Çikolata Mousse Tarifi

Mutfaklarda En Çok Pişirilen En Güzel 10 Çikolatalı Tarif

Favorilerime
Ekle

Malumunuz, Dünya Çikolata Günü'nü ardımızda bıraktık, bu lezzet dolu güne özel olarak Yemek.com takipçileriyle birlikte, en güzel çikolatalı tatlıları bir araya getirdik! Bu birbirinden pratik, farklı ve güzel çikolatalı tariflerle dolu listemizde bakalım sizin favoriniz hangisi olacak

Damağınızdan tadı hiç silinmesin isteyeceğiniz bu çikolatalı tatlı tarifleri içinde neler neler yok ki... Bol çikolatalı brownie'ler, profiteroller, çikolatalı tartlar...

Şimdiden iştahlar açıldı, ağızlar sulandıysa sizi hiç bekletmeden aşağıdaki tatlılara doğru alalım, en güzel çikolatalı tarifler ile sizi hemen buluşturalım.

Unutmadan, takipçilerimizle birlikte oluşturduğumuz bu listemiz için hazırladığımız anketi siz de doldurmak ve Instagram'da paylaşmak isterseniz hemen aşağıdan görsele ulaşabilirsiniz, paylaşırken bizi etiketlemeyi de unutmayın.

cikolata-story-anket

  • Orijinal brownie tarifi

İçindeki bolca çikolatayla çikolata denince ilk akla gelenlerden biri o. Zaman zaman ıslak kekle karıştıranlar olsa da o, mükemmel dokusu ve kıvamıyla çok daha başka!

En orijinal tarifi de hemen karşınızda: Orijinal brownie tarifi

  • Akışkan sufle tarifi

Sıcak olmasına rağmen mükemmel lezzeti ve akışkan kıvamıyla dört mevsim yemeden edemediğimiz, bir top dondurma eşliğinde en sıcak havada bile afiyetle yediğimiz bir lezzet o.

Mükemmel kıvamı yakalamanın sırrı bu tarifte saklı: Akışkan sufle tarifi

  • Profiterol tarifi

Üzerine gelen nefis çikolata sosuyla en güzel çikolatalı tatlılarddan biri de profiterol tabii ki! Onu sevmek için sebebimiz o kadar çok ki...

Sosu bol olsun lütfen: Profiterol tarifi

  • Cocostar pasta tarifi

Son yıllarda hemen her evde yapılmaya başlanan, adını en güzel çikolatalı tatlılar arasına yazdıran bir diğer isim de cocostar pasta! Eğer siz de çikolata ve Hindistan cevizini birbirine çok yakıştırıyorsanız bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

Hamarat yazarlarımızdan mutlulukkdilimii'nden geliyor: Cocostar pasta tarifi

  • Supangle tarifi

Şu zamana dek yaptığınız, yediğiniz tüm supangleleri unutmaya hazır olun, zira bu kez karşınızda muazzam kıvamlı bir supangle var. Onu böyle yapmanın tüm püf noktaları da her zaman olduğu gibi tüm detaylarıyla tarifimizde.

Buyursunlar, bu taraftan: Supangle tarifi

  • Çikolatalı ıslak kek tarifi

Mutfaklarımızın en vazgeçilmez lezzetlerinden biri o. Ancak onu tam kıvamında ıslatmayı, kuru ya da çok ıslak olmamasını sağlamayı bilmeli, kekini de puf puf olacak şekilde pişirmeli.

Nasıl mı, işte böyle: Çikolatalı ıslak kek tarifi

  • Malaga tarifi

Kekinden sosuna, hemen her aşamasında bolca çikolata kullanılan bu özel tatlı, çikolataya bir türlü doyamayanlara dahi ilaç gibi gelecek, tatlı krizlerine en kesin çözümlerden biri olacak.

Bol çikolatalı mı olsun demiştiniz: Malaga tarifi

  • Çikolatalı tart tarifi

Bol çikolatalı pastacı kremasıyla tadı damakta kalan bir çikolatalı tart hazırlamadan böyle bir listeyi noktalayacak değiliz. Üstelik tart hamurunu da kakaolu hazırlıyoruz.

Hamarat yazarlarımızdan Mylovelycuisine_'in bu nefis tarifine bekleniyorsunuz: Çikolatalı tart tarifi

  • Çikolata mousse tarifi

Toplamda sadece 2 malzemeyle hazırlayabileceğiniz, damakta adeta eriyen kıvamıyla çikolatayı doyasıya hissetmenizi sağlayacak bir tatlı o.

Kaşıklamaya hazırsanız başlayalım: Çikolata mousse tarifi

  • Çikolatalı mozaik pasta tarifi

Çikolatalı Mozaik Pasta Tarifi

Çikolatalı Mozaik Pasta Tarifi

En güzel, en sevilen çikolatalı tatlılardan biri de tabii ki mozaik pasta. Petibör bisküvileri değerlendirmenin en lezzetli yolu, çocukluğumuzdan beri en sevdiklerimizden biri o.

Maharetli yazarlarımızdan Bahar Şen'in tam kıvamında tarifiyle karşınızda: Çikolatalı mozaik pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?