Sadece Balon ve Çikolata ile Yapılabilecek Yaratıcı Servis Kaseleri

Favorilerime
Ekle

Hepimizin belki de sahip olduğu ilk oyuncak, çocukluk neşemiz renkli balonlardır. Bir balonun peşinden gidip, şen kahkahalar atarak günümün yarısını geçirdiğimi bilirim.

Artık balonların yerini akıllı tabletler, bilgisayarlar ve cep telefonları aldı derken yine yeniden bu kez mutfakta bir balonla saatlerce vakit geçirmek mümkün. Sadece bir balon ve eritilmiş çikolata ile sanat eseri kıvamında kase, vazo, tabak gibi yenebilir mutfak araçları üretebilirsiniz.

Tarif sayfalarında yer alan videolar genel olarak fikir verse de, temelde uymanız gereken birkaç püf noktası var.

Çikolata Nasıl Eritilir?

Öncelikle pasta malzemeleri satan büyük marketlerden “eritmelik çikolata” olarak da bilinen kuvertür çikolata alarak işe başlayabilirsiniz. Çikolata kuru ve oda ısısında saklanmış olmalı. Sütlü, bitter, beyaz hatta bazı markaların pembe ve mavi renkli kuvertür çikolata çeşitleri de mevcut.

Blok çikolatayı bir bıçak yardımıyla (elinizle bölüyor olmanız vücut ısısından dolayı kıvamını etkileyecektir) küçük küpler halinde kesin.

Çikolatayı eritirken direkt olarak ateşle kesinlikle buluşturmamanız lazım. Çikolata eritmenin temelde iki yöntemi var: Mikrodalga ve benmari usulü eritme. Mikrodalgada ısıya dayalı özel kap içerisinde 15- 20 sn. gibi kısa bir sürede çikolata eritmeniz mümkün.

Ancak pasta şefleri o görüntüyü görmek ve tadına varmak için genelde ikinci yöntemi, yani “Benmari Tekniği"ni tercih ederler. Tekniğin detaylarını ve izlemeniz gereken yolları tariflerden adım adım takip edebilirsiniz.

Çikolata Kasesinde Meyveli Yoğurtlu Dondurma

Çocuklarınızla birlikte evde hazırladığınız meyveli dondurmayı, balon ile şekil vererek hazırladığınız çikolata kasesi ile servis ederek fark yaratabilirsiniz:  Çikolata kasesinde meyveli yoğurtlu dondurma tarifi

Çikolata Kasesinde Karışık Meyve Salatası

Yalnızca on dakikada pratik ve lezzetli bir meyve salatası hazırlamak mümkün. Peki ya sunumu? Meyve salatası hiç bu kadar lezzetli ve cezbedici olmamıştı: Çikolata kasesinde karışık meyve salatası tarifi

Çikolata Kasesinde Tarçınlı Beyaz Çikolata Soslu Dondurmalı Profiterol

youtube

youtube

Hazır profiterol hamurlarından dondurmalı, pratik tarifler hazırlamak mümkün. Akışkan bir beyaz çikolata sosuna sahip olan profiterollerinizi sıradan bir sunum tabağı yerine yenilebilir çikolata kasesinde ikram edebilirsiniz: Çikolata kasesinde tarçınlı beyaz çikolata soslu dondurmalı profiterol tarifi

Çıtır çıtır yenilebilir çikolata kaselerinde servis etmeniz üzere verdiğimiz tarifleri takip edin, videoları izleyerek hayal dünyanızı zenginleştirin. Garanti ediyoruz, tatlı servislerinizde bulaşık derdine son veriyoruz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?