Kilolu Olduğu İçin İşinden Ayrılmak Durumunda Kalan Kızın İlham Veren Hikayesi

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21747 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Yemek.com
Ocak 17, 2018

Hayat sen onu nerede, kimle, ne zaman ve nasıl yaşamak istiyorsan öyle güzel. Birileri istedi diye yapacaklarından dolayı değil. Bu birileri annen, arkadaşların, sevgilin ve patronun olabilir. Başkalarının söylediklerine daha fazla kulak astıkça daha tutsak hissedersin. Bu her durum ve her insan için eşit derecede ezici bir kural.

Sherene Marie Zarrabi.

Amerika'da, Oklahoma'da, Dainty Hooligan adına bir mağazanın çalışanlarıdan biri. Sherene'nin yazılarımıza konuk olmasının sebebi ise, patronundan daha doğrusu CEO'sundan aldığı bir mail. Oldukça kırıcı, can sıkıcı bir mail.

Sherene'nin hikayesinden bahsetmeden önce bilmeniz gereken kritik bir detaydan bahsedelim. Bazı şirketler sosyal medya kanallarından yaptıkları paylaşımlarda kendi çalışanlarını kullanmayı tercih eder. Bu çalışan için şirketi daha çok sahiplenmesine, şirketin de model masrafından kurtulmasına neden olur. Anlayacağınız oldukça mantıklı ve makul bir uygulamadır.

Şimdi gelelim hikayeye. Sherene de Dainty Hooligan'da çalıştığı için, diğer çalışanlar gibi bazı Instagram paylaşımlarında modellik yapar. Fakat CEO Jessica Issler bunu pek hoş karşılamaz ve sevimsiz bir mail atar.

Direkt bir çeviriye gerek bırakmaksızın özetleyelim. Sevimsiz CEO Jessica, mağazanın Instagram hesabında zayıf modeller kullanılmasını, bu konuda gereğinin yapılmasını ve bu söylediklerinin kişisel algılanmamasını istiyordur.

Sherene'nin bu mail görselini Instagram'da paylaşırken kurduğu cümleler ise hikayenin önemli ve ilham verici kısmını saklamaktadır.

"Bu bana birkaç gün önce gelen mail. Şunu söyleyerek başlamak istiyorum ki nasıl göründüğüm konusunda herhangi bir sıkıntım yok ve kendimle barışığım. Dainty Hooligan'ın sahibi tarafından aşağılandım, ayrıştırıldım. Mağazaya geldi benim model olduğum bütün Instagram paylaşımlarını sildirdi ve müdürüme bu maili attı. Bunun gibi kurumsal değerleri olan bir firmada çalışmak ya da bu firmayı desteklemek istemiyorum. Bu iğrenç bir şey. Bu nice genç kızın bunalıma girmesinin sebebi. Anında istifa ettim ve tanıdığım herkese Dainty'nin nasıl bir yer olduğunu anlattım. Kendinizi sevin. Nasıl göründüğünüzden bağımsız kendinizi sevin."

mashable

mashable

Hikaye burada bitmiyor. Çünkü Sherene'nin paylaşımı binlerce insan tarafından paylaşılıyor ve olay büyüyor. Sherene lokal bir radyoda hikayeyi anlatıyor. CEO Jessica bir sitede verdiği röportajda "Niyetinin onu kırmak olmadığını ama moda dünyasındaki yazılı olmayan kurallar için özür dilemeyeceğini" söylüyor ve Sherene'nin mental olarak sağlıklı olmadığından bahsediyor. Sherene kendisinden özür dilemesinin bir şeyi değiştirmediğini onun kötü niyetli biri olduğunu söylüyor ve daha bir sürü bir şey ekliyor son paylaşımına ama bundan sonra hiçbir şey kurduğu şu cümle kadar etkili olmuyor...

"Kendinizi sevin, nasıl göründüğünüzün bir önemi olmadan kendinizi sevin."

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?