https://www.instagram.com/rokabalik/ | instagram

"Denizden Babam Çıksa Yerim"cilerin Gözdesi Olacak İstanbul'un En İyi 10 Balıkçısı

Favorilerime
Ekle

Coğrafi konum olarak üç tarafı denizlerle, gönüllerde üç tarafı meze ve balıklarla çevrili ülkemizin, iki kıtaya masa kuran ve iki kıtaya da çok yakışan şehri İstanbul!

Hele bir de boğaza nazır bir şeyler yudumlarken, önünde Poseidon'un bütün bereketleri uzanıyorsa ve o masada, yaşayan tüm insanlardan daha çok sevdiklerin varsa şişesinde balık olmak istersin İstanbul'un.

O şişede balık olma isteğini de İstanbul'un en iyi balıkçıları cevaplar tabii.

Minik bir not: Listeden herhangi bir mekanı ziyaret etmeden önce 'hangi balık hangi mevsimde yenir?' sorusunun cevabını almak isteyebilirsiniz.

Not: Bu içerik ilk olarak 30 Ekim 2015'te yayınlanmış, 16 Eylül 2021 tarihinde güncellenmiştir.

İlk durağımız Balık Pazarı: Aterina Balık

Beşiktaş'ın meşhur Balık Pazarı'na gidiyor ve lezzetli balıkların peşindeki rotamızı başlatıyoruz. Eğer Beşiktaş ve çevresinde yaşıyor veya çalışıyorsanız, yolunuz sık sık Beşiktaş'a düşüyorsa Aterina Balık'ın adresini mutlaka bilmelisiniz. Zira menüsünde canınızın isteyebileceği birçok lezzet bir arada. Ekmek arası uskumru tavadan ızgara levreğe, somondan hamsi tavaya, mevsimine uygun hemen her balığı en lezzetli halleriyle bulabilirsiniz. Acılı ezme, babagannuş, fava, Girit ezmesi gibi birbirinden nefis mezelerinin de tadına bakmayı unutmayın.

Aterina Balık adres: Sinanpaşa Mahallesi, Köyiçi Meydan Sokak, No 4/B, Beşiktaş, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Aterina Balık

Kadıköy'deyiz: Karina Meze Balık

Anadolu Yakası'nda canı balık yemek isteyenleri de hemen böyle alalım, Karina Meze Balık'ta buluşalım. Burada da yine hem ekmek arası hem porsiyon larak mis gibi mevsim balıklarına ulaşabilirsiniz. Hamsi tava, ekmek arası uskumru, ızgara levrek, çipura gibi lezzetlerin yanı sıra bir de nefis balık dürümleri var ki sormayın gitsin. Mekanın en sevilenleri arasında yer alan bu lezzeti en yakın zamanda denemelisiniz. Evde muazzam bir balık sofrası kurmak isteyenler ise şipşak buradan sipariş verebilir. Mis.

Karina Meze Balık adres: Rasimpaşa, Duatepe Sk. 34/A, Kadıköy, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Karina Meze Balık

Suadiye'ye doğru ilerliyoruz: Montenegro Balık

Muazzam bir balık sofrasının etrafında sevdiklerinizle bir araya gelmek, sağlıklı ve lezzetli bir şeyler yemek isterseniz en doğru adreslerden biri karşınızda! Mekanın menüsünde canınızın isteyebileceği lezzetler de, şu zamana dek belki de hiç deneme fırsatı bulamadıklarınız da bir arada! Izgara balık köfte, balık kokoreç, balık külbastı, balık beğendi, hamsi kuşu tava, ızgara sardalya, levrek gibi birçok balık yemeğinin yanında çeşit çeşit salatalar, nefis mezeler ve kalamar tavadan mantar sufleye birçok ara sıcak ve balığın ardından afiyetle yiyebileceğiniz tatlılar sizi bekleyen isimlerden.

Montenegro Balık adres: Suadiye Mahallesi, Bostancı Hatboyu Sokak, No: 6/C, Kadıköy, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Montenegro Balık

Çıtır çıtır lezzetler için Maslak'tayız: Dardenia

dardenia-sariyer-maslak-eylul-2021

Klasiklerin dışına çıkmak, şöyle çıtır çıtır balıklar yemek isterseniz Maslak'ta buluşabiliriz. Ekmek arası limonlu mezgit schnitzel'den ekmek arası levrek ızgaraya, mezgit tava cheeseburger'den balık çorbası, balık kavurma, fish and chips gibi lezzetlere, balığın hemen her halini burada bir arada bulabilirsiniz. Çeşitli balıklarla lezzetlendirdikleri makarnaları ve salataları ve taze taze hazırladıkları sushi'leri de şahane, aklınızda bulunsun.

Dardenia adres: 42 Maslak AVM, Maslak Mahallesi, Ahi Evran Caddesi, No 6, Sarıyer, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Dardenia

Çeşit çeşit balığın adresi: Adem Baba

Gelelim Arnavutköy’ün simgesi Adem Baba’ya. 1992 yılında bir balıkçı teknesiyle yola çıkan ve şimdilerde Arnavutköy’de iki büyük mekan ile devam eden Adem Baba’da, sardalyadan mezgite, hamsiden palamuta, tekirden istavride, sarıkanattan somona, kalkandan gümüşe kadar birçok balık çeşidi var.

