Fotoğraf: Müjde Çapraz

Chef Mezze'den Gizlice Evinize Götürebileceğiniz Tarifler

Favorilerime
Ekle

İki kardeş, Gazi & Bilal Ateş'in Chef Mezze'de sevgi ve tüm tecrübelerini katarak ortaya koyduğu meze ve farklı dokunuşlarla tamamladıkları ana yemek seçenekleri, boğazın derdi kederi akıttığınız renk ve havası ile birleştiğinde hafta sonunuzu daha uzun ve anlamlı kılmaya yetecek türden.

Burada tanıştığınız yeni meze ve baharat karışımları hakkında yemek sevdalısı arkadaşlarınızla gurme sohbetler yapabilir hatta şeflerimizden aldığımız tarifleri evinizde hazırlayarak, mezesi orjinal, sohbeti baldan tatlı bir sofra kurabilirsiniz.

Rengi ile Fark Yaratan: Pancar Mutabbal

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Orjinal reçetesinde haşlanmış nohut ve közlenmiş patlıcanın başrolde olduğu mutabbal; Chef Mezze şefleri elinde kendini pancarın kudretine teslim ediyor. Damak tadınıza göre pancarları çiğ olarak rendelemek  ya da püf noktalarını takip ederek, kısa süre haşlamak elinizde.

"Pancar nereye, ben oraya" diyorsanız: Pancar Mutabbal

Dilim Dilim: Balsamik Soslu, Kişnişli Uskumru Marin

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Günlük olarak, çeşit çeşit üretilen meze seçenekleri arasında fileto levrek ya da uskumru ile yapılan balsamik soslu, kişnişli marin lezzeti başlangıç seçeneklerinin olmazsa olmazları arasında.

"Evde yapar, saklar, istedikçe atarım ağzıma" diyenlerdenseniz: Balsamik Soslu, Kişnişli Uskumru Marin

Yılın Sahnesi: Hardal Soslu Avokadolu Karides

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Zeytinyağı ve olgun bir dilim avokadoyu karıştırdığında mest olan damaklar aromatik suda haşlanan jumbo karideslerin de tadını aldığında lezzet doruklara çıkıyor. Lezzeti ile ters orantılı hazırlığı bir o kadar pratik olan meze, malzemeler elinizin altındaysa el çabukluğuyla yapılacak türden.

"Karidesim var, avokadom var, ne duruyorum?" diye iç geçirdiysen: Hardal Soslu Avokadolu Karides


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?