Bağırsakları (Kolonu) Temizleyip Kabızlıktan Kurtaran Doğal Karışım

Favorilerime
Ekle

Kabızlık, dönem dönem hepimizin sorunu haline gelebilen, rahatsız edici bir hastalık bildiğiniz gibi.

Bu dönemler biraz fazla uzayınca da rahatsızlık boyutu büyüyor haliyle. "Karnım şiş şiş geziyorum." diyen de oluyor, tuvalette saatlerini geçirmek zorunda kalan da, "Kabızlık nasıl geçer?" diye çareler arayanlar da...

O zaman ne yapıyoruz? Bu sorunla nasıl baş edebileceğimizi öğreniyor, en doğalından kendimize nefis bir karışım hazırlıyoruz.

Üstelik bu karışım sadece kabız olanların değil bağırsaklarının (kolonlarının) temizlenmesini isteyenlerin, vücudundan toksinleri uzaklaştırmak isteyenlerin de uygulayabileceği nefis bir içecek desek yeri. O zaman buyursunlar, tarifimize geçelim.

Bir köşeye not etmeli: Bağırsakları temizleyen, kabızlıktan kurtaran doğal karışımın tarifi

kabizlik-nasil-gecer-22

Malzemeler:

  • 1/2 su bardağı doğal elma suyu (Bağırsakları temizlemede ve kan şekerini dengelemede yardımcı olduğu için)
  • 1/2 su bardağı ılık içme suyu (Diğer malzemelerin mideye zarar vermesinin önüne geçmek ve toksinlerin daha hızlı bir şekilde vücuttan uzaklaşmasına yardım edip bağırsakları rahatlatmak için)
  • 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu (İçindeki C vitamini sayesinde güçlü antioksidan özellikler gösterdiği için)
  • 1 yemek kaşığı taze zencefil suyu (Toksinlerin vücuttan atılmasını, sindirim sistemimizin düzenli çalışmasını ve şişkinliğin azalmasını sağladığı için)
  • 1/2 çay kaşığı deniz tuzu (Zararlı maddelerin vücuttan çok daha rahat atılmasına yardımcı olduğu için)

Nasıl Yapılır?

Dilediğiniz renkte taze ve olabildiğince doğal bir elma ve küçük bir miktar taze zencefilin suyunu sıkın. (Bunun için kullanabileceğiniz en ideal araç katı meyve sıkacağı olacaktır.) Ardından bir limonu taze taze sıkarak 2 yemek kaşığı limon suyu çıkarın. Malzemelerinizi ölçüp hazırladıktan sonra hepsini temiz bir bardağın içinde güzelce karıştırın ve işte bu kadar!

Bunları bilmeden olmaz: Nasıl kullanılır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

kabizlik-nasil-gecer-yeni

Karışımın tarifini öğrendik ama bunları bilmeden asla olmaz. Bağırsakları temizleyen ve kabızlıktan kurtaran bu karışım, vücudunuzda bir detoks etkisi yaratacağından 2 günden fazla tüketmemeli, 2 gün boyunca uyguluyorsanız 2 gün boyunca da ara vermelisiniz.

Gün içinde nasıl kullanacağınıza gelirsek, sabahları aç karnına, ağız temizliğinizi yaptıktan sonra afiyetle içebilirsiniz. Ardından öğle yemeği sırasında ve/veya sonrasında bir süre ara vererek 2 bardak daha içmelisiniz, ara öğün olarak akşamüstü yeniden 1 bardak içebileceğiniz bu karışımı akşam saat 18.00-19.00 gibi son kez içerek günü tamamlamalısınız.

Günde toplam 5-8 bardak arası içebileceğiniz bu doğal karışımı saat: 18.00-19.00'dan sonra içmeniz önerilmez. Çünkü bu karışım bağırsaklarınızın hareketlenmesine neden olacağından bu saatten sonra içecekleriniz akşam rahat bir uyku uyumaktan sizi alıkoyabilir ve uykunuzu sık sık bölüp tuvalete gitmek zorunda kalabilirsiniz, bizden söylemesi.

Son olarak, güçlü bir antioksidan etkisi bulunan bu karışım, hamilelik dönemindeki kadınlara, diyabet, hipertansiyon gibi ciddi ve kronik bir rahatsızlığı olanlara, alerjik bir bünyesi olanlara ya da reçeteli herhangi bir ilaç kullananlara asla önerilmiyor, bizden söylemesi. Kendinize iyilik yapmak isterken hiç farkında bile olmadan zarar vermeyin, doktorunuza danışmadan bu karışım da dahil olmak üzere hiçbir karışımı, ürünü tedavi amaçlı kullanmayın, aman diyelim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

banibanu8 Mayıs 2018 12:19
Hamile bayanlar neden içemiyor herhangibir zararı mı var? Ya da hamile kalmak isteyenlere bir zararı mı var acaba?
Yanıtla
Bilge Güç12 Mart 2018 23:48
Bu zencefilli detoks için sa öğlen 2,akşam 1 bardak demişsiniz ama sabah peki kaç bardak icmeli.Bilgendirirseniz sevinirim.
Yanıtla
Zeynep Çetin 14 Mart 2018 10:27
Yanıtla
Merhabalar, sabah aç karnına içeceğiniz için 1 bardak içmeniz yeterli. :) Şimdiden çok geçmiş olsun.

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?