Nişantaşı'nın En Eski İtalyanı: Grissini Restaurant Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Nişantaşı'nın en gözde mekanı olan ve yıllardır misafirlerini restorandan mutlu bir şekilde uğurlayan Grissini Restaurant'ı sizin için gidip yerinde görmüştük. Odun fırınında yapılan pizzaların kokusu bizi mest ederken makarna sosları adeta İtalya'da hissettirmişti.

Kendini 11 yıllık bir deneyimle kanıtlamış, hatta İtalyan turistlerin de tercih ettiği, hayata lezzet katan Grissini Restaurant'ın tariflerini bir araya getiriyoruz ve bir gününüzü yaşadığınız en güzel gün olarak tarihe kazımak istiyoruz. : )

Karşılıklı aşka davet: Izgara dana bonfile

Izgara Dana Bonfile Tarifi

Karşınıza çıkabilmek için üç gün hazırlanan bir ete nasıl aşık olmazsınız ki? Marinasyon sürecinden sonra mevsim sebzeleri ve fesleğenli püresiyle birlikte ağzınıza layık bir hal alıyor.

Evde yapıp uzun uzadıya bir aşk yaşamak için: Grissini Restaurant’tan Izgara Dana Bonfile

Yeşilin içinden: Karaorman meyveli mus

Grissini Restaurant Karaorman Meyveli Mus Tarifi

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Grissini Restaurant Karaorman Meyveli Mus Tarifi

Yumuşacık yapısıyla yerken ağzınızda festival düzenleyen bir tatlı mus. İçine bir de karaorman meyveleri girdiği zaman sanki Amazon ormanlarında yürüyüşe çıkmışsınız gibi hissediyorsunuz. İçinizdeki hisler doğru, yediğiniz en güzel tatlılardan bir tanesi.

Bu deneyime ortak olmak için: Grissini Restaurant’tan Karaorman Meyveli Mus

Daha iyisi düşünülemez: Fırında dana incik

Fırında Dana İncik Tarifi

Osso Buco. İtalyanca'da delikli kemik anlamına geliyor. Bu terim fırında dana inciğin nasıl olduğuna dair ilk izleniminiz aslında. 1,5 saat boyunca yüksek ateşte pişen dana incik kendisini yavaş yavaş bırakırken yemeye başladığınız anları düşünmeye de başlayıveriyorsunuz.

Usta ellerden çıkmışçasına bir yemek için: Grissini Restaurant’tan Fırında Dana İncik

Evinizin pizzası meşhur: Pizza bianca

Grissini Restaurant Pizza Bianca Tarifi

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Grissini Restaurant Pizza Bianca Tarifi

İtalya'nın en güzel pizzalarını İtalya'da aramaya gerek yok aslında. Birazcık uğraşsanız yapıverirsiniz. Dana bacon ya da dana fümeyle hazırlayacağınız pizza bianca evinize minik bir İtalya bölümü açacak gibi.

İtalyan şeflere taş çıkarırım diyorsanız: Grissini Restaurant’tan Pizza Bianca

Denizin çocuğu olanlara: Füme somon salatası

Füme Somon Salatası Tarifi

Füme Norveç somonu, keçi peyniri, kapari çiçeği ve taze mantarlı mevsim yeşillikleri... Daha yazarken ağzımızı sulandıran, bir an önce olsa da yesek dedirten ve Grissini Restaurant'ın en gözde yemeklerinden birisi olan füme somon salatasından bir çatal alsanız vazgeçemeyeceksiniz.

Bağımlılık yapsın diye: Grissini Restaurant’tan Füme Somon Salatası


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?