https://www.instagram.com/p/CN2Re9DrT4k/

İstanbul’un Uğruna Yollara Düşülesi En İyi 10 Lahmacuncusu

Favorilerime
Ekle

İstanbul'daki en iyi kebapçılar listemizi hazırladıktan sonra lahmacunun daha fazla arka planda kalamayacağını biliyorduk. Domates, soğan, yeşillik ve limonu daha fazla bekletmeyip, "En iyi lahmacun nerede yenir?" sorusunun peşine düştük biz de!

Hepimize şimdiden afiyet olsun.

Not: Bu içerik ilk olarak 25 Şubat 2016'da yayınlanmış, 21 Nisan 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Gaziantepli Çavuşoğlu

İstanbul'da yaşayan birçok kişinin kendisinden rahatlıkla 'çocukluğumun lahmacuncusu' şeklinde bahsedebileceği bir yer Gaziantepli Çavuşoğlu. Zira yaptıkları lahmacunun kokusunu 1975 yılında başlamışlar sokağa salmaya. Zırhta çekilen ve çıtır çıtır masaya konan lahmacun yemeniz için Laleli'ye yolunuzu düşürmeniz gerek. Bizce ilk fırsatta yapın bunu.

Adres: Ordu Caddesi, Şair Fitnat Sokak NO:5 Laleli / İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Borsam Taşfırın

Kendi içinde gizemleri olan bir yer Borsam Taşfırın. Her şeyi olağan bir sipariş verdiğinizde oldukça lezzetli bir lahmacun geliyor önünüze. Lakin siparişi verirken "Usta benim lahmacunlar gevrek olsun" dediğinizde 'gevrek' kelimesi taşfırının duvarlarında yankılanır ve olağanüstü bir lahmacun yersiniz. Kadıköy'de üç şubesi vardır. Hepsi üç kutu ayran bitirtir.

Adres: Osmanağa Mah, Serasker Cd. No:78 Kadıköy / İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Halil Lahmacun

Borsam Taşfırın ile çok konuşulmayan ama efsane bir rekabeti olan Halil Lahmacun'u diğer lahmacunculardan ayıran fark, menüsünün lahmacun, peynirli pide ve künefeden ibaret olması. Yani "Biz az yaparız öz yaparız" diyorlar. Bir diğer özellikleri de lahmacunun çıtırlık seviyesini '5 tane yenir'lere çıkartabilmesi. Denemeden bilemezsiniz tabii.

Adres: Caferağa Mah, Güneşli Bahçe Sk. No:26, Kadıköy / İstanbul

Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu

İstanbul'un en iyi lahmacuncularının Fatih ve Kadıköy'de yer aldığını düşündürmeye başlangıç kebapçıdır. (bkz: Listedeki lahmacuncuların semtleri) Vedat Milor'un etlerini tatmasının ardından hatırı sayılır bir kalabalığın üstüne hizmet verip, yer bekletseler de, sarımsaklı lahmacunu "Biraz daha bekleseydim de olurmuş" dedirtir.

Adres: Hırka-ı Şerif Caddesi, Bedrettin Simavi Sokak No:5 Fatih / İstanbul

Buket Lahmacun

Her şehrin kendine has lahmacunu olduğuna dair rivayetleri Diyarbakır usulü lahmacun yaparak kanıtlar Buket Lahmacun. Kapısına eczacıyla dayanmak istersiniz, sipariş vermeden ambulans çağırasınız gelir. Öyle yedikçe yersiniz.

Adres: Selahattin Pınar Cad. Esmer Apt. Altı No:5 Mecidiyeköy / İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Beşiktaş Çıtır Pide ve Lahmacun

Aramızda Malatya usulü lahmacun denemeyen var mı? Eğer öyleyse bu tadına doyum olmaz lezzet için rotanızı Beşiktaş Çıtır Pide ve Lahmacun’a çevirin. Diğerlerine göre daha büyük ve hamuru daha kalın olan lahmacunlar, odun ateşinde pişiyor. Hamuru her ne kadar kalın olsa da çıtırlığından ödün vermiyor. Size de gidip bu doyurucu, tatmin edici lezzeti denemek düşüyor.

