Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi

İstanbul Trafiğinde Simit Yerine Yiyebileceğiniz 10 Enfes Yiyecek

Favorilerime
Ekle

İstanbul'un yedi tepesi, tarihi, kültürü, dokusu, varlığı, özlemi, yokluğu ve daha bir sürü ögesi anlatılabilir ama trafiği anlatılamaz.

Yaşamayan bilemez çünkü.

Kelebeğin Etkisi filmine nazire yaparcasına Şirinevler'de tıkanan bir cadde, Suadiye'de 3 dakikalık bir yolun 20 dakikada alınmasına yol açabilir. Mucizevi bir olay anlayacağınız.

Hal böyle olunca, ortalama bir İstanbul sakini, gün içinde toplam 4 saatini trafikte harcayabilir. Bu süre içerisinde acıktığı bir zamana tekabül edebilmekle birlikte, 4 saat bir insan için neredeyse tek başına acıktıracak bir süre olarak kabul edilebilir.

Velhasıl, trafikte acıkacaksınız dostlar.

Tam bir joker: Granola bar

Belki dünyanın en lezzetli yemeği değil ama size az önce satılmaya çalışılan, sabahtan kalma bir şekilde, diş sağlığınızı tehdit eden simitten çok daha lezzetli olduğu kesin. Olur da trafik açılırsa 3-4 hamlede biteceği için sürüş keyfinize (!) kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Bir de yapma keyfi var: Granola bar tarifi

Trafiğe bilerek girersin: Marshmallow'lu pirinç patlağı

Trafikte yenir dedik ama aslında marshmallow'lu pirinç patlağı için evden çıkıp, akşam iş çıkışı trafiğine bilerek girilir.

Çok netiz: Marshmallow'lu pirinç patlağı tarifi

Gelenekselci olun: Nohut cipsi

Trafiğe metrobüste kalsanız bile (bakın o bile oluyor) rahatlıkla mideye indirebileceğiniz bir atıştırmalıktan bahsediyoruz. İster gelenekselci olun cebe doldurun, ister yenilikçi olun çantadan alın.

Seçim sizin: Nohut cipsi tarifi

Başkan transferi: Barros Luco sandviçi

barros-luco-burger-sandvic
Kendinizi Şili Devlet Başkanı Barros Luco'yu, Etiler trafiğine sokmuş gibi hissedebilirsiniz. Zira bu küçük beyfendiye adını veren isim, Başkan Barros Luco'dur. Sandviç olanı, köprüde kontak kapattırıp, iki kıta ortasında kendini yedirtir. Yalnız bütün bunları sabah yapın. Akşama bırakırsanız Barros Luco kendini biraz salabilir.

Hem de istediğiniz öğünde: Barros Luco sandviçi

Uruguay'ın göz bebeği: Chivito sandviç

Chivito Sandviç Tarifi
Barros Luco'dan söz etmişken diğer favori, chivito sandviçten bahsetmesek olmazdı. Kendisi ismini herhangi bir başkandan almıyor. Fakat bütün Uruguay'ın göz bebeği.

Sizin de olabilir: Chivito sandviç tarifi

Torpido gözünde saklayın: Portakal reçelli muffin

Portakal Reçelli Muffin Tarifi
Olur da iş yerindeki bir arkadaş, komşu ya da kanka, arabaya gelip, bütün hayalleri yemeye kalkar o yüzden siz emniyetli bir şekilde torpido gözüne saklayın. Bakın metrobüs falan demiyoruz...

Sizi de yerler: Portakal reçelli muffin tarifi

Acı sevenler: Chili thai sos

Chili Sos Tarifi
Yok artık demeyin dostlar. Afedersiniz vites kolunu bandırsanız lezzetli hale getirecek bir sos chili thai sosu.

Acı sevenler için başyapıt: Chili thai sos tarifi

Süt var mı süt: Damla çikolatalı kurabiye

Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi
Sizden iyiden imkansızı istiyor olabiliriz ama yanınızda bir de süt varsa, damla çikolatalı kurabiye süte bandırıldığında müthiş olur.

Denemesi bir trafiğe bakar: Damla çikolatalı kurabiye tarifi

Ambulansın arkasına takılmış gibi: Yeşil çaylı, böğürtlenli smoothie

Yeşil Çaylı, Böğürtlenli Smoothie Tarifi

Yeşil Çaylı, Böğürtlenli Smoothie Tarifi

Kendinize, içine pipet koyabileceğiniz (Starbucks bardağı gibi) bardak alma vakti geldi dostlar. Büyük bardakla, trafikte yeşil çaylı böğürtlenli smoothie içmek isteyebilirsiniz.

Ama içmelisiniz: Yeşil çaylı, böğürtlenli smoothie tarifi

Bonus: Hiçbir şey yapamıyorsanız...

lokum-biskuvi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Burak A23 Eylül 2014 20:53
Sevgili editör bey , Şöförlü bir Mercedesle veya helikopterle seyahat ettiğinizi ve Dragostan Nişantaşına gittiğinizi varsayıyorum... Bu tip gıdaları başka yerde yiyemezsiniz :]
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?