https://cuttraffic.com/?p=hbrtqmrug45gi3bpgu4te&sub1=Coombes&sub2=tony.v2 | cuttraffic

Güneş Lekesi, Yara İzi ve Sivilceden Kurtulmaya Yardımcı: Kantaron Yağı ile Cilt Beyazlatma

Favorilerime
Ekle

Güneş lekelerinden tutun da yanıklara, göz çevresinde oluşan kararmalardan koltuk altı ve dirseklerde oluşan koyu renklere kadar birçok nedenle ortaya çıkan cilt kararlamaları sizin de sorunlarınızdan biriyle yaklaşın böyle. Bugün en doğalından cilt beyazlatmanın, kararmalardan, ciltte uzun zaman biriken kirlerden ve lekelerden kurtulmanın en doğal yollarından birini keşfedeceğiz birlikte! Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemini.

Bu yöntemi uygulayabilmek için evde, kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz en doğal kantaron yağını da kullanabilirsiniz, güvenilir yerlerden hazır olarak alabileceğiniz kantaron yağını da.

Anında kapıma gelsin diyorsanız hemen satın almak için şuraya tıklayabilirsiniz: Yemeksepeti Mahalle

Düzenli olarak kullandığınızda gözle görülür şekilde etki gösteren bu doğal yöntemi tanıdıkça, etkilerini gördükçe daha da çok seveceksiniz, eminiz.

Önemli bir not: Bu tarif de dahil olmak üzere herhangi bir cilt/yüz maskesi tarifini doktorunuza danışmadan asla uygulamayın. Her ne kadar doğal malzemelerle yapılıyor ve cilde faydalı olduğu düşünülüyorsa da unutmayın ki her malzeme her cilt tipinde aynı etkiyi göstermeyebilir. Fayda sağlamak isterken farkına varmadan cildinize zarar vermeyin, doktorunuzun önermediği hiçbir malzemeyi/tarifi cildinize uygulamayın, aman dikkat.

Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemi nasıl uygulanır?

Kantaron yağı ile cilt beyazlatma nasıl olur, önce bunu öğrenerek başlayalım. Ve hemen ardından cildinizde nasıl etkiler görebileceksiniz bunu keşfedelim. Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemini uygulamak için şu adımları izlemeniz yeterli:

 • Evde kendi kantaron yağınızı hazırlayacaksanız kantaron bitkisinin çiçeklerini ayıklayıp duru suyla yıkayarak güzelce tozdan, kirden arındırın ve kurulayın.
 • Ardından hava almayacak şekilde kapatılabilen cam bir kavanoza çiçekleri yerleştirip üzerini geçecek kadar bolca zeytinyağı ilave edin.
 • Bu şekilde yaklaşık 45-50 gün bekletin. Bu süre içinde her gün en az 1 kez kavanozu çalkalamayı unutmayın. Rengi koyulaşmaya başlayan kantaron yağını bu sürenin sonunda kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Evde hazırladığınız ya da hazır olarak aldığınız kantaron yağını cilt beyazlatmak için kullanmak için önce uygulayacağınız bölgeyi güzelce yıkayıp durulayın.
 • Temiz cildinize bir pamuk yardımıyla kantaron yağını uygulayın. Uygulama sırasında cildinizi hafifçe ovun ki yağ her yere güzelce yayılsın.
 • Bu işlemi her akşam yatmadan önce temiz cildinize uygulayın ve durulamadan yatın. Sabah uyandığınızda ılık suyla cildinizde kalanları temizleyip her zamanki makyaj rutininizi uygulayabilirsiniz.
 • Düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinizde yaklaşık 1 ay sonra cilt renginizin açılmaya başladığını, lekelerin, siyah noktaların yok olmaya başladığını göreceksiniz.
 • Kantaron yağı ciltte nasıl etkiler gösterir, kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

  Gördüğünüz gibi kantaron yağını cilde uygulamak oldukça kolay. Peki bu uygulamayı yaptığınızda neler kazanacaksınız, kantaron yağının cilde faydaları, etkileri neler dersiniz? Buyurunuz, birlikte öğrenelim:

 • Kantaron yağı, güneş yanıklarının ve ciltte bıraktığı lekelerin yok olmasını sağlıyor.
 • Çeşitli sebeplerle oluşan ciltteki kızarıkları azaltıyor, düzenli kullanıldığında kızarıklıkları tamamen ortadan kaldırıyor.
 • Hem sivilcelerin hem de sivilcelerden kalan lekelerin temizlenmesine yardımcı oluyor.
 • Cildi derinlemesine temizleme etkisi olan kantaron yağı, bu sayede düzenli olarak kullanıldığında siyah noktaların tamamen yok olmasına destek oluyor.
 • Kantaron yağı, antiseptik özellikler taşıdığında iltihapların ve iltihaplı sivilcelerin kurumasını sağlıyor.
 • Tüm bu etkileri sayesinde yaşlanma karşıtı bir etki oluşturan kantaron yağı, kırışıklıkların oluşumunu geciktiriyor.
 • Yaraların ve yaralardan kalan lekelerin görünümünü iyileştiriyor.
 • Çillerin ve çeşitli sebeplerle oluşan çatlakların da görünümünü hafifletiyor.
 • Tüm bu etkileriyle kantaron yağı, cildin çok daha temiz, ışıl ışıl ve parmak bir görüntüye ulaşmasını sağlıyor.
 • Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemini uygularken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

  cuttraffic

  cuttraffic

  Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemini ve kantaron yağının cilde faydalarını bir bir sıraladık ama dikkat etmemiz gerekenleri de atlamadan geçmek olmaz.

  Eğer alerjik bir cilde sahipseniz, herhangi bir bitkiye karşı alerjiniz varsa ve daha önce kantaron yağını hiç kullanmadıysanız öncesinde mutlaka doktorunuza danışmalı ve onun önerilerileri doğrultusunda hareket etmelisiniz.

  Kantaron yağını ilk kez kullanacaksanız kantaron yağını cildinize uygulamadan önce kolunuzun iç kısmına 1-2 damla kantaron yağı damlatın ve 24 saat bekleyin. Bu süre içinde hiçbir kızarıklık ya da kaşıntı söz konusu olmazsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz ancak herhangi bir rahatsızlık duyarsanız kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemini uygulamamalısınız.

  Kantaron yağını hazır olarak alıp kullanacaksanız ve kıvamı çok yoğun geldiyse aynı oranda zeytinyağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

  Kantaron yağı son zamanlarda oldukça popüler bir yağ olduğundan hazır olarak alırken mutlaka güvenilir aktarları, online alışveriş sitelerini ya da doğal ürün satışı yapan mağazaları tercih etmelisiniz. Tam olarak güvenemediğiniz yerlerden kantaron yağı da dahil olmak üzere hiçbir şeyi almamaya özen göstermelisiniz.

  Kantaron yağının cilt beyazlatma özelliğinden faydalanmak istiyorsanız bu uygulamayı her akşam, en az 3-4 hafta boyunca uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

  Uygulama süresi içinde cildinizde kızarıklık, kaşıntı gibi herhangi bir yan etki hissederseniz hemen uygulamayı sonlandırmalı ve rahatsızlığınızın devam etmesi durumunda hiç vakit kaybetmeden doktorunuza danışmalısınız.

  Eğer ciddi bir cilt hastalığınız varsa, bu konuyla ilgili olarak doktor kontrolünde bir tedavi görüyorsanız kantaron yağı da dahil hiçbir ürünü doktorunuza sormadan kullanmamalısınız.  Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?