https://yemek.com/tarif/go-meso-kiymali-dumpling/ | Kıymalı Dumpling Tarifi

Go Meso'dan Mezopotamya Kökenli Tarifler

Favorilerime
Ekle

Mezopotamya kocaman bir alan, içinde dünyanın en lezzetli mutfaklarını, en farklı karışımlarını barından çok özel bir coğrafya diyebiliriz. Bu coğrafyayı sahiplenen, içine Uzak ve Yakın Asya'yı alan hatta bir de Moğol mutfağını günümüze taşıyan yepyeni bir karışım var: Go Meso.

Daha önce sizler için gittik, gördük, tattık, fotoğrafladık ve anlattık Go Meso'yu ancak anlatmak güzelliğini açıklamaya yetmiyor diye düşündük. Bu nedenle tüm tariflerini bir araya getirerek evde yapabileceğiniz ve dünyanın en değişik mutfaklarını masanızda görebileceğiniz listemizi hazırladık.

Madem öyle, kaşıklar oynasın diye akşam yemeğinde Go Meso tarifleri listemize bir bir bakalım, Hindistan'ın baharatları, Asya'nın yiyecekleri, Moğol ve Türk mutfağıyla harmanlanmış bu güzelliği masamıza taşıyalım.

Go Meso lezzetlerini dilerseniz eve de sipariş edebilirsiniz: Go Meso

Bir o kadar bizden: Midyat lavaşı

Midyat Lavaşı Tarifi

Midyat Lavaşı Tarifi

Mevsim sebzeleri ve baharatlarla birleşen, sonucundaysa ana yemek olarak da yenilebilen bir lezzet: Midyat lavaşı. Lavaşınızı ayrı, üzerini ayrı yapıp keyfinize keyif katmak çok mümkün.

Mardin'e gitmiş kadar olanlara: Go Meso’dan Midyat Lavaşı

Ağızda dağılan: Tandırda tavuk tikka

Malai Tavuk Tikka Tarifi

Malai Tavuk Tikka Tarifi

Mezopotamya ve Hindistan'ın lezzetleri bir araya geldiğinde nasıl bir şey ortaya çıkabilir diye düşünüyorsanız hemen bu tarife başlayın. Çünkü içinde garam masala da var tavuk budu da. Öyle leziz ki kokusunu duyan size misafir olmak ister.

Hint mutfağı müdavimlerine: Go Meso’dan Tandoori (Tandırda) Tavuk Tikka

Uzak Doğu'nun yakınlığını temsilen: Vietnamese noodle

Vietnamese Noodle Tarifi

Vietnamese Noodle Tarifi

Noodle yapmak bir sanattır, hatta sanatın üzerinde izlenesi bir filmdir noodle. Güzel bir noodle'a asla hayır dememeniz gerektiğini söyleyip tavuk suyunda haşlanan ve kıymayla bütünleşen Vietnamese noodle'ı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Noodle demek ben demek diyenlere: Go Meso’dan Vietnamese Noodle

Bir mantının çok ötesinde: Kıymalı dumpling

Kıymalı Dumpling Tarifi

Kıymalı Dumpling Tarifi

Her ülkenin birden fazla mantısı vardır ancak bazıları çok lezzetlidir. Kayseri mantısına olan düşkünlüğünüzü bile kırmaya aday bir mantıdan bahsediyoruz. İçinde bol kıyması, üzerinde kurutulmuş Arnavut biberli sosu. Dayanılmaz!

Bir kaşığa bir tane sığsa yeter diyenlere: Go Meso’dan Kıymalı Dumpling (Mantı)

Hem de nasıl güzel: Yapış yapış çikolata

Yapış Yapış Çikolata Tarifi

Yapış Yapış Çikolata Tarifi

Pişmaniye, dondurma ve içinizi ısıtan çikolata. Bir kareye çok fazla mutluluk sığdırmayı sevenler için birebir. Üzerine pudra şekeri döktüğünüzde kendinize en iyi ressam ödülünü vermek isteyebilirsiniz.

Resim yapamam ama tatlıyı yaparım diyenlere: Go Meso’dan Yapış Yapış Çikolata


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?