Ballı Mahmudiye Tarifi

Dört Yapraklı Yonca: Izaka Restaurant Tarifleri

Favorilerime
Ekle

The Midd, Mezze Mare ve Hitode Sushibar'ı bir araya getirip bir de lounge&bar bölümü üstüne ekleyen Izaka Restaurant adeta bir dört yapraklı yonca, on parmağında on marifet. Hem Osmanlı hem Akdeniz...

Izaka Restaurant'ın o güzide yemeklerinden, Izaka restaurant tariflerinden bahsediyoruz. Daha önce sizin için gidip yerinde incelediğimiz, tariflerini tek tek aldığımız ve ambiyansını anlattığımız yazımızı yayınlamıştık.

Şimdi geçelim tariflere. Sizi daha fazla bekletmek istemiyoruz.

Tereyağında sotelenmiş: Dana pirzola

İçine biraz muskat cevizi katınca, bir de kuşkonmazla taçlandırınca dana pirzola kendine yeni bir kişilik çiziyor. Artık o bir damak taçlandırıcı, ağız sulandırıcı.

Biberiyesi de üstünde: Izaka Restaurant’dan Dana Pirzola

Türk kahvesi de yanına: Tahinli akıtma

Şimdiye kadar gördüğünüz en orijinal ancak bir o kadar da lezzetli sunumlardan bir tanesi olabilir tahinli akıtma. Onu bu kadar lezzetli kılan şey saray mutfağının içinden gelmesi ve bakır cezvelerde sunulması.

Güllü lokum olmazsa olmazı: Izaka Restaurant’dan Tahinli Akıtma

Tam bir saraylı: Ballı mahmudiye

Kılçıksız tabirini bilirsiniz. Bu yemek ise tam bir kemiksiz! Ballı mahmudiye, saray mutfağının en çok tercih edilen yemeklerinden bir tanesiymiş. İçinde binbir çeşit lezzetin olduğu ballı mahmudiye, bir kez yiyene bir daha göz kırpıyor.

Süzme balla taçlanıyor: Izaka Restaurant’dan Ballı Mahmudiye

İtalyan klasiği: Mürekkep balıklı risotto

Mürekkep Balıklı Risotto Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Mürekkep Balıklı Risotto Tarifi

Deniz mahsullerini sevenler için bulunmaz Hint kumaşı. Mürekkep balığı mürekkebiyle renk alan ve karideslerle lezzetine lezzet katan bir risotto. İtalyan pilavı olarak da söyleyebileceğimiz risotto, tatlıya geçiş için harika bir ziyafet.

Balık insanlarına özel: Izaka Restaurant’dan Mürekkep Balıklı Risotto (Risotto Al Nero Di Seppia)


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?