Mahallede çalışanların, lezzet avcılarının, denizden babam çıksa onu da yerimcilerin haftada bir uğradığı mekanı siz de radarınıza alın.

Adem Baba adres: Arnavutköy Mahallesi, Satış Meydanı Sokak, No 2, Beşiktaş, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Adem Baba

Bahçelievler ve çevresindekiler buraya: Balıkçı Ersin

Bahçelievler ve çevresinde yaşıyor ya da çalışıyorsanız, yolunuz Bahçelievler taraflarına düşecekse mis gibi bir balık yemeden dönmeyin. Balıkçı Ersin'in menüsü o kadar renkli ki en tok insanı bile acıktırabilir. Menünün detaylarına gelirsek, balık çorbasıyla sıcacık bir başlangıç yapabilir, ızgara somon şiş, ızgara tekir, hamsi, levrek, lüfer, uskumru, palamut, alabalık, tavada sardalya, mezgit, barbun, hamsi, istavrit gibi balıklardan en sevdiğinizi seçebilir, yanına da rengarenk salatalardan söyleyebilirsiniz. Enfes lezzetlerle dolu tüm menüyü incelemek ve sipariş vermek isterseniz hemen aşağıdaki adreslerde buluşalım.

Balıkçı Ersin adres: Ferit Selimpaşa Caddesi, Düzgün Sokak No: 12/A, Bahçelievler, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Balıkçı Ersin

Koşuyolu sakinlerini böyle alalım: Roka Balık Restaurant

Koşuyolu'nun en sevilenlerinden Roka Balık'tayız! Levrek ızgaradan istavrit tavaya, en sevdiğiniz balıkları en taze ve lezzetli halleriyle bulabileceğiniz adreslerden biri o. Menüsünde buğulama deniz levreği, avokadolu Girit ezmesi, isli uskumru, yedegür gibi her yerde bulamayacağınız muazzam tatlar da var. Hem mezelerin olduğu hem de nefis bir balık yiyeceğiniz özel bir yemek planlıyorsanız mekanın menüsüne mutlaka göz atın.

Roka Balık Restaurant adres: Koşuyolu Mahallesi, Muhittin Üstündağ Caddesi, No 59, Kadıköy, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Roka Balık Restaurant

Moda ve çevresindekilerin favorilerinden: Sarnıç Meze

Özel balık menüleriyle Moda ve çevresinde canı balık yemek isteyenlerin hemen soluğu aldığı mekanlardan Sarnıç'tayız. Mekanın menüsünde ızgara balıkların yanında nefis deniz ürünleri de var. Izgara kalamar, karides mantı, ızgara ahtapot, karides güveç, kalamar tava, soslu hamsi, lakerda söğüş, torik marin menüdeki isimlerden sadece bazıları. Balık tercih etmeyecekler için kırmızı ve beyaz etten zeytinyağlı ve mezelere, farklı seçenekler de sizi bekliyor, aklınızda bulunsun.

Sarnıç Meze adres: Caferaga Mah. Dumlupinar Sokak, No:12 Kadıkoy, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Sarnıç Meze

Beylikdüzü civarındaysanız adresiniz belli: Fasılhane

Görsel temsilidir.

Görsel temsilidir.

Beylikdüzü civarında yaşıyorsanız, çalışıyorsanız ya da bir sebeple yolunuz düştüyse ve balık yemeye karar verirseniz Fasılhane'yi tercih edebilirsiniz. Çipura, levrek, somon gibi çeşitli balıkları bulabileceğiniz menüde midye dolma, midye tava, lakerda, kalamar tava gibi nefis deniz ürünleri de var. Tüm bu lezzetleri en güzelinden tamamlayacak salataları ve hangisini seçeceğinize kolay kolay karar veremeyeceğiniz nefis mezelerini de unutmamalı.

Fasılhane adres: Ekinoks AVM, Büyükşehir Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No 1, Beylikdüzü, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Fasılhane

Beykoz'dakilerin adresi belli: Dört Mevsim Balık

instagram

instagram

Afiyetle balık ekmek yiyebileceğiniz, dilerseniz porsiyon olarak da sipariş edebileceğiniz mis gibi bir balıkçıdayız: Dört Mevsim! Öğrencilere, kalabalık aile ya da arkadaş gruplarına özel olarak hazırladıkları menülerinde de yok yok. Daha hafif bir şeyler atıştırmak isterseniz kalamar tava, balık köftesi, balık kokoreç gibi lezzetlerle dolu atıştırmalık menülerine de mutlaka göz atmalısınız. Çorbasından ara sıcağına, ana yemeğinden tatlısına, birbiriyle muazzam bir uyum içinde olan balık sofrası kurmak için ihtiyacınız olan her şey bu menüde. Sipariş vermek isterseniz sizi hemen aşağıya doğru alabiliriz.

adres: Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:81/A, Beykoz, İstanbul

Hemen sipariş vermek için: Dört Mevsim BalıkDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

1

Kuyu Balık Arnavutköy30 Ekim 2015 8:54
Arnavutkyö Bebek sahilde Bozağ manzarası eşliğinde muhteşem mezeleri ve günlük taze balıkları ile mükemmel bir mekanda balık yeme keyfini Kuyu Balık Restaurantta denemenizi tavsiye ederim.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?