https://yemek.com/tarif/ajia-ordek-etli-arancini/ | A'jia Ördek Etli Arancini Tarifi

A'jia Restaurant'tan Şıklık Yarışında Tarifler

Favorilerime
Ekle

İstanbul'un en nezih mekanlarından bir tanesi, Sevgililer Günü ve evlilik yıldönümlerinin gözdesi, denizin kenarında yarattığı atmosferiyle A'jia Hotel bünyesindeki A'jia Restaurant'ı, sizin için gezip görmüştük.

Bayılarak tariflerini aldığımız ve sizlerle paylaştığımız A'jia Restaurant'ın tüm tariflerini bir araya getirerek sofranızda ziyafet, efendimize söyleyelim bir festival yaratmak istedik. Hepsi birbirinden şık, deniz manzarası görmüş A'jia Restaurant tarifleri, kendinizi özel hissetmenize sebep olacak.

Şefler anlattı, biz yazdık. Biz yazdık, yapma sırası sizde!

Fazlasıyla özel: Sous vide antrikot

A'jia Sous Vide Antrikot Tarifi

A'jia Sous Vide Antrikot Tarifi

Bir et düşünün, hem de antrikot. Ancak tavada ya da ızgarada yapılanlar gibi değil. Kendi lezzetinden hiçbir şey kaybetmiyor. Çünkü vakumlama sistemiyle havası alınmış poşetlerde özel olarak pişiriliyor. O zaman bu lezzete kim hayır diyebilir ki?

"Benden kocaman bir evet!" diyenlere: A’jia’dan Sous Vide (Vakumda Pişen) Antrikot

Nice canlar yakar: Çikolatalı tart

A'jia Çikolatalı Tart Tarifi

A'jia Çikolatalı Tart Tarifi

Bir kişilik gibi görünüyor ancak çikolatalı tartı kendinizden dahi kıskandığınız vakitler olabilir. Beyaz çikolatayla süslenen çikolatalı bir tart. Fırınlanmadan hazırlanabildiği için keyfe keyif katıyor. Üzülerek söylüyoruz ki hazırlayınca bir gün beklemeniz gerekiyor.

"Bekliyorsa beklenen, beklemek güzeldir." diyenlere: A’jia’dan Çikolatalı Tart

İtalyan güzeli: Ördek etli arancini

A'jia Ördek Etli Arancini Tarifi

A'jia Ördek Etli Arancini Tarifi

Çok özel misafirlerinizden haber var! Yoldalarmış, geliyorlarmış. Bu özel misafirlere tabii ki de çok özel bir yemek gerek. O zaman içine ördek eti giren, girmesiyle birlikte pirince yepyeni bir tat veren bir tarif gerek size. Tesadüfe bakın ki ördek etli arancini de İtalya'dan geliyor.

"Sefa gelsinler, hoş gelsinler." diyenlere: A’jia’dan Ördek Etli Arancini

Bir lokması bile değerli: Deniz levreği

A'jia Deniz Levreği Tarifi

A'jia Deniz Levreği Tarifi

Biliyoruz ki bu devirde deniz levreği bulmak biraz zor, daha doğrusu besleme değil de deniz balığı bulmak zor. Ancak kırın zincirlerinizi, en sağlıklısı ve lezzetlisinden bir deniz levreği alın. Sonra levreği fırınlanmış rezeneyle buluşturun. Dünyanın en güzel çiftlerinden olacaktır.

"Sevenleri asla ayırmam." diyenlere: A’jia’dan Deniz Levreği


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?