Editor
MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Mutluluğu Tortilla Ekmeğinin Arasında Arayanlara Taco'nun İstanbul’daki 7 Adresi

yemek.com

İstanbul’da hayal ettiğimiz ilgiyi henüz bulamayan Meksika mutfağının yakından takipçisiyiz. Zamanında hazırladığımız, cozurdayan sesi ile saygı duruşuna geçtiğimiz İstanbul’da Fajita Yiyebileceğiniz En İyi 8 Mekan listemizi hatırlarsınız.

Şimdi sırada mutluluğu iki tortilla ekmeğinin arasında aradığımız tacolar var! Sert ve yumuşak kabuklu olmak üzere; sebzelisinden etlisine, tavuklusundan karideslisine kadar menüsünde taco geçen mekanlar şöyle...

Her çeşidinden denemek isteyeceksiniz: Dirty Hands

facebook

Zamanında Sokak Lezzetlerini Yeniden Yorumlayıp Harikalar Yaratan 7 Yeni Nesil Mekan listemizde kendisinden bahsetmiştik. Kokteylleri ve Meksika’nın sokak lezzetleriyle adından sıkça bahsettiren Dirty Hands, Akatlar’ın şu sıra en trend mekanı.

İş çıkışları, hafta sonu keşifleri, arkadaş buluşmalarının eğlenceli adresi olacak bu mekan; menüsündeki bao, nacho ve taco üç büyüğünden konumuz olan taco sebebiyle tekrar radarımıza takılıyor.

Yemeye doyamayacağınız bu lezzeti sert veya yumuşak kabuklu şeklinde alabilirsiniz. Toplamda üç çeşit olan taco'lardan bizim favorimiz içinden dana, kaşık salata, ekşi krema, frenk soğan, kişniş ve avokado geçeni. Izgara kokoreç, salsa fresca ve ince kıyım toros salatanın da müdavimi çok. Kokoreç ve dana çeşitleri sizi paklamazsa tavuk incikli olan taco'larından deneyiniz.

Dirty Hands adres: Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi, No 7, Beşiktaş, İstanbul

Sipariş vermek için: Dirty Hands

Özellikle acı severlerin yeni favorisi olacak: Picante

instagram

İstanbul’un hatırı sayılır Meksikan restoranlarından Picante, taco için en iyi adreslerden. Hatta sadece taco demek yanlış olur; fajitas, chimichagas, enchiladas, nachos, quesadillas... Akla gelebilecek her türlü Meksika yemeğinin en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz.

Bu bilgiyi aklınızın bir köşesine attıysanız geçiyoruz tacolarına: Yavaş pişmiş ve didiklenmiş bbq tavuk taco, et taco, didiklenmiş bbq et taco ve karides taco menünün 4 çeşit taco'su. Alacağınız taco'ların üstüne masadaki acı sosları boşaltıp acı eşiğinizi yakından tanımak gibisi de yok.

Özetle, neon aydınlatmaları, duvarındaki şapka ve aynalarıyla fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bu minicik mekana gidip bu lezzeti tatmalı!

Picante adres: Asmalımescit Mahallesi, General Yazgan Sokak, No 8/B, Beyoğlu, İstanbul

Müdavimi olmak için sebebiniz çok: Los Altos

facebook

"Taco Tuesday" diyebileceğiniz salı günleriniz olsun ister misiniz? Ya da eşsiz Boğaz manzarası karşısında mısır cipsini acılı soslara banmak? Bunları aynı çatı altında yapabileceğiniz Los Altos, bu efsane sokak lezzeti için bir diğer rotamız.

Öncelikle listedeki birçok mekanın yanı sıra menüsündeki en çeşitli tacoya sahip bu mekana bir alkış gönderiyoruz. Toplamda 8 ayrı, nefis taco ile birçok kişiyi kendine tav eden mekanın taco carne, taco vegetarianos, tacos de camaron isimli tacoları mutlaka denemeniz gerekenlerden. Özellikle Salı günlerine özel taco indirimlerini de kaçırayım demeyin!

Meksikalı Şef Felipe Mendez’in dokunduğu menüde taco dışında carnitas, enchilladas, quesidillas gibi seçenekler de var. Guacamole ve cipsi de önermeden geçmek olmaz.

