Lezzetin Huzur ve Mutluluğa Bürünmüş Hali: Dai Pera Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Öyle bir yer düşünün ki her baktığınız köşeyi, dekorunda kullanılan her objeyi evinizde kullanmak isteyeceğiniz bir yer. Camın kenarındaki saksılardan tutun da masanın üzerindeki örtülere kadar. İşte Dai Pera da tam anlamıyla bu şekilde dekore edilmiş bir yer.

İçeri girdiğiniz anda sizi selamlayan ambiyans, mekanın sahibi ve çalışanları, her yerin düzeni, tertibi orada pişen tüm yemekleri gözünüz kapalı yiyebileceğinizin mesajını veriyor.

Ancak mekanın güzelim yemeklerine değinmemek olmaz. Yemek.com olarak gittik, denedik ve hepsine ayrı ayrı bayıldık, hepsini ayrı ayrı bitirdik!

Her öğününüze eşlik eder: Girit ezme

Peynire olan sevginizi bir kat daha arttıracak bu lezzet sadece 10 dakikanızı alacak. Üstelik kahvaltıdan, akşam yemeğine kadar günün her öğünü afiyetle yiyebilirsiniz. Hafiftir, güzeldir.

Kesinlikle yapmalıyım çünkü peynire bayılırım diyorsanız: Dai Pera’dan Girit Ezme

Sadece tavuğa mı yakışır sandınız?: Körili börülce

Köri sosu sevenler bu lezzeti kesinlikle denemelisiniz, özellikle yaz sıcaklarının hala devam ettiği bu günlerde soğuk bir salata yerine geçen size çok iyi gelecek.

Mutfağa koşmadan önce tarif için: Dai Pera’dan Körili Börülce

Arılara teşekkür edeceksiniz: Ballı bonfile

Kesinlikle akşam yemeğinde yemeniz gereken lezzetlerden birisi. Hele bir de akşama misafir varsa kesinlikle ama kesinlikle denemelisiniz. Tarifi isteyen olursa (ki kuvvetle muhtemel olacaktır), paylaşıp paylaşmamak size kalmış.

Malzemeler hazırsa tarifi veriyoruz: Dai Pera’dan Ballı Bonfile

Yakışır mı acaba demeyin: Tahin soslu karnabahar

Tahin Soslu Karnabahar tarifi

Tahin Soslu Karnabahar tarifi

Biz de duyunca tahinle karnabaharı bağdaştıramadık ta ki tadana kadar... Bize güvenin ve malzemeleri temin edip deneyin.

Yeni tatları her zaman sevenler için: Dai Pera’dan Tahin Soslu Karnabahar


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?