tarcin-cikolata-kalemi-manset

CinniBird: Bıraksanız Kendi Başına Latte Art Yapabilen Tarçın Kalemi

Favorilerime
Ekle

Yeni girişimlerin ve icatların kaynağı diyebileceğimiz Kickstarter'a ne kadar bayıldığımızı söyleyerek başlayalım. Kitlesel fonlama (crowdfunding) denen yöntem ile normalde finansal kaynak bulamayacak birçok insan girişimlerine ve icatlarına fon yaratma fırsatı buluyor ve hayallerini gerçekleştiriyor.

Kullanıcıların da hayalleri gerçek oluyor tabii. İstiyorum sayfamızda bol bol konuk ettiğimiz Kickstarter ürünlerinden bazıları gerçekten rüyalarımıza giriyor; devrilmeyen bardak Mighty Mug, dünyanın en havalı su şişesi Memobottle, cep telefonuyla kontrol edilen kahve makinesi Arist ya da klavye şeklinde waffle makinesi bunlardan birkaçı.

Cinnibird ismindeki ürüne ise Türkçe ne isim verebileceğimizi bilemedik ama İngilizce'de ismi Spice Pen olarak geçiyor. Başlıkta "tarçın kalemi" dedik ama aslında bundan fazlası. Son derece basit bir mantığı var ve hayatı güzelleştiren ufak detaylar arasında yer almaması için de bir sebep yok.

İçine tarçın koyduk diyelim, hemen başlıyoruz latte art yapmaya. Kakao ile de kahveler şenlenebilir belki? Kıyılmış maydonoz ya da kırmızı biber ile süslenen haşlanmış karnabahar ve brokoli bir anda köfte-patates gibi gözükebilir, Hindistan cevizi ile çikolatalı kek daha da canlanabilir.

CinniBird'ü istiyoruz. Bizim gibi isteyenler varsa da kendilerini önce aşağıdaki tanıtım videosuna ve fotoğraflarına, sonra da Kickstarter'daki CinniBird sayfasına alıyoruz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?