Elma Sirkesi Tarifi

Bir Şişe Sirke iPhone 5'ten Değerli

Favorilerime
Ekle

Doksanların en önemli cihazı Atari, 6 yıl önce kullandığımız cep telefonumuz, para biriktirip aldığımız Play Station 1 ve hatta Windows 98. Ne yapıyorlardır acaba şimdi?

Muhtemelen son örnekleri de toprağa verildi ve nesilleri tükendi. Artık tatlı bir hatıradan daha fazlası değiller. Ancak Atari'nin yapıldığı 1977 yılında buzdolabına konan bir kase bal hiçbir şey olmadan hala aynı dolapta bekliyor...

Tamamen görsel/grafik tasarımlardan (infografik) oluşan Visual.ly'nin yaptığı zeka dolu çalışma hayatımızı kaplayan oyun konsolları ve akıllı cihazlar yiyeceklerin ömürlerini kıyaslamış.

Kazananın teknolojik aletler olduğunu tahmin edebiliriz ama değil. Örneğin uygun saklama koşullarına sahip bir şişe sirke 30 yıl bozulmadan tüketilebiliyor. Kurutulmuş bir havuç 20 yıl sonra yenebiliyor. Hatta bal, tuz ve şeker sonsuza kadar bozulmadan durabiliyor.

Teknoloji takımının durumu ise vahim. En uzun yaşayanı Atari, o da 15 yıl. 14 yıl yaşayan Super Nintendo da durumu idare edenlerden. İlk olarak 2010'da üretilen iPad, anca bitter çikolataya rakip olabilecek raf ömründe. Üretileli henüz 1 yıl olan iPhone 5'in kaç yıl raf ömrü olacağını da hep beraber izleyeceğiz tabii ama kesin olan bir şey varsa o da asla sirke kadar uzun yaşayamayacağıdır.

Sizleri daha detaylı araştırma için aşağıdaki infografiğimize davet edelim.

Not: Sonsuza kadar yaşayan balın katkı maddesi içermeyen doğal bal olduğunu da söyleyelim.

yemeklerin-ve-teknoloji-urunlerinin-raf-omru

Görsel: amazingherbsandoils


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?