Kısa Sürede Etkilerini Gösteren En Doğal Çözüm: Ev Yapımı Selülit Kremi Tarifi

https://everydayshortcuts.com/homemade-cellulite-cream/ | everydayshortcuts
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
253997 takipçi1973 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Şubat 12, 2018
Duygu Arslan
Şubat 1, 2017
Zeynep Çetin
Temmuz 19, 2017
Duygu Arslan
Kasım 7, 2017

Cilt bakımında doğal malzemeler kullanmaktan yana olanları ve selülit problemi ile baş etmek için çareler arayanları hemen böyle alalım!

Bugün, evde kolayca hazırlanan ve etkileri ile şaşırtan ev yapımı selülit kremi tarifi vereceğiz size. Hemen her yerden kolayca erişebileceğiniz malzemelerle hazırlanan bu selülit kremi tarifi, kısa süre içinde o sizi rahatsız eden portakal kabuğu görünümünü azaltıyor, düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinizde ise bu görünümü neredeyse yok ediyor.

Tamamen doğal ve faydalı malzemelerle hazırlandığı için sürekli olarak kullanmanın da bir sakıncası olmuyor üstelik. Mis.

Sizi selülitlerden kurtaracak, yeni selülitlerin ise oluşumunu engelleyecek, doğal ve etkili ev yapımı selülit tarifi karşınızda!

Ev yapımı selülit kremi için gerekli malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı balmumu
 • Yarım su bardağı Hindistan cevizi yağı
 • 30 damla greyfurt yağı (bulamazsanız portakal yağı)
 • 30 damla selvi ağacı yağı
 • 10 damla tarçın yağı
 • 10 damla biberiye yağı
 • 10 damla ardıç ağacı yağı
 • Not: Bu malzemeler ile orta boy cam bir kavanoz dolacaktır. Eğer daha az ya da daha çok miktarda bir selülit kremi hazırlamak istiyorsanız malzeme miktarlarını aynı oranda artırıp azaltarak kreminizi yapabilirsiniz. Malzemelerin tamamını aktarlardan, doğal ürün satışı yapılan mağaza ve online alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

  Ev yapımı selülit kremi nasıl yapılır ve nasıl uygulanır?

  everydayshortcuts

  everydayshortcuts

  Balmumu katı olduğu için cam bir kasenin içine balmumu ve Hindistan cevizi yağını aktarın ve onları karıştırarak benmari usulü eritin. Balmumu tamamen eriyip homojen bir karışım elde ettiğinizde eritme işlemini bitirin ve bu karışımın içine diğer tüm yağları ilave edip karıştırın.

  Karışımı, ağzı hava almayacak şekilde kapatılabilen cam bir kavanoz ya da saklama kabına aktarın ve işte bu kadar, ev yapımı selülit kreminiz hazır oldu bile!

  Bu selülit kremi nasıl uygulanır derseniz onu da hemen anlatmış olalım: Temiz cildinize dilerseniz her gün, dilerseniz de 2 günde 1 olacak şekilde bu kremi sürebilirsiniz. Tüm selülitli bölgelerinize, parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirdiğinizden emin olmanız yeterli. Düzenli olarak kullanırsanız 1 ay gibi kısa bir sürede dahi selülitlerinizin görünümlerinde azalmalar olduğunu fark edeceksiniz.

  Şu yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

  Kısa Sürede Etkili Sonuçlar Almak Mümkün: Evde, Birkaç Malzemeyle Selülit Nasıl Geçer?

  Sadece 3 Haftada Selülitlerden Kurtaran Mucize Lahana Kürü

  Youtube

  Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

  İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?