en-guzel-kahve-gerecleri

Kahve Tutkunlarının Hayatını Tamamlayan 9 Kahve Aleti

Favorilerime
Ekle

Kahveye aşık olmak ve ciddi düşünmek konusundaki düşüncelerimizi daha önce paylaşmıştık. Biliyoruz ki kahve hiç de öyle “Bir bardak içilir, geçilir.”lik bir lezzet değil. Her zaman daha iyisini ve daha yenisini bulabilmek için koşturup durursunuz.

Bu yüzden dünyanın farklı noktalarında kahve deneyimini en üste taşımak isteyen tasarımcılar muhteşem tasarımlar ile hem ufkumuzu açmak hem de damağımıza şenlik vermek istemişler.

Bazıları öperek uyandırır, bazıları dar zamanda yardımcı olur. Böylece Yemek.com’un sizler için derlediği liste oluşur.

Telefondan kahve yapma keyfi: TopBrewer

Sabah uyandınız ve canınız yataktan dahi çıkmak istemiyor. O zaman telefonunuzu elinize alıp nasıl bir kahve istediğinizi uygulama üzerinden girebilirsiniz. Çünkü ankastre şekilde yerleşmiş olan kahveciniz sizin için kahve hazırlamaya çok hazır ve nazır.

Fiyatı 15.000 dolar olan TopBrewer’a sahip olmak isterseniz Romanya’dan getirtebiliyorsunuz: TopBrewer

İçki matarası halt etmiş: The Coffeebrewer

Şipşak kahve hazırlayıcı bir tasarım olan The Coffeebrewer’ın sistemi çok basit. Ayakta durabilen bir paket, içine su koyabilmeniz için çıtçıtlı sistem ve kendi kendine demlenebilen kahve. Ne kadar kahve koydum acaba diye düşündürmeden mis gibi kahve yapıp içebilirsiniz sabahları.

Bu güzelliğin şimdilik Türkiye’ye en yakın satış noktası Slovakya. Slovakya ile iletişime geçip ürünün Türkiye'ye gönderimini öğrenmek için bir tık: Coffeebrewer

Mikrodalgaya atar yapar: Piamo Microwave Espresso

Şimdiye kadar pek çok insan mikrodalgada kahve yapmak istemiş olacak ki Piamo şirketi mikrodalganın tat bozan ışınlarını egale edecek bir tasarım ile gelmişler. Bu tasarımda kahveyi ve suyu haznelerine koyup kapağını kapatıp mikrodalgaya atmanız yeterli. O hem tadını koruyor hem de sıcacık kahveyi hazırlıyor.

Proje Almanya’nın proje destek sitesi olan Startnext’te desteklenmiş ancak ürün henüz satışa çıkmamış.

Kahve öpücüğü ile uyandırır: Barisieur

Kendi ısıtma sistemine sahip olan Barisieur, şeker ve kahveyi de kendi haznelerinde tutuyor. Ayarladığınız saate göre harekete geçiyor ve kahveyi damıtılmış su ile filtreliyor ve bardağınızı dolduruyor. Uyanır uyanmaz günün kahvesini içmek paha biçilemez.

Henüz satışa çıkmamış ancak ön sipariş için: Barisieur

Her yere götürebilirsiniz: Minipresso

Sırt çantanıza atabildiğiniz, kahve ve su haznesi dolu olduğu sürece kendinize espresso yapabildiğiniz bir icattan bahsediyoruz. Minipresso ile elektriğe ya da bağlı olduğu büyük bir makineye ihtiyaç duymuyorsunuz. Makinenin üzerindeki pompa aracı ile basınç yaratarak kendi kahvenizi hazırlayabiliyorsunuz.

2015'te satışa çıkacak olan bu güzelliği ön sipariş vermek isteyenler elini çabuk tutabilir: Minipresso

Suyunu yemini verirseniz olur: Grow Your Own Coffee

Kahve yetiştirmek için Ekvador’a gitmeye artık yok çünkü evinizde yetiştirebilirsiniz. Paket programda tohum, saksı ve besleyicileri ile birlikte gelen Grow Your Own Coffee, kısa vadede olmasa da uzun vadede eğlence ve kar veren bir ürün. Çeri domateslerin yanına yer açıyoruz ve kahvelerimizi koyuyoruz.

Hem de oldukça uygun fiyata! (Reklam ses tonu ile okuyunuz.) Minik sevimli kahvelerin tohumu ve yetiştirme ekibi için: Grow Your Own Coffee

Birey olduğunun farkında bardak: Self Stirring Mug

Kahveyi, suyu, şekeri ya da sütü koyduktan sonra karıştırmaya gerek kalmayan, kendi işini kendi gören ve birey olduğunu bilen bir bardak. Ne sizi yoruyor, ne kendisini. Hemen karıştırıyor, hemen teslim ediyor.

Kendi işini kendi halleden bardağı satın almak için: Self Stirring Mug

Evdeki barista: Arist

arist-telefonla-calisan-kahve-makinesi-manset

Sizi sizden daha iyi tanıyan ve evinizdeki barista olarak adlandırabileceğimiz bir tasarım. TopBrewer gibi kendi uygulaması üzerinden yönetebildiğiniz, kahvenizi odanın diğer ucundan isteyebildiğiniz Arist'in en önemli özelliklerinden bir tanesi de sizi tanıyıp sevdiğiniz ve sürekli içtiğiniz tarzda bir kahveyi hazırlayabilmesi. Gerçek bir barista.

"Yeni baristam ile tanışmak istiyorum" diyorsanız Kickstarter projesine davetlisiniz: Arist

Şeker meselesini sonlandırır: Hourglass Sugar Dispenser

uncommongoods

uncommongoods

Şeker kullananların çektiği çileyi biliyor ve artırıyoruz. Artık kimse size şeker kullandığınız için laf söyleyemeyecek çünkü şekerinizi yanınızda taşıyıp gerektiğinde kullanabileceksiniz hem de yepyeni bir konu açabileceksiniz. Çünkü şekerliğiniz aslında bir kum saati. Onlar şekerliğin güzelliğine bakadursun siz de kahvenizi rahatlıkla içebilin diye.

Şeker saati ile zamanı unutmak için: Hourglass Sugar Dispenser

Ancak tüm bu güzel tasarımlardan önce kafeinin yapısını ve insan vücuduna etkilerini öğrenmek yararlı olacaktır.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?