Fotoğraf: Müjde Çapraz/ Galata Muhallebicisi Fıstıklı Muhallebi Tarifi

Galata Muhallebicisi'nden Aile Buluşması Garantili Hafta Sonu Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Tarihi lezzetleri yaşatmak ve lezzetten ödün vermemek adına geleneksel yöntemlere başvuran Galata Muhallebicisi, Nişantaşı standartlarında bu anlamda fark yaratıyor. Sahip olduğu geniş bahçe ve modern ortamında konuklarını evdeymişcesine ağırlıyor. Ürün Geliştirme Yöneticisi Adnan Öztürk'ün satın almasından, işlenmesine kadar üretim tesislerinde tüm sürecine tanık olduğu ürünler menüdeki yerini sağlamlaştırıyor.

Yemek.com'a özel olarak gerçekleştirdiğimiz çekimde şef Adnan Öztürk'ün bizlerle paylaşmış olduğu başlangıçtan tatlıya beş tarif, hafta sonu ödeviniz olsun. "Aynı tadı yakaladım mı?" diye düşünenlere Galata Muhallebicisi'nin kapıları sonuna kadar açık.

Kabak dile geldi: Kabaklı, ızgara tavuk şiş salata

Şerit şeklinde dilimlenen kabak, ızgarada pişirilen tavuk şiş, mısırlı ilaveli yeşil salata, beyaz peynir küpleri ve sosuyla buluştuktan sonra sağlıklı bir öğün oluşturuyor.

"Hazırlar, spordan sonra yerim" diyorsanız: Galata Muhallebicisi'nden Kabaklı, Tavuk Şiş Salata 

Pide hem de bol malzemeli: Kuşbaşılı pide

Kuzu ve dana kuşbaşı etinin birlikte kullanıldığı pide harcında az miktarda da olsa süt var. Ne kadar bol malzemeli olduğunu fotoğrafı anlatıyor.

"Çıtır çıtır pideye karşı konulmaz, itinayla yenir" diye iç geçirenlerdenseniz: Galata Muhallebicisi'nden Kuşbaşılı Pide

Bu sefer köfteden: Mantar soslu çökertme kebabı

Kibrit çöpü inceliğinde kesilmiş, çıtır çıtır kızaran patatesler çukur bir servis tabağına alınıyor. Jülyen kesilmiş biftek parçalarının aksine kızaran köfteler üzerine diziliyor. Domatesli mantar sos da keyfi ikiye katlıyor.

"Köfteli halini de denemeli" diyorsan: Galata Muhallebicisi'nden Mantar Soslu Çökertme Kebabı

Manda sütü ve sübye içerir: Fıstıklı muhallebi

Pirincin boza kıvamındaki sütü olarak bilinen sübye, Galata Muhallebicisi'nde sadece sütlü tatlılarda kullanılmak üzere taze taze hazırlanıyor, manda sütü ve ince kıyılmış Antep fıstığı birleşiyor. Bu tatlı bir harika, benden söylemesi.

"Sübye nasıl yapılıyor?" diye meraklandıysan: Galata Muhallebicisi'nden Fıstıklı Muhallebi 

Manda ve inek sütü bir arada: Kazandibi

 Manda Sütlü Kazandibi Tarifi

Manda Sütlü Kazandibi Tarifi

Manda ve inek sütünün yanı sıra sıradan kazandibi tariflerinde bulunmayan haşlanmış piliç göğüs eti de içeriyor. Tahmin ettiğiniz üzere bir Galata tadı olan kazandibi, kıvamını nişasta ya da mısır unu yerine sübyeden alıyor.

"Durduk yere kazandibi pişiresim geldi" diyorsan: Galata Muhallebicisi'nden Kazandibi 


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?