kilitli-poset-manset

Kilitli Poşetin Yiyecek Saklamadan Çok Öte Yetenekleri Olduğunun Kanıtı 13 Pratik Bilgi

Favorilerime
Ekle

Hayatımızın her alanına dokunup kolaylaştırmasını bilen Pratik Bilgiler köşemizde bu kez kilitli poşetler var. Buzdolabı poşetlerinin bir gelişmiş versiyonu olarak bildiğimiz ve tıpkı streç film gibi yiyeceklerimizi hava almaktan kurtarmak için kullandığımız bu poşetler, aslında çok daha etkili kullanılabilir.

Kutu kutu alıp mutfak dolaplarının bir köşesinde unutulup kalan, bazen evde olup olmadığını bile hatırlamayıp yeniden aldığımız kilitli poşetlerimizi bulundukları yerlerden kurtarmaya kararlıyız. Onlar da bizim hayatımızı kolaylaştırmaya pek bir hevesli aslında.

Sözü daha fazla uzatmadan kilitli poşetin yeteneklerine geçelim. Okudukça nasıl işe yarar olduklarını anlayacaksınız zaten.

Telefonlarınızı sudan korumanız gerektiğinde kilitli poşetlerin içine koyarak kullanın

Özellikle plaj gibi su ve kumun bol olduğu yerlerde ya da yağmur altında telefonunuzu kullanmanız gerektiğinde kilitli bir poşetin içine koyarak güvenle kullanabilirsiniz. Evet, dokunmatik ekranlar rahatlıkla parmağınızı algılıyor.

Yolculuklarda telefon ya da tabletlerinizi elinizde tutmak yerine kilitli poşetlere koyarak koltuğun arkasına asın

Müzik dinlerken uyuyakalırsam telefon elimden düşer, tabletten istediğim filmi izleyeyim ama aşağı bakmaktan boynum tutulur gibi dertlere son. Alın bir kilitli poşet, takın önünüzdeki koltuğun arkasına. Sonra gönlünüze göre filminizi izleyin, müziğinizi dinleyin hatta oyununuzu oynayın. Dediğimiz gibi, cihazların dokunmatiği de etkilenmiyor kilitli poşetten.

Hassas eşyaları taşımak için kilitli poşeti pipetle şişirip hava yastıklarına dönüştürün

Poşetin kilidini ucuna kadar kapayıp küçük bir boşluk bırakın, o boşluğa pipet yerleştirip poşeti iyice şişirdikten sonra kilidi tamamen kapatın. Minik hava yastıklarınız hazır. Artık fincan ve tabaklarınızı güvenle paketleyip taşıyabilirsiniz.

Darbe alan yerler için dondurucuda bekleyen bir sünger ve kilitli poşeti kullanın

Hepimiz zaman zaman sakarlaşabiliyoruz. Öncelikle aldığımız darbelerin tedavisinde uygulamak için buzdolabının dondurucu kısmında temiz bir bulaşık süngeri bulundurmalı. Gerek duyulduğunda bu süngeri alıp kilitli poşetin içine koyarak darbe alan bölgeye soğuk uygulama yapılmalı. Donmuş bir sünger buz gibi eriyip akmaz, soğukluğu da hemen geçmez. Dilerseniz süngeri doğrudan kilitli poşetin içine koyarak da buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kilitli poşetleri kullanarak kısa sürede dondurma yapın

Sanıyoruz ki bu, kilitli poşeti kullanmanın en ilginç yolu. Bir adet büyük, bir adet orta boy kilitli poşeti alın. Büyük olanın içine yarısına kadar buz, yarım su bardağı kadar tuz koyun. Orta boy olana ise yarısı süt yarısı krema olan bir karışım, iki yemek kaşığı şeker ve yarım yemek kaşığı kadar vanilya ekleyin. Orta boy poşetin ağzını kapatıp büyük boy poşetin içine yerleştirin. Ardından büyük boy poşetin kilidini de tamamen kapatın. Sonrasında 5 dakika hiç durmadan hızlıca çalkalayın. Temizlik derdi olmayan misler gibi dondurmalarınız hazır olsun.

Kilitli poşet, boya ve saç kremiyle çocuklarınıza farklı bir oyun oluşturun

Kilitli poşetin içine çocuklar için üretilen yıkanabilir boya ve biraz saç kremi ya da saç kremine benzer bir madde koyup kilidini içinde hava kalmayacak şekilde tamamen kapatın. Yatay bir şekilde çocukların ulaşabileceği düz bir zemine yerleştirin ve kalanı çocuklarınızın yaratıcılığına bırakın. Çocuklar kilitli poşete parmaklarıyla şekil verip eğlenirken siz de her yerin boyaya bulanmayacak olmasının tadını çıkarın.

Kıyma ve etlerinizi kilitli poşete koyup iyice yassılaştırdıktan sonra parçalara ayırıp saklayın

Böylece etleriniz hem buzdolabında daha hızlı donar hem de çıkardığınızda daha çabuk çözülür. Dilediğiniz kadar eti ayırıp kalanını yeniden buzdolabında saklamanız da kolaylaşır.

Kulaklık ve kablo gibi birbirine dolanan araç gereçleri kilitli poşetlerle ayırın

Bu yöntemle, kablolarınızı zaman kaybetmeden, istediğiniz an kullanabilir ve onları nemden uzak tutabilirsiniz.

Kilitli poşetin içine sağlıklı içecekler yapın ve bir pipetle tadını doyasıya çıkarın

Evde yapılan içecek kadar sağlıklısı başka yerde yok. Bunun değerini bir de kilitli poşetin sağlayacağı eğlenceyle birleştirince değmeyin keyfinize. Çocukluğumuzun Capri Sun'ları evlerde!

Cupcake ve pastaların üzerini süslemek için kremayı kilitli poşetin içine koyup ucundan küçük bir delik açın

Tatlılarınızı kremalarla süslemeyi seviyorsanız kilitli poşetler yardımınıza koşmaya hazır. İçine kremayı doldurduktan sonra istediğiniz boyutta açacağınız bir delikle süslemelerinizi yapabilirsiniz.

Uzun gezileriniz için giysilerinizi valizinize kilitli poşetler içinde ayrı ayrı koyun

Gezi sırasında ne giyeceğinizi düşünmek yerine önceden her gün için hazırladığınız kıyafetleri çıkarıp giyebilir, kirli giysilerinizi de yine bu poşetlere koyarak temizlerden ayırabilirsiniz.

Sevdiğiniz çay ve kahveleri bu poşetlere koyarak yanınızda taşıyın

Sevdiğiniz çayı ya da kahveyi gittiğiniz her yerde bulamayabilirsiniz. Ama çantanızda kilitli poşet içinde her zaman taşıma şansınız var.

Kilitli poşetin içine su, limon suyu, tuz ve bozuk para koyarak sinekleri uzak tutun

instructables

instructables

Enteresan olsa da pek çok yerde uygulanan bu yöntem, yaklaşan yaz akşamlarında kurtarıcınız olabilir. 2,5 su bardağı su, yaklaşık bir bardak limon suyu, 2 çay kaşığı tuz ve birkaç bozuk parayı kilitli poşetin içine koyun ve sineklerin gelmesinden şikayet ettiğiniz yerlerde duvara asın. Balkon sohbetleriniz daha huzurlu, bahçe keyfiniz daha uzun olsun.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

mustafah15 Ağustos 2016 19:54
Evinizi eşyalarınızı düzene sokar evet poşetçiye gidip her boydan almıştım çok kullanışlı
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?