fish-market-roma-manset

Fish Market: Roma'da Makarna ve Pizzadan Sıkılanlara Balık Alternatifi

Favorilerime
Ekle

Muhtemelen yemek ve İtalya kelimelerini bir arada duyan herkesin aklına gelen 2 şey vardır. Biri pizza diğeri ise makarna.

Evet, haksız değilsiniz. İtalya’ya bir gün yolunuz düşerse ve eğer bu saydığım yemekleri seviyorsanız, kendinizi cennette hissedebilirsiniz. Ama 1-2 gün sonra emin olun canınız başka şeyler de yemek isteyecektir. İşte tam bu anda muhteşem bir restoran sizin imdadınıza yetişiyor: Fish Market!

Eğer deniz ürünlerini sevmiyorsanız yazının bundan sonrası sizin için çok anlamsız olabilir, ama seviyorsanız bu önerimi aklınızın bir köşesinde tutmanızı tavsiye ederim. Öyle ki ben şu anda fotoğraflara baktıkça ne kadar özlediğimi fark ediyorum!

Fish Market’in Roma’da 3 şubesi bulunuyor. Ben Trastevere şubesini deneyimleme şansını yakaladım. Kış mevsiminde gittiğim için dışarıda oturma şansı var mı bilmiyorum ama içinin atmosferi inanılmaz sıcak ve sempatik. Sürekli kalabalık olan bu restorana bir de İtalyanların kahkaha dolu gürültüsü eklenince emin olun çok keyifli bir akşam geçiriyorsunuz.

Önünüze oldukça sade bir menü geliyor. Benden tavsiye karnınız çok açken gidin, böylece her şeyden tadabilirsiniz. Menüden aklınız karışıyorsa gidip istediğiniz ürünleri seçebilir, gözünüzle görüp daha doğru kararlar verebilirsiniz. Zaten garsonlar da size yardımcı olmak için can atıyor olacaklar.

Bildiğimiz restoranlardan en büyük farkı, siparişi verdikten sonra ödeme yapıyorsunuz. Siparişlerinizi vermeniz için de size bir kağıt kalem veriliyor ve istediklerinizi işaretleyip kasaya gidiyorsunuz. Böylece yemeğiniz bittikten sonra hesap isteme gibi bir bekleme süreniz olmuyor. İçerisinin çok yoğun ve kalabalık olduğunu düşünürsek bu uygulama da oldukça akla yatıyor.

thebagmag - fish market roma

thebagmag - fish market roma

Ben karides ve kalamar kızartma, karışık sebzeli şiş ve midye tabağı sipariş ettim. Hepsi birbirinden güzeldi, mutlaka deneyin. Güzel bir de beyaz şarap siparişi verip yemeğinize lezzet katabilirsiniz.

Fiyatlar Türkiye’de bir balık restoranına kıyasla oldukça uygun, hesabın euro ile geliyor olması biraz moral bozuyor ama her kuruşuna değer! Denemeden dönmeyin, dönerseniz pişman olursunuz. Daha detaylı bilgi istiyorum diyorsanız websitelerini incelemenizi tavsiye ederim: fishmarket-roma.com

Şimdiden afiyet olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?