6 Aylık Minikler İçin:

Elmalı Sütlaç Tarifi

6 Aylık Minikler İçin:

Elmalı Sütlaç Tarifi

Elmalı Sütlaç Tarifi
Bu tarifi ne kadar beğendiniz?
4.5
Gökçen Mutaf
Anneannemin dediği gibi: Aklımda duracağına midemde dursun.
Gökçen Mutaf
8432 takipçi815 içerik

Sıkça Yenen Konular

4
Gökçen Mutaf
Nisan 16, 2018
15 dakika
4
Gökçen Mutaf
Haziran 21, 2018
5 dakika
Vestel
Nisan 12
Yemek.com
Nisan 16

Heyecan çok büyük, katı gıdanın ilk zamanları başlıyor. Yepyeni bir dünya minik bebişlerin önünde tüm görkemiyle duruyor. Sağlıklı ve lezzetli yiyeceklerle dolu bir dünya bu.

Ama sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanın ilk zamanları, ilk yiyeceklerle başlıyor. Bu noktada da ebeveynlere büyük iş düşüyor. Hem besleyici, hem sağlıklı hem de çok lezzetli olan bu elmalı sütlaç hem sizin hem de bebeğinizin tüm beklentilerini karşılayacak. Minicik göbüşleri ziyadesiyle doyuracak. Şimdiden afiyetler olsun bebişlere.

Devamını Oku

KAÇ KİŞİLİK

1 kase

HAZIRLAMA SÜRESİ

5 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakika

Elmalı Sütlaç Tarifi İçin Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığıpirinç(organik)
  • 1 bardaksıcak su
  • 1 adet küçük boyelma(organik)
  • 30 cl.devam sütü(ya da anne sütü)

Elmalı Sütlaç Tarifinin Püf Noktası

Bebeklerinize her yeni lezzeti denettiğinizde üç gün boyunca takip etmeyi ve alerjik reaksiyon verip vermediğini gözlemlemeyi unutmayın. İlk denemeler için çay kaşığıyla ve az miktarlarda tattırın. Bebeklerine vereceğiniz ilk yiyecekleri robotta püre haline getirmek yerine çatalla ezerek püre haline getirmeniz, yiyeceklerin tanecikli dokusuna daha kolay adapte olmalarını sağlayacaktır. İnek sütü alerjen olduğu için 1 yaşına kadar doktorlar tarafından önerilmemektedir. Cam rende kullanmak, besin değerini kaybetmemenizi sağlayacaktır. Bebekler için birincil besin kaynağı anne sütüdür, katı gıdaya doktorunuzun önerdiği miktarlarda başlamayı ihmal etmeyin.

Elmalı Sütlaç Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Pirinci güzelce yıkayın ve minik bir tencereye alın. Ütüne kaynar suyu ekleyin ve 10 dakika kısık ateşte pişmeye bırakın.

  2. Bu sırada elmayı yıkayıp, soyun ve cam rendede rendeleyerek püre haline getirin.

  3. Pirinçler yumuşayınca elmayı içine katın ve 10 dakika daha kısık ateşte pişirin. Ocaktan alın ve ılıklaştıktan sonra içine 30 cl anne sütü ya da devam sütü ekleyerek güzelce karıştırın. Ilık olarak servis edin.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?