kebapcipoglu-mustafa-usta

Fatih'in En Tatlı Kebapçısı: Kebapçı Mustafa Usta

Favorilerime
Ekle

Merhabalar sevgili kebap seven dostlarım sizi şimdi Fatih Kadınlar Pazarı'nda bulunan ve 50 yıllık bir geçmişi olan Kebapçıoğlu Mahmut Usta'ya götürüyorum. Gelin siz de bu lezzet şölenini benimle birlikte keşfedin.

Kebapçıoğlu Mahmut Usta Fatih Kadınlar Pazarı'nın en eski kebapçısı hatta öyle ki kendileri Van'dan İstanbul'a geldiklerinde çarşıdaki tek kebap dükkanı babası merhum Mehmet Usta'ya aitmiş. Mahmut Usta dedelerinden ve babasından bu konuda el almış; sohbetine kebabına kuru fasulyesine doyum olmayan renkli bir kişilik. Diyar kebap, patlıcan kebap, kanat, tavuk şiş, güveç, kuru fasulye, ciğer, çöp şiş, Adana kebap, Urfa kebap, ve muazzam ezogelin çorbasıyla birlikte menüsü hem çok zengin hem de çok makul fiyatlar.
Mahmut Usta'ya kuru fasulyesinin nasıl böyle lezzetli olduğunu sorduğumuzda çok da meslek sırrı kurallarını çiğnettirmeden bize közde saatlerce piştiğini ve bu kıvamı aldığını söyledi. Yanında da taze yapılmış ekşi açık ayranı ve damakta bıraktığı lezzet şöleni Mahmut Usta'nın mekanına muhakkak uğrayın. İnanın tadı damağınızda kalacak.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?