi vermeden önce bir tulumba tatlısı ikram ediyor ve daha içeri adım atar atmaz misafirperverliklerini hissediyorsunuz. Tulumba tatlılarının şerbetinin şeker dengesi ise çok yerinde. Bir kez tadına bakınca sık sık yemek isteyeceksiniz, eminiz.

Rumeli Balkan Tulumba Tatlısı & Dondurma adres: Namık Kemal Mahallesi Cengiz Topel caddesi, Ilgaz Dağı Sk. No:4, Ümraniye, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?