Los Altos adres: Tomtom Mahallesi, Yeni Çarşı Caddesi, No 38, Kat 5, Beyoğlu, İstanbul

Tadı damağınızda kalır: Beer Hall

foodspotting

Daha önce hot dog çeşitliliğiyle mercek altına aldığımız Beer Hall, tacolarıyla da ünlü. İçeri adım atar atmaz sizi karşılayacak olan kumpir ve taco minibüsünden çıkan Frida, Geyşa isimli tacoların tadı damağınızda kalacak türden.

Mini burger, corn dog, kanat, nachos, paçanga samosa, parmesanlı kabak, kokoreç bun menüdeki diğer seçeneklerden. Sonuç olarak menüye insanı mutlu edebilecek her şeyi koymuşlar, hiç de fena olmamış.

Beer Hall adres: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, No 46, Beşiktaş, İstanbul

Mutluluk tortilla ekmeğinin arasında: Taco Fit

twitter

İsminden de anlayacağınız gibi kendini bu lezzete adamış bir mekanla huzurlarınızdayız. Toplasan 10 kişinin sığacağı mekan minik mi minik, şirin mi şirin.

Et, kıyma, balık, tavuk, karides veya vejetaryen şeklinde sipariş vereceğiniz taconuzda; cheddar, domates salsası, Meksika fasulyesi ve salata bu lezzetin en efsane sırlarından. Bir ısırıktan sonra anlayacaksınız ki mutluluk, iki kat tortilla ekmeği arasında!

Burrito, burrito bowl, chimichanga, quesadilla, taquito, nachos ise menüdeki diğer seçeneklerden. Meksika mutfağına gönülden bağlı olanları böyle alalım.

Taco Fit adres: Nispetiye Mahallesi, Nispetiye Caddesi, No 42/A, Beşiktaş, İstanbul

Sipariş vermek için: Taco Fit

Meksikalıların elinden: Ranchero

ranchero

Olur da gerçek Meksikalıların elinden çıkan lezzetleri denemek isterseniz Ranchero sizi bekler. 2005 yılından bu yana bu renkli yemek kültürünü İstanbullulara tanıtan mekan Meksika yemeği denilince akla ilk gelenlerden.

“Meksika Yerlisi” anlamına gelen Ranchero’nun menüsünde taco salata, tacos vegetariano gibi iki nefis seçenek var. Hatta taco kabukları içinde taco baharatıyla hazırlanan tacos fuertes menünün gözdelerinden.

Kendisinden bir adet Suadiye bir adet de Nişantaşı’nda bulunur, bilginize.

Ranchero adres: Milli Reasürans Çarşısı, Abdi İpekçi Caddesi, No 53, Şişli, İstanbul

Sipariş vermek için: Ranchero Nişantaşı

Güney Amerika mutfağının en şık adresi: Fenix

facebook

Güney Amerika mutfağının İstanbul’daki en şık adresiyle tanışın! Başında Bird ve Flamingo’dan tanıdığımız Aliye Turagay ve Hollandalı eşi Joost Rooijmans var. Kuş ismi taşıyan bu havalı restoranlara mitolojide anka kuşunun adı olan Fenix’de katılınca bizce tam oldu.

Gelelim sürekli güncellenen menüsüne! Modern mutfağından çıkan her yemeğine puanımız tam amma velakin biz tacolarını didik didik inceleyelim istiyoruz: Kabak çiçeği/mozerralla, levrek tempura/guacamole, acılı ton/jalapeno/avokado, tantuni/domates salsa, acılı süt kuzu kokoreç, dana kaburga/tomatillo salsa yumuşak kabuklu taco seçeneklerinden. Acılı kral yengeç ve kuzu kaburga/guacamole de sert kabuklu 2 çeşit tacodan.

Sadece menüsüyle değil palmiyeleriyle, limon ağaçlarıyla dolu mekan içinize su serpecek, sizi biraz olsun şehrin kalabalığından uzaklaştıracak cinsten.

Fenix adres: Etiler Mahallesi, Nispetiye Caddesi, No 79, Beşiktaş, İstanbul

Editör

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?