hamarat-bloggerlar-33

Siz Ne Güzelsiniz: Bu Hafta Yemek.com Tariflerini Deneyen Hamarat Bloggerlar

Favorilerime
Ekle

Yemek.com'da her hafta düzenli olarak yaptığımız şeylerden biri haftanın yemek blog'unu ve haftanın en bayıldığımız Instagram hesabını seçmek. Bunlar kadar düzenli olmasa da bayılarak yaptığımız bir şey daha var.

Yemek.com tariflerini deneyen hamarat bloggerlardan bahsetmek.

Nasıl bahsediyoruz peki?

Siz Yemek.com'dan beğendiğiniz bir tarifi yapıyorsunuz, blogunuzda bu deneyiminizden bahsediyorsunuz ve kendi sayfanızdan tarifi aldığınız Yemek.com sayfasına link veriyorsunuz. Biz de verdiğiniz link ile sizi fark edip blogunuzu Yemek.com okuyucularına tanıtıyoruz.

Biz istiyoruz ki blogu için her hafta saatlerini harcayan bu ağzının tadını bilen zevkli bloggerları herkes bilsin, herkes takip etsin.

Buyrun efendim, bu hafta tariflerimizi deneyen hamarat mı hamarat bloggerlar hemen aşağıda.

Rumma.org'dan bütün çocuklara gelsin: Tırtıl kurabiye

Kurabiye severler için tırtıl kurabiye tarifi hazır. Tarifi yemek.com sitesinden alarak ufak değişikliklerle yaptım. Özellikle şekli çocukların çok hoşuna gitti. Siz de kurabiyeden vazgeçemem diyorsanız bu nefis tırtıl kurabiye tarifini mutlaka denemelisiniz.

Rumma.org ağırlıklı hamur işi ve tatlı tariflerinin bulunduğu, evdeki malzemelerle kolayca yapılan yemeklerin anlatıldığı bir blog olarak tanıtıyor kendini. Ne de iyi yapıyor, ne de güzel yapıyor.

Kurabiyeleri de pek meşhurmuş kendisinin: Tırtıl kurabiye

Vanilins'ten bir IKEA harikası: İsveç köfte

İkea'ya her gittiğimde mutlaka "İsveç Köfte" olarak bilinen meşhur köftelerinden yerim. Tadını çok beğendiğim bu köfteyi yapmak şimdiye kadar kısmet olmamıştı. Geçtiğimiz gün Yemek.com'da bu tarifi görünce hemen notlarımı aldım ve dün iftara davet ettiğim arkadaşım için yaptım.

Arzu Göncü Hangül, Vanilins.com'un sahibi, kurucusu. Çoğunlukla yemek tarifleri giriyor ama bunun dışında blogunda güzellik önerileri, tatil yazıları ve pratik bilgilere de yer veriyor.

Bir de ne iyi yapmış, o meşhur köfteyi denemiş: İsveç köfte

Sagliklimutfak.net'in kek aşkı: Mug kek (Fincan kek)

Harika bir tarif var bugün. Kolay mı kolay, yumuşacık, browni kıvamında ve cidden enfes. Bir kek suda pişince bu kadar mı güzel olur. Çok uzun zamandır aklımdaydı bu tarif ve yemek.com'da görünce hemen denedim. Fincandan çıkarmaya fırsat bulamadan bitti desem yalan olmaz.

Sagliklimutfak.net ve kurucusu Hilal Dokuyucu'nun güzel işlerini uzun zamandır takip ediyoruz. Bloguna mutlaka göz atın deriz.

E bir de o hamarat elleriyle neler denemiş neler: Fincan kek

Özgenin Oltası'ndan alkışları toplayacak bir deneme: Limonlu cheesecake

özge'nin oltasi - limonnlu cheesecake

özge'nin oltasi - limonnlu cheesecake

Geçen hafta, dolapta günü geçmeye yaklaşmış bir krem peynir olduğunu görünce cheesecake yapayım dedim, yemek.com'dan denenecekler listesine eklediğim bir tarif vardı, çok kolaydı ve lezzetli görünüyordu. Hemen denemeye giriştim. Krema kısmını yaparken içinde un olmaması biraz aklımı karıştırsa da, neyse vardır bir hikmeti diyerek devam ettim. Gerçekten bugüne kadar yaptığım en iyi cheesecake oldu.

Özge'nin Oltası bizim geçtiğimiz haftalarda okuyucularımıza tanıttığımız bir blog aslında ama kendisine bir de hamarat bloggerlar arasında yer vermek istiyoruz. Nefis bir anlatım, nefis bir sunum yapmış.

Özge'nin elinden cheesecake denemek isteyenler gelsin: Limonlu cheesecake

Bu haftanın hamarat bloggerlarının da sonuna geldik efendim. 8-)

Eğer siz de haftanın hamarat bloggerları arasında yer alarak bu sayfada blogunuz gözüksün isterseniz, Yemek.com‘un en hoşunuza giden tariflerinden birisini deneyip, blogunuzda paylaşın. Biz de size sitemizde yer verelim, sizi okuyucularımıza anlatalım. Şimdiden elinize sağlık!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?