Taze İncirli Pavlova Tarifi

Tazesi de Kurusu da Ayrı Bir Enfes İncirin Başrolü Kaptığı 10 Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

İnciri öyle bir seviyoruz ki onu sadece taze taze yemekle sınırlayamıyoruz kendimizi. Hazır mevsimiyken tazelerini de, tüm yıl yanımızdan ayırmadığımız kurularını da bir güzel değerlendiriyoruz.

Hem söylemiştik, bağırsaklarınızı bozar diye yemiyorsunuz belki ama aslında pek faydalı kendisi. Neredeyse her çekirdeğinde bir zenginlik saklı incirin faydalarını da şöylece bırakalım hatta.

Sözü de daha fazla uzatmadan geçelim incirin anlam kattığı, tadıyla şenlendirdiği tatlılarımıza. Seçin seçin yapın, zaman bu zamandır.

Şekliyle tavlar, tadıyla aşık eder: Taze incirli pavlova

Taze İncirli Pavlova Tarifi

Hikayesiyle bile insanı büyüleyen tatlardan pavlova. Üzerine bir de taze incirler dahil olunca sunumundan tadına bambaşka bir boyuta ulaşıyor bu güzel.

Biraz şov, bolca lezzet oluyor: Taze incirli pavlova tarifi

En bildiğimiz, en sevdiğimiz: İncir tatlısı

İncir Tatlısı Tarifi

İncirin cevizle olan uyumunu bilmeyenimiz, deneyip hayran olmayanımız yoktur sanıyoruz. Bu lezzeti hiç unutmayalım, hep yapalım diye de tarifini şöylece bırakıyoruz.

Bir parça kendi yorumumuzu da ekledik tabii: İncir tatlısı tarifi

Bu lezzetten mahrum kalma: İncir uyutması

İncir Uyutması Tarifi

İçine ekstra bir şeker konmadan yapılan böyle güzel bir tatlı bizce her gün yapılsa her gün yenir. Kendisi, incirin sütü mayalamasıyla oluşan sıra dışı ve bir o kadar enfes bir tatlı olur.

Üstelik sadece 3 malzeme yeter: İncir uyutması tarifi

Tatlılı tuzlulu: İncir ve keçi peyniri salatası

İnternetin en şık yemek bloggerlarından Geraldine Cooks’dan geldi bu enfes salatanın tarifi. İncirin başrolü kaptığı, tatlı olmasa da tatlılı tuzlulu diyebileceğimiz tariflerden olur.

Damaklara şenlik gibi gelir: İncir ve keçi peyniri salatası tarifi

Tasarrufun en tatlı hali: Kremalı incirli muhallebi

Kek yaptınız ama biraz kaldı, haliyle de biraz kurudu. Hemen üzülmüyorsunuz hatta bu tarifi öğrendikten sonra seviniyorsunuz bile buna. Çünkü israf yok, lezzet var onda.

İncir sağ olsun: Kremalı incirli muhallebi tarifi

Tek atımlık minnoşlar: İncirli top

İncirli Top Tarifi

"İncir iyi hoş ama yine de fazla yemesem daha iyi" dersen, minicik, ufacık, tatlış bir önerimiz olacak. İncirin bisküvi, fındık ve tarçınla bir araya geldiği bir tarif mesela.

Tam böyle: İncirli top tarifi

Yemeye doyamadıklarımızda bu kez: İncirli tart

İncirli Tart Tarifi

Hamurunu bir güzel hazırlayıp içine, kuru incir ve fındık içlerinin bir araya gelince ortaya çıkan süper gücünü doluşturduğumuz bu tart, misafirlere efsane bir tatlı sunmanın, kendinizi şımartmanın en lezzetli hallerinden.

Yaptığın gibi biter: İncirli tart tarifi

Kışa hazırlık: İncir reçeli

İncir Reçeli Tarifi

Yeşil incirlerin tadını bütün bir sene çıkarmanın yolu bu reçelden geçiyor işte. Kısa bir dönem bizimle birlikte olan incirden siz de kolay kolay ayrılmak istemeyenlerdenseniz hemen alıp bir güzel yapıverin.

Yaz kış demeden yenir çünkü: İncir reçeli tarifi

Çay dostu: İncirli kurabiye

Çayınızın yanında her zaman bıkmadan yiyebileceğiniz, üstelik kuru incirle yaptığımız için sadece incir mevsiminde değil gerçekten her zaman yapabileceğiniz bir kurabiyeden bahsediyoruz.

Görünce çay bile seviniyor, öyle diyelim: İncirli kurabiye tarifi

Damla sakızı söz konusu: Sakızlı lorlu incir tatlısı

Lorlu İncir Tatlısı Tarifi

Roka Pera’dan aldığımız enfes bir tarifi de vermeden kapatmayalım istedik incirli tatlıları. Öyle bir tatlı düşünün ki içinde hem lor var, hem damla sakızı hem de incir. Bal ve badem de cabası.

Nasıl mis, nasıl enfes: Sakızlı lorlu incir tatlısı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?