İstiyorum: Dünyanın En Havalı Su Şişesi Memobottle

Favorilerime
Ekle

Her sene 50 milyar su şişesi tüketiliyor ve bunların yalnızca yüzde 36'sı geri dönüştürülüyor. Geri kalanlar ise çevreyi kirletiyor. Tabi bir de bunca şişenin üretim, doldurma ve saklama aşamalarında kullanılan fabrikaların çevremize olan olumsuz etkisi var, doğaya saçtığı zehirler var.

Bu girişi niye yaptık? Çünkü dünyanın en havalı su şişesi olduğunu iddia ettiğimiz Memobottle hem tekrar kullanılmayan ya da geri dönüştürülmeyen su şişelerinin çevreye olan zararının farkında hem de tasarım itibarıyla nefis bir çalışma. Memobottle, her yıl yüzlerce kere alıp, çöpe attığımız plastik su şişelerinin aksine size uzun bir süre (bir ömür?) eşlik edebilecek bir tasarım şişesi.

Silindir şeklindeki su şişelerinin aksine bilgisayarın, defterin, kitabın yanında -aynı onlar gibi- çantaya sığan ve şişkinlik yaratmayan Memobottle, içinde BPA (bisphenol a, bir çeşit zehir) olmayan tritan tipi plastikten üretiliyor, bulaşık makinesinde yıkanabiliyor, tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Bu arada tasarım olarak muazzam olduğunu söylemiş miydik? Bir daha söylemiş olalım.

Memobottle, Kickstarter'da (tabii ki Kickstarter'da). İstiyorum diyenleri Memobottle'ın Kickstarter sayfasına alalım.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?