Beşiktaş Çıtır Pide ve Lahmacun adres: Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Altıntaş Sokak, No 38/B, Beşiktaş, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Çiya

ciya-lahmacun-yeni

Yıllardır yerel mutfakta ödül üstüne ödül alan Çiya, listenin açık ara en sevdiğimiz, önünde saygı ile eğildiğimiz mekanlarından olur. Hem menüsündeki çeşit çeşit Anadolu lezzetleri hem de vejetaryen arkadaşların gönlünü fethettiği vejetaryen lahmacunuyla seviyoruz kendisini.

Diğer damak çatlatan dana ve kuzu eti karışımıyla hazırlanan acılı, acısız ve soğanlı lahmacunları da bir o kadar başarılı.

Çiya adres: Caferağa Mahallesi, Güneşli Bahçe Sokak, No 43/A, Kadıköy, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Develi

1912’de Antep’te hizmete başlayan 1966’da ta İstanbul’a sıçrayan bu mekan et oburların şehirdeki bir numaralı adreslerinden olur.

Küşlemeden fıstıklı kebaba, etli çiğ köfteden çoban kavurmaya, külbastıdan lokuma kadar et ile ilgili aklınıza gelebilecek her şey Develi’nin menüsünde var. Tabii bir de listenin konusu olan yemeye doyamayacağınız lahmacunlar! İncecik açılmış hamuru ile gönüllerin birincisi baş pınar, sarımsaklı, cevizli, nar ekşili ve fındık lahmacun burada yiyip, zirvelere ulaşacağınız lahmacun çeşitlerinden.

Eminönü, Etiler, Florya, Nişantaşı gibi birçok yerde şubesi olan Develi’nin manzarasıyla büyüleneceğiniz, o nostaljiden diğerine geçiş yapacağınız Samatya’daki şubesi önerimizdir.

Develi adres: Koca Mustafapaşa Mahallesi, Gümüş Yüksük Sokak, No 7, Fatih, İstanbul

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

Hamdi Restaurant

Daha önce bol fıstıklı künefesi sebebiyle mercek altına aldığımız mekan, şimdi çeşit çeşit lahmacunları ile radarımızda.

Malzemesi bol, acılı, acısız, hafiften sarımsaklı lahmacunlardan açlık durumunuza göre büyük ya da küçük alabilirsiniz. Yanına gavurdağı salatası da aldınız mı emin olun o öğün bir ziyafete dönüşecektir.

Keyfinize keyif katacak nefis Galata manzarası da cabası.

Hamdi Restaurant adres: Rüstem Paşa Mahallesi, Tahmis Caddesi, Kalçın Sokak, No 11, Fatih, İstanbul

Gaziantepli Mehmet Usta

https://www.instagram.com/p/zIFFKtxbu7/

instagram

Gaziantep usulü lahmacun denildiğinde akla ilk gelen adres Cerrahpaşa’daki Gaziantepli Mehmet Usta olur. Bol sarımsaklı ve maydanozlu lahmacunlarının 7’den 70’e müdavimi çok.

1986 yılından beri hizmet veren mekan, metal tabakları, Paşabahçe bardakları, bordo masa örtüleri ile klasik esnaf lokantası görünümünde.

Öğle molalarında doktor ve öğrencilerin akın ettiği mekanda yer bulmak bir hayli zor. Amma velakin hemen pes etmeyin, bu çıtır çıtır lezzeti mideye indirmek için bekleyin.

Gaziantepli Mehmet Usta adres: Cerrahpaşa Mahallesi, Koca Mustafapaşa Caddesi, No 126, Fatih